zuzana111979
20.04.08,18:00
Chcela by som sa opýtať, či môžem byť preradená na iné prac. miesto. Pracovala som ako účtovníčka v ZŠ. Študovala som na hotelovej akadémii. Momentálne mám ukončený prvý ročník VŠ /predšk.a element. ped./Končí mi materská dovolenka, či môžem pracovať v MŠ /zatiaľ ešte ako nekvalifikovaná učiteľka/. Ďakujem za odpoveď.
Dana K.
24.04.08,19:30
Momentálne mám ukončený prvý ročník VŠ /predšk.a element. ped./Končí mi materská dovolenka, či môžem pracovať v MŠ /zatiaľ ešte ako nekvalifikovaná učiteľka/. Ďakujem za odpoveď.

Keďže toto zaujíma aj mňa, tak dnes som sa na to pýtala riaditeľky jednej materskej školy. Povedala mi, že učiteľke v MŠ stačí nejaké dvojročné nadstavbové štúdium (samozrejme,musí mať maturitu). Nevedela mi však povedať, či sa to dá tak,že učiteľka pracuje a zároveň študuje na VŠ. Niekde som čítala, že to rieši zákon o prácach vo verejnom záujme, ale neviem,či som si dobre zapamätala ten názov.
007gituska
25.04.08,06:09
učiteľka mš môže mať aj stredoškolské vzdelanie - tomu zodpovedá aj zaradenie do príslušnej platovej triedy. musí však splniť aj osobitný kvalifikačný predoklad - viď ... o odbornej spôsobilosti. z osobitného kvalifikačného predpokladu podľa zákona o službe vo verejnom záujme je možné dať výnimku. musí si však začať osobitný kvalifikačný predpoklad dopĺňať do dvoch rokoch od nástupu do zamestnania a pokiaľ si dobre pamätám do 4 skončiť. učiteľka si môže zvyšovať kvalifikáciu aj štúdiom na vš avšak pokiaľ bude vykonávať prácu, kde je predpísané sš vzdelanie, na dosiahnuté vyššie vzdelanie sa neprihliada, t.j. bude zaradená do platovej triedy podľa toho akú prácu vykonáva. vš vzdelanie sa v praxi požaduje hlavne u riaditeľky mš, teda učiteľka bude zaradená v nižšej platovej triede, t.j. vykonáva prácu, na ktorú sa požaduje stredoškolské vzdelanie. keďže k výkonu práce učiteľky mš nie je potrebné vš vzdelanie, zamestnávateľ jej nemôže poskytovať študijné voľno, t.j. študovať bude vo svojom voľnom čase.
Dana K.
25.04.08,09:43
Gituška a to stredoškolské vzdelanie musí byť stredná pedagogická škola?
007gituska
25.04.08,10:10
zaujímavé na tých našich zákonoch je napr. aj to, že predpísané vzdelanie je sš. ale nie je určené, že pedagogické. takže, keďže máš ukončené úplné stredoškolské vzdelanie = potom je všetko ok. pedagogické minimum si doplníš.
Dana K.
25.04.08,11:03
zaujímavé na tých našich zákonoch je napr. aj to, že predpísané vzdelanie je sš. ale nie je určené, že pedagogické. takže, keďže máš ukončené úplné stredoškolské vzdelanie = potom je všetko ok. pedagogické minimum si doplníš.

No tak to je fakt zaujímavé, takže napr.ja. ktorá mám obchodnú akadémiu, môžem ísť učiť deti do MŠ. Je síce pravda, že prax mám, nakoľko mám sama dve deti, ale nejaká 19-tka, ktorá s deťmi nemá skúsenosti tam tiež môže učiť? Aj keď nechcem, samozrejme, nikoho podceňovať. Fakt zaujímavé...
Ariadna_8
26.05.09,18:49
Som učiteľka v MŠ v Bratislave a plánujem sa aj so snúbencom odsťahovať do Prešova. Nevedel by mi niekto pomôcť, na koho by som sa mohla obrátiť, ak si chcem nájsť prácu práve tam? Je to problém nájsť si miesto ? :) Mám sa obrátiť na Krajský školský úrad v Prešove, alebo...?
wagner
26.05.09,19:04
Zriaďovateľom MŠ je mesto. Teda pokiaľ sa nejedná o súkromnú MŠ. ALe aj MŠ môže mať právnu subjektivitu a potom o prijatí rozhoduje riaditeľka MŠ. Takže podľa mňa žiadosť priamo na konkrétnu MŠ.