borbi
20.04.08,21:11
zdravim poradaci chcem sa opytat ci niekto nema skusenosti s touto chorobou.mojej manzelke tuto diagnozu urcili na zaklade mnozstva vysetreni ale hlavne odberom kozneho tkaniva.vyzera to ako mnozstvo flakov na kozi tvorene zapalenymi zilkami tesne pod povrchom koze.postihnute ma nohy na predkoleni.pridruzil sa jej k tomu aj raynaudov syndrom, ktory sa jej prejavuje zbelenim prstov.aby toho nebolo malo tak jej pri odberoch este zistili ze ma geneticky vrodenu trombofiliu takze berie lieky na zriedenie krvi.ak ma niekto skusenosti aspon s niecim z tychto veci prosim odpiste.dik
BXLmiami
21.04.08,09:27
Je to vážna a ťažko diagnostikovateľná choroba,ktorej riešenie patrí skôr do fakultných nemocníc a nedoporučujem žiadne experimenty typu alternatívnej medicíny.
borbi
22.04.08,12:11
Je to vážna a ťažko diagnostikovateľná choroba,ktorej riešenie patrí skôr do fakultných nemocníc a nedoporučujem žiadne experimenty typu alternatívnej medicíny.
mozes blizsie vysvetlit vazna a tazko diagnostikovatelna a taktiez preco do fakultnych nemocnic a nie alternativna med.
BXLmiami
22.04.08,12:39
je to poškodenie drobných cievok,ktoré z nejakého dôvodu dostávajú niečo ako zápal a miniinfarkty,následkom čoho vznikajú tie nekrozy.Postihnutie môže byť len na koži,alebo aj na vnutorných organoch.Ochorenie nie je časté,takže sa nan prvoplánovo nemyslí,preto je dg ťažšia.Tie dg čo si spomenul,to je jeden komplex problémov.V liečbe sa väčšinou/podľa dôvodu/používajú celkové lieky na potlačenie imunity/imunosupresíva/ a tak podpora imunity alternatívnou metodou nie je dobrý nápad.Toto je len zhruba a všeobecne,nemám presné udaje,ale je to problematika skor pre fakultné ako pre bežné ambulancie. Tiež je predpoklad dlhého trvania problému.