katka13122
21.04.08,09:52
Ahojte,mam v zahrade bielu tex.foliu a na nej koru,lenze cez koru alebo z hliny mi vyrasta trava,pupava,proste ako by tam ani ta folia nebola,co mam stym spravit?rozmyslam ze tu foliu vymenim za inu
katarina.j
21.04.08,09:41
Moja mama má v záhrade špeciálnu čiernu foliu, ktorá neprepúšťa žiadnu trávu z hliny. Pozor, aj z kôry občas vyrastie nejaká tráva, ale to su len také tenke a male travy, nie pupava a pod. tak to mas potom špatnu foliu, lebo ich je viac druhov, treba vyslovene žiadat foliu ktora neprepusta travu. ta biela folia je tenka a vzdušná, preto ti rastie aj tráva. tá čierna je hrubá a zo spodnej časti špecialne vyrobena, nie je vzdušná.
arizona
21.04.08,09:52
Ahojte,mam v zahrade bielu tex.foliu a na nej koru,lenze cez koru alebo z hliny mi vyrasta trava,pupava,proste ako by tam ani ta folia nebola,co mam stym spravit?rozmyslam ze tu foliu vymenim za inu
Biela text.fólia je vhodnejšia na zakrývanie rastlín,v záhrade napr. hlúbovín pri náletoch všeliakých vošiek, alebo na zimu pred mrazom.(Ja napr. do nej pred zimou obalujem figovník proti mrazu. )Vhodná je aj pod dlažbu. Ale okolo kvetín je lepšia čierna, tá neprepúšťa svetlo a tým pádom má aj burina menšiu šancu. ;)