ludo_centrum
20.04.08,10:47
ahojte,

v PHP som úplne ľavý, ale čo to sa už na mňa nalepilo.
Chcem sa dozvedieť, že čo znamenajú tie čísla, keď chcem napríklad založiť pomocou skriptu nový adresár, alebo súbor, tak mu dám nejaký parameter. Sú to 3 číslia napríklad ..., 777).
Toto je konkrétne k otvoreniu adresára a to 777 niečo znamená. Kde by som mohol nájsť takúto tabuľku s významom jednotlivých čísel prípadne aj s ich možným použitím (ak také niečo existuje)?

Ďakujem
mlaco
20.04.08,09:20
ahojte,

v PHP som úplne ľavý, ale čo to sa už na mňa nalepilo.
Chcem sa dozvedieť, že čo znamenajú tie čísla, keď chcem napríklad založiť pomocou skriptu nový adresár, alebo súbor, tak mu dám nejaký parameter. Sú to 3 číslia napríklad ..., 777).
Toto je konkrétne k otvoreniu adresára a to 777 niečo znamená. Kde by som mohol nájsť takúto tabuľku s významom jednotlivých čísel prípadne aj s ich možným použitím (ak také niečo existuje)?

Ďakujem

Na internete o tom najdes vela materialov aj v cestine/slovencine.
http://www.soom.cz/index.php?name=usertexts/show&aid=601

Ide o unixove pravomoci k suborom (a adresarom). Prve cislo znamena vlastnika, druhe cislo rovnaku skupinu uzivatelov ako vlastnik a tretie ostatnych uzivatelov. 7 = 4 (read) + 2 (write) + 1 (execute).
ludo_centrum
20.04.08,09:59
ok, idem to pozrieť :-)
Zatiaľ dík, dúfam že tomu pochopím. Ak nie, tak znovu sa spýtam
Fero11
20.04.08,17:28
Alebo lepsie to pochopis ak sa caz total commander pripojis na ftp server, nastavis sa na nejaky adresar a kliknes v menu na subor --> zmena atributov, tam budes mat okno, kde su prava pre vlastnika, skupinu a ostatnych. Konkretne 777 znamena, ze kazdy moze vsetko. V php sa to asi najviac vyuziva ked sa ma cez skript nieco zapisat do suboru, tak aby bol na zapis otvoreny
mlaco
20.04.08,18:53
ok, idem to pozrieť :-)
Zatiaľ dík, dúfam že tomu pochopím. Ak nie, tak znovu sa spýtam

No este dodam ze pri prikaze mkdir() ked aj nastavis pristupove prava, tak sa nemusia aplikovat v takej miere v akej pozadujes -- suvisi to s tym ze uzivatel pod ktorym bezi web server nema systemove prava na zmenu pozadovanych atributov.
pppalo
28.11.12,17:17
Dobry den,
potrebujem zmenit atributy suboru. Obvykle som to robila cez Total Commander - prikaz zmenit atributy suboru. Ale tento subor bol vytvoreny pomocou skriptu a teda nejde mi zmenit touto klasickou cestou. Admin na webhostigu mi poradil, ze to mam spravit cez zmeny v skripte. Vedeli by ste mi poradit ako sa to robi? Tiez je to prikaz v Total Commanderi alebo potrebujem dalsi program kde si zmenim skripty?
Dakujem krasne za odpovede.