Gabriele
20.04.08,12:58
Ahojte poradaci zaujimalo by ma ci ma spravca domu (BD), ktory je vlastnikom 6 bytov z 96 pravo na odmietnutie projektu zateplenia ked si ho predtym 83% vlastnikov schvalilo.
najag
20.04.08,11:50
Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome.Takze spravca, ak je vlastnikom 6 bytov ma k dispozicii 6 hlasov. To znamena, ze nemoze prehlasovat 90 ostatnych vlastnikov, ak hlasovali inak, ako spravca.
Halli
20.04.08,16:56
Ahojte poradaci zaujimalo by ma ci ma spravca domu (BD), ktory je vlastnikom 6 bytov z 96 pravo na odmietnutie projektu zateplenia ked si ho predtym 83% vlastnikov schvalilo.


Právo na odmietnutie má :), ale ak si ho odsúhlasí 2/3 vlastníkov musí sa prispôsobiť, alebo sa odvolať súdnou cestou.

Prehlasovaný vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo obrátiť sa do 15 dní od oznámenia o výsledku hlasovania na súd, aby vo veci rozhodol, inak jeho právo zaniká.
majkii
20.04.08,18:32
Ja som túto otázku pochopil tak, že správca odoprel vykonať projekt ako správca a nie ako prehlasovaný vlastník 6 bytov. To že je správca aj vlastníkom 6 bytov z 96 je irelevantné.

AK správca odmietol projekt zateplenia ako správca, mal asi na to dôvod. Ja si myslím, že správca môže odoprieť vykonať aj vlastníkmi schválené opravy, napr. ak vlastníci nemajú dostatok financií a v uznesení nie je schválené financovanie úverom, alebo práce nie sú technicky možné realizovať, alebo je tam iný problém. Záleží na tom čo máte uvedené v zmluve o výkone správy, a ako to Váš správca zdôvodnil ?