jajoman
02.04.05,14:17
Ahojte,
Potreboval by som poradit s jednym problemom. Zakladam jednoosobovu eserocku a na zaklade zakladatelskej listiny a dalsich dokumentov som uz dostal aj zivnostensky list. Teraz by som chcel podat navrh na zapis spolocnosti do obchodneho registra, ale zistil som, ze predmety podnikania v zakladatelskej listine a samotnom zivnostenskom liste niesu uplne totozne. Mam ich tam viac a zivnostensky urad mi jednu vynechal a dalsiu zasa preformuloval. Mne to nevadi, ale obavam sa ze mozu nastat problemy s Obchodnym Registrom. Bude im vadit ze sa predmety podnikania v zakladatelskej listine a zivn. liste nezhoduju? Aky je Vas nazor?
porfin
02.04.05,12:25
Podľa mňa by sa údaje v zaklad.listine a živ. liste mali zhodovať. No ako si napísal, že ti niečo "preformulovali" tak záleží na tom ako Ti to preformulovali. Napr. ak si mal v zakladateľskej listine napísané napr. spracovanie jednoduchého účtovníctva a miezd a oni Ti napísali do ŽL vedenie účtovníctva/ bez bližšej špecifikácie/ tak by to vadiť nemalo, ale ak to je inak tak by si to mal upraviť tak ,aby to bolo zhodné, lebo pri kontrole by si s tým mohol mať problém, že podnikáš v niečom na čo nemáš oprávnenie v ŽL.
To je môj názor. Inak veľa zdaru!
jajoman
02.04.05,12:32
Podľa mňa by sa údaje v zaklad.listine a živ. liste mali zhodovať. No ako si napísal, že ti niečo "preformulovali" tak záleží na tom ako Ti to preformulovali. Napr. ak si mal v zakladateľskej listine napísané napr. spracovanie jednoduchého účtovníctva a miezd a oni Ti napísali do ŽL vedenie účtovníctva/ bez bližšej špecifikácie/ tak by to vadiť nemalo, ale ak to je inak tak by si to mal upraviť tak ,aby to bolo zhodné, lebo pri kontrole by si s tým mohol mať problém, že podnikáš v niečom na čo nemáš oprávnenie v ŽL.
To je môj názor. Inak veľa zdaru!
Velmi pekne dakujem za odpoved. No je to takto .. mal som tam napr. organizovanie skoleni v oblasti informacnych technologii. A to dali cele prec. Mne to nevadi, pretoze som to mal uvedene iba pre istotu, keby som v tej oblasti chcel podnikat. Tie oblasti ktore som naozaj chcel mi tam nechali. Ale mam strach ze bude problem s OR kvoli tomu ze v zakl. listine to mam a v zivnost. liste uz nie ....
porfin
02.04.05,12:40
Nie som si istá, ale zdá sa mi, že organizovanie takéhoto školenia nespadá pod živnosť ak takú ale je to podnikanie na základe iného ako živnostenského povolenia. Ako napríklad niektoré povolania, na ktoré potrebuješ licenciu a pod. Ale hovorím, nie som si istá. Skús sa pozrieť na aktuálny živnostenský zákon niekde na internete. Alebo počkaj na vyjadrenie ostatných "poraďákov"
jajoman
02.04.05,12:53
Nie som si istá, ale zdá sa mi, že organizovanie takéhoto školenia nespadá pod živnosť ak takú ale je to podnikanie na základe iného ako živnostenského povolenia. Ako napríklad niektoré povolania, na ktoré potrebuješ licenciu a pod. Ale hovorím, nie som si istá. Skús sa pozrieť na aktuálny živnostenský zákon niekde na internete. Alebo počkaj na vyjadrenie ostatných "poraďákov"Dik. Skusim to pozriet a budem to sledovat aj tu ci sa objavy nieco nove