beo_lysá
20.04.08,20:01
Ahojte. Máte niekto skúsenosti s tehlou Poroblok z Myjavskej tehelne (konkrétne Poroblok 240 P+D P15)? Napr. ako je to s dodacou lehotou, kvalitou tehál, kde sa dajú lacno zohnať, resp. s akou zľavou sa dajú zohnať (na lacnastavba.sk sú s 20%-tnou zľavou, tak hľadám, či sú niekde ešte lacnejšie).
Alebo sa mi oplatí viac voliť Britterm, príp. Porotherm?
AndrejG
20.04.08,19:09
Ked chcete kvalitu, kupte porotherm. Ked staviate dom na predaj, mozete pouzit akykolvek material.
Pistino
24.04.08,10:37
V com je porotherm lepsi?? :confused:
Mna by zaujimalo tiez ci ma niekto skusenost aj z tehlou inich vyrobcov.
220870
24.04.08,18:49
Absolútne najhoršia tehla na trhu je z Pezinku. ak niekomu záleží na aspoň akej takej kvalite tak na 100% nie z Pezinku.
mlaco
25.04.08,05:46
Porotherm ma 2 druhy: na maltu (12mm skara) a PROFI na lepidlo (1-3mm skara). Co by ste mi poradili pri vybere z tychto variantov???

http://www.wienerberger.sk/
Jurko-3
25.04.08,19:00
Ja radim Heluz presnu brusenu napr. na Dry Fix.
220870
27.04.08,08:20
Súhlasím s tým že wienerberger toho vyrába viac, ALE na SK vozia len odpad ( výmet z výroby) ktorý je v Rakúsku NEPREDAJNÝ!!!Ak kvalitnú brúsenú tehlu tak doporučujem kupovať len v Rakúsku.
Dajte si na tento systém pozor.Musia byť perfektne zhutnené základové lôžka a základy domu. Pretože obyčajné murivo kladené do klasickej malty na tejto malte aspoň trošičku dilatuje, a je menej náchylné na praskanie nosných múrov.
Tehly sú brúsené len z dvoch strán, nie zo štyroch.Tj. tehu je nutné omietať, doporučujem min.10mm.
Jurko-3
27.04.08,18:46
Súhlasím s tým že wienerberger toho vyrába viac, ALE na SK vozia len odpad ( výmet z výroby) ktorý je v Rakúsku NEPREDAJNÝ!!!Ak kvalitnú brúsenú tehlu tak doporučujem kupovať len v Rakúsku.
Dajte si na tento systém pozor.Musia byť perfektne zhutnené základové lôžka a základy domu. Pretože obyčajné murivo kladené do klasickej malty na tejto malte aspoň trošičku dilatuje, a je menej náchylné na praskanie nosných múrov.
Tehly sú brúsené len z dvoch strán, nie zo štyroch.Tj. tehu je nutné omietať, doporučujem min.10mm.

Toto čo tu opisuješ sa deje pri Porotherme Profi? Počul som už, že táto ich tehla je krehká, ale že až tak aby praskala v múre.S presnou brúsenou od Heluzu mám skúsenosti a tam je murivo naozaj rovné a stačí dať minimum omietky. Murári čo to nepoznajú kukajú vždy jak puci. Nemaš medzi tehlami viac ako 1 cm malty, ktorá má úplne iné vlastnosti ako tehla a preto nemáš problém s omietkou. Práveže na nej šetríš omnoho viac ako pri murovaní na bežnú maltu.
AndrejG
27.04.08,19:06
Toto čo tu opisuješ sa deje pri Porotherme Profi? Počul som už, že táto ich tehla je krehká, ale že až tak aby praskala v múre.S presnou brúsenou od Heluzu mám skúsenosti a tam je murivo naozaj rovné a stačí dať minimum omietky. Murári čo to nepoznajú kukajú vždy jak puci. Nemaš medzi tehlami viac ako 1 cm malty, ktorá má úplne iné vlastnosti ako tehla a preto nemáš problém s omietkou. Práveže na nej šetríš omnoho viac ako pri murovaní na bežnú maltu.

P+D ma daleko od krehkosti, opytaj sa mojich elektrikarov, ktori robili elektriku 3 tyzdne...:)
Jurko-3
27.04.08,19:16
Hehehe ze tri tyzdne. Tak to uz hej.
Mal som na mysli ich Profi.
AndrejG
27.04.08,23:39
Hehehe ze tri tyzdne. Tak to uz hej.
Mal som na mysli ich Profi.

Ved ja som tiez myslel porotherm p+d
beo_lysá
29.04.08,13:48
hm, nechcem Heluz. je príliš krehký. preto uvažujem nad použitím Porobloku z Myjavy. v čom je kvalitatívny rozdiel medzi Poroblokom a Porothermom? Poroblok je podľa čísel pevnejší, ale je málo známy a nik mi naň nevie dať referencie. Za Porothermom je silný marketing, ale čísla zaň až tak nehovoria..
stora
29.04.08,18:42
A čo je cenovo najpriatelnejšie? Len to musí byť aj ľahké, lebo to ide na podmurovku staršieho domu, tak chcem čo najmenej zaťažiť základy. Potrebujem asi 1000 kusov.
AndrejG
29.04.08,19:43
A čo je cenovo najpriatelnejšie? Len to musí byť aj ľahké, lebo to ide na podmurovku staršieho domu, tak chcem čo najmenej zaťažiť základy. Potrebujem asi 1000 kusov.

Ked chces lahke, jednoznacne ytong.
Jurko-3
30.04.08,00:13
hm, nechcem Heluz. je príliš krehký. preto uvažujem nad použitím Porobloku z Myjavy. v čom je kvalitatívny rozdiel medzi Poroblokom a Porothermom? Poroblok je podľa čísel pevnejší, ale je málo známy a nik mi naň nevie dať referencie. Za Porothermom je silný marketing, ale čísla zaň až tak nehovoria..

Odkiaľ máš, že je príliž krehký? Ja také skúsenosti nemám. Práveže z mojich skúseností hovorím, že je to jedna z najkvalitnejších alternatív na trhu.
Pistino
30.04.08,09:25
Nema niekto skusenosti z Ipelskou tehelnou?
beo_lysá
30.04.08,15:07
Odkiaľ máš, že je príliž krehký? Ja také skúsenosti nemám. Práveže z mojich skúseností hovorím, že je to jedna z najkvalitnejších alternatív na trhu.
jeden pán, ktorý z nej stavia, sa sťažoval na jej krehkosť. čiže je to sťažnosť z praxe, nie len prevzaté z rôznych fór
Jurko-3
04.05.08,17:39
jeden pán, ktorý z nej stavia, sa sťažoval na jej krehkosť. čiže je to sťažnosť z praxe, nie len prevzaté z rôznych fór
Jedna babka povedala ...
V čom mal daný pán problém? Z mojich skúseností hovorím, že kvalitnejší je Heluz. Jak pevnosť, tak aj presnosť a tak aj cena. Keď porovnáš tepelné odpory, tak nie je o čom.