iveta22
20.04.08,15:39
Dobrý deň! Prosím o radu v nasledovnom prípade: V minulom roku som mala zaúčtované faktúry v 4. Q 2007 s tým, že som dala DUD 3.1.2008, t.j. DPH som chcela uplatniť až v roku 2008. Teraz to však neviem dať dokopy. Do DPH mi ťahá len 1. q 2008 a neviem dotiahnuť do DP aj tie faktúry z min. roku. Mala by som niečo urobiť s dátumami, ale neviem kde ani čo. V príručke som to nenašla. Môžete mi, prosím, poradiť? Omegu mám len od 4. Q 2007, a tak v nej tápem.
LubenaK
22.04.08,11:15
Treba to preúčtovať cez interné doklady. V starom roku si mala DPH zaúčtovať nie na účet DPH, ale na nejaký nákladový, ktorý si si dala potom ako pripočítateľnú položku, aby Ti ti neovplyvňovalo základ dane. V novom roku to z toho nákladového účtu preúčtuješ na účet DPH.
iveta22
22.04.08,12:49
Ďakujem. No to som teda dobre pobabrala. Čo však teraz, keď už Dp aj výkazy sú odovzdané. Asi mi nezostane iné, len spraviť DP z 2 častí - tohtoročne uplatnenej za 1. q a minuloročnú neuplatnenú za 4. Q.
Včera som toľko čarovala, až som si v OMEGE vyrobila takú chybu, že ma systém na ňu upozornil a posielala som automatizovane správu o chybe. Neviem, ako to dopadne. Mýlilo ma to, že sa dá upraviť dátum uplatnenia dane a tam som dala 3.1. a myslela som, že sa to prenesie bez problémov. To sa však podarí asi len vrámci roku. Zaujímavé však je, že 3 doklady sa mi z minulého roku podarilo prehodiť cez opravu, neúčtovať, uplatniť daň a dostali sa mi aj do DP za 1. Q. Ostatné však tak nejdú, tak neviem, v čom je pes zakopaný.