Marcela16
20.04.08,22:39
Prosím o radu. Prelúskala som si už zákon o DPH, ale pre môj dobrý pocit by som prosila o uistenie, že to mám správne. Mám došlú zahraničnú faktúru z CZ na tovar. Vystavená 31.03. Tovar dodaný 2.4. Daň. povinnosť je 31.03. a teda aj sumu vyčíslenú na faktúre prerátavam kurzom zo dňa 31.03. a do DPH-čka ide v I.Q. Druhá časť mojej otázky, je nasledovná: Na Faktúre okrem tovaru je aj doprava. To dávam normálne do základu dane. Tovar prepravovala nejaká spoločnosť, ktorá si zrejme zinkasovala určitú čiastku, ktorá bola uvedená na prepravnom liste a zároveň prijala platbu za faktúru a zrejme aj za ich prepravu - dobierku. Sumu, ktorú prijali bola v SKK. A táto suma, keď ju prerátam kurzom 2.4. mi nedáva sumu faktúry, a ani sumu faktúry + dobierečné. Proste je to neviem aká suma v CZK. ... neviem čo s tým a neviem ako správne zaúčtovať to dobierečné spomínanej firmy a teda či to vstupuje do DPH-čka, alebo nie. Prosím o radu.
Marcela16
23.04.08,06:16
Chcela by som sa vrátiť k mojim vyššie položeným otázkam. Zisťovala som si odpoveď na ne na daň. riaditeľstve, ale aj tak sa mi to nejak nezhoduje s tým ako to robia niektoré moje známe. Teda kurz na prepočet faktúry použijem z 31.03. a samozdanenie, t. j. dph na vstupe a zároveň aj na výstupe zahrniem do I.Q? K odpovedi na druhú časť mojej otázky som sa nedopátrala - teda čo s tou sumou, ktorá je pre prepravnú spoločnosť, ktorá je vyčíslená v CZK? Môže mi niekto poradiť???? Už som z toho naozaj mimo...
Eua
09.05.08,12:57
Kurzom 31.03. prepocitas celu sumu faktury (aj dopravu) a samozdanis. Zahrnies do danoveho priznania DPH.
Co sa tyka druhej casti tvojej otazky.. Neviem ci som ta dobre pochopila, ale skusim. Kedze uctujes obstaranie tovaru, vsetky dodatocne naklady suvisiace s obstaranim sa napocitavaju na ucet obstarania (doprava, dobierka..). T.z., ze aj doprava sa samozdanuje. Ak si si ista, ze doprava, aj celkova suma dopravy je opodstatnene fakturovana na vasu firmu, tak teba nezaujima co bolo medzi dopravcom a danou firmou pred tym a ako medzi nimi prebehlo vyrovnanie. Ty mas v ruke fakturu od dodavatela a tebe sa doprava javi akoby ju vykonal vas dodavatel. Pokial ti nesedia sumy na fakture, tak sa musis spojit s vasim dodavatelom.