trisestri
20.04.08,11:49
Pomaly sa začina hubarska sezonna,aj ked ta je podla ponuk v marketoch:D už celoročna,takisto ako aj pre skusených hubarov,ktorý vedia najst huby aj pod snehom,:eek:ale pre nas ostatných sezona začina najdením trebars prvých majoviek pripadne tanečnic polnych:) Huby obsahuju aminokyseliny,mineralne latky a vitamin b,preto aj z hladiska zdravej vyživy su vhodne na spestrenie jedalného listka,viac ako 50 receptov najdete tu http://www.mojerecepty.sk/huby.html a všetko zaujimave o hubach a ich výskyte na velmi dobrej stranke http://www.nahuby.sk/index.php
Adkah
02.05.08,10:35
Pomaly sa začina hubarska sezonna,aj ked ta je podla ponuk v marketoch:D už celoročna,takisto ako aj pre skusených hubarov,ktorý vedia najst huby aj pod snehom,:eek:ale pre nas ostatných sezona začina najdením trebars prvých majoviek pripadne tanečnic polnych:) Huby obsahuju aminokyseliny,mineralne latky a vitamin b,preto aj z hladiska zdravej vyživy su vhodne na spestrenie jedalného listka,viac ako 50 receptov najdete tu http://www.mojerecepty.sk/huby.html a všetko zaujimave o hubach a ich výskyte na velmi dobrej stranke http://www.nahuby.sk/index.php

Super stranky, najviac sa mi paci www.nahuby.sk, ja s mojou mamou zbierame huby kazdy rok. Ja uz od 2. rokov :) Takze mam rada vsetko co sa hub tyka.
trisestri
04.05.08,20:21
tak prajem plne košiky tych najkrajšich hub a vela prijemných zažitkov v prirode,je to krasne tie prechadzky v prirode a zažitky pri zbere hub,len škoda že my zdravie už tak nedovoli ist do lesa
kukurička
04.05.08,21:08
Zdravím hubárov, ja som tiež prívrženec tejto záľuby. Už od detstva som chodievala s rodičmi na huby a ostalo mi to doteraz. Prvé huby - májovky, tanečnice ap.to nezbieram, ale keď sa to už rozbehne, tak ma doma nikto neudrží a akonáhle mám spoločnosť, idem aj keby padali traktory. My sme už aj v práci boli taká partia, že keď sa niekto dozvedel, že rastú, tak už sme ledva vyčkali koniec prac.doby a len čo sme došli domov sme sa prezliekli, čižmy, košík, nožík a už sme aj mastili do lesa. Po toľkých rokoch sme sa naučili zbierať všeličo, takže nie len pravé dubáky dávame do košíkov, ale mnoho iných. Tešíme sa napr. na muchotrávky červenkasté, plávky mandľové, rýdziky, masliaky, pôvabnice fialové, bedle a mnoho ďalších.
Takže, keď budú prvé úlovky, tak ich aj odfotíme a pošlem, už sa teším.;)
betyna8
05.05.08,10:54
Na huby chodim v rámci potulovania sa v prírode,konzumujem ich iba vo Vianocnej kapustnici :-} no i tak prikldám zopár tipov na prípravu.
trisestri
20.05.08,07:14
aj tu je par receptov na jedla s hubamy http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/jedla-z-hub
adradic
13.06.08,07:37
Taktiež od malička veľmi rád zberám rôzne druhy húb. Najskôr som na huby chodil s dedkom a otcom, teraz chodím hlavne so svojim 3 a polročným synom. Napr. včera navečer sme sa s manželkou vybrali na jedno rúbanisko na lesné jahody - za cca 1 hod sme nazberali niečo vyše kilečka - dnes totiž budeme variť jahodový džemík v pomere 1:1 so záhradnými jahodami. Nuž a cestou späť sme sa asi na 20 min. (lebo sa už stmievalo) zastavili aj na zopár hubárskych flekoch - tri dubáčiky, niekoľko suchohríbov a plávočiek. Kým manželka čistila jahody, ja som predpripravil huby a dnes na raňajky sme mali praženicu s hubami. Napriek tomu, že sme šli spať až po polnoci a ráno vstávali do práce, dobrý pocit zostal.
Žabinka
13.06.08,08:18
Toto je minuloročný úlovok, dúfam, že tento rok to bude ešte lepší.
adradic
13.06.08,10:39
chcel som pridať niekoľko svojich skúseností so sušením a uskladňovaním húb, len je toho tak veľa, že radšej skúsim otvoriť novú tému.
betka631
13.06.08,13:57
Takže tiež sa pochválim minuloročnou úrodou ;) a samozrejme už sa neviem dočkať hubačky.
vema
29.06.08,14:44
Napíšte mi niekto dobrý recept na zaváranie hríbov /momentálne kuriatka/na sladkokyslo a cibulkou. Aj postup prosím. Ďakujem:)
tetrisss
29.06.08,15:06
Kuriatka ocistim,nakrajam na mensie kusky, alebo platky, ak su male, tak nacham cele a vhodim do osolenej vriacej vody a necham vriet asi 2 minuty, ocedim a necham vychladnut. Cibulu na kolieska, alebo malu celu surovu pomiesam s vychladnutymi hribamim, natlacim do poharov 3 dl , zalejem Dekom podla navodu /akurat ja davam menej octu a viac cukru/, studenym zalejem, zavickujem a v rure vysterilizujem, to neviem popisat, lebo je to od oka. Horuce vyberiem, otocim, aby som vedela, ze chytili a po 5 min otocim, odlozim a v zime papam.
vema
29.06.08,15:35
Kuriatka ocistim,nakrajam na mensie kusky, alebo platky, ak su male, tak nacham cele a vhodim do osolenej vriacej vody a necham vriet asi 2 minuty, ocedim a necham vychladnut. Cibulu na kolieska, alebo malu celu surovu pomiesam s vychladnutymi hribamim, natlacim do poharov 3 dl , zalejem Dekom podla navodu /akurat ja davam menej octu a viac cukru/, studenym zalejem, zavickujem a v rure vysterilizujem, to neviem popisat, lebo je to od oka. Horuce vyberiem, otocim, aby som vedela, ze chytili a po 5 min otocim, odlozim a v zime papam.Ďakujem pekne.