chuda06
01.04.05,18:47
Zalozili sme sro. Co dalej? Vypis z OR SR mame, ICO tiez.

Teraz uz mozme len podnikat. Vedel mi mi niekto poradit, co dalej hlavne v uctovnictve? Co treba zriadit, budeme uctovat v systeme PU, vsetko pojde cez ucet, ziadna ERP.

Dakujem za pomoc.
anto
01.04.05,17:31
Založiť účet v banke, oznámiť ho na daňový úrad, založiť druhý účet na rezervný fond, vložiť naň peniaze, oznámiť ho na daňový úrad, kúpiť pečiatku - nemusí byť, ak nie je uvedená vo výpise z obchodného registra, zaregistrovať sa na sociálnej poisťovni ako platiteľ odvodov do poisťovne, zaregistrovať sa na zdravotných poisťovniach ako odvádzač poistného, oznámiť na daňový úrad miesto podnikania a prevádzku, od 01,01,2005 poslať na zdravotnú poisťovňu zoznam konateľov a ich identifikácie - RČ, uzatvoriť s novými zamestnancami pracovné zmluvy a predtým ich oznámiť na sociálnu poisťovňu, alebo poslať im SMS, prihlásiť ich do zdravotného poistenia. Kúpiť nejaký vhodný softvér na vedenie účtovníctva, založiť účtovníctvo, zaevidovať vklady jednotlivých spoločníkov a zaúčtovať vlastné imanie účet 4... neviem presne ..............takže toho je dosť, ak som niečo zabudol, tak doplňte, :-))))))

Držím palce a želám veľa dobrých zákazníkov
alušik
01.04.05,17:37
Podotykam, ze druhy ucet na rezervny fond nie je potrebny...
anto
01.04.05,17:42
Áno, len v zákone sa píše o účte, a z daňového úradu si to vysvetľujú, že to má byť účet v banke, ono účtom je aj účet v účtovnej knihe ..........
ondrejvla
01.04.05,19:51
Je krásne začínať novú firmu, keď vieš, že ti nikto neurobil binec v dokladoch, tak si len stráž poriadok v účtovníctve, nič súkromné cez firemné, riadne odkladaj všetky doklady, žiadne bločky za klobásy, ani za všeliaké lieky... aj keby si z nich potrebovala akokoľvek postaviť firmu na nohy(POraďáci vedia, o čom hovorím..) a keď budeš mať problémy, sú tu skvelí ľudia, ktorí pomôžu!

Prajem ti úspechy v tejto firme.
Sefcikova
01.04.05,20:14
Zalozili sme sro. Co dalej? Vypis z OR SR mame, ICO tiez.

Teraz uz mozme len podnikat. Vedel mi mi niekto poradit, co dalej hlavne v uctovnictve? Co treba zriadit, budeme uctovat v systeme PU, vsetko pojde cez ucet, ziadna ERP.

Dakujem za pomoc. Od vydania Výpisu z OR do 30 dní sa treba zaregistrovať na príslušný Daňový úrad a požiadať o pridelenie DIČ. Na prihláške o registráciu sa uvádza číslo podnikateľského účtu, takže najprv vybaviť podnikateľský účet.

po registrácii a pridelení DIČ - si dajte urobiť razítko, kúpte si tiež príjmové a výdavkové pokl. doklady, občas budete musieť niekomu vystaviť doklad

nájdite si účtovníčku, všetko potrebné Vám povie
Ako konatelia sa treba nahlásiť do ZP
Inak ak niekoho zamestnáte - tak ho do 8 dní treba prihlásiť do Soc. poisť. a ZP
luba3
02.04.05,06:29
Nahlásiť do Soc.poisťovne zamestnancov treba najneskôr v deň nástupu do práce-HPP aj DoVP.Odhlásiť zo Soc.pois. najneskôr nasledujúci deň po skončení HPP,aj DoVP.Pozri zákon o neleg.práci platný od 1.4.2005 zák.č.461,§ 231.Včera som si ho vyskúšala v praxi na novozaloženej s.r.o.,ktorá vznikla 12.3.2005,dvaja konatelia boli v HPP inde do 31.3.2005 a od 1.1.2005 išli do HPP do svoje s.r.o..Včera ráno im došlo DIČ.Odo dňa podania žiadosti na registráciu na DU by mali do 10 dní prideliť a poslať nové DIČ.
chuda06
06.04.05,09:47
Ahojte,

esze jpar otazok: Ucet na rezervny fond- treba ho mat v otvoreny v banke alebo nie? Uctovnicka tvrdila, ze ano, ale ze 90 % podnikatelov ho nema. Tak co mam robit?

A dalsia vec- ucet v banke- podnikatelsky alebo bezny staci? Som citala na porade, ze ludia si zalozili privat ucty a funguje im na nich firma.

Dakujem a pekny den.