aajka
21.04.08,10:08
Dobry den,
pracujem v medzinarodnej firme, ktora ma pobocky po celej Europe. V pracovnej zmluve mam uvedene nasledovne:

3.1 Miestom výkonu práce je XY, najmä sídlo zamestnávatela, ako aj všetky
ostatné prevádzky zamestnávatela (miesta, na ktorých zamestnávatel vykonáva svoje aktivity), vrátane prechodných prevádzok
zamestnávatela.

Pokial budem vyslany do niektorej pobocky firmy napr. na 3 mesiace do Rakuska, mam narok na diety? nebude sa to povazovat za prevadzku zamestnavatela a diety nedostanem? Dakujem
Chobot
21.04.08,08:15
Dobry den,
pracujem v medzinarodnej firme, ktora ma pobocky po celej Europe. V pracovnej zmluve mam uvedene nasledovne:

3.1 Miestom výkonu práce je XY, najmä sídlo zamestnávatela, ako aj všetky
ostatné prevádzky zamestnávatela (miesta, na ktorých zamestnávatel vykonáva svoje aktivity), vrátane prechodných prevádzok
zamestnávatela.

Pokial budem vyslany do niektorej pobocky firmy napr. na 3 mesiace do Rakuska, mam narok na diety? nebude sa to povazovat za prevadzku zamestnavatela a diety nedostanem? Dakujem

Je to nesprávne zadefinované trvalé miesto výkonu práce. Nemôže si to zamestnávateľ tatko dávať, to je nezmysel. upozorni ho na to, že môžeš mať len jedno miesto (obec, mesto, adresu,..), nemôže dať takto.

To keby dal miesto výkonu práce - Európa tak by nemusel dávať žiadne cestovné náhrady????:confused::confused::confused:

AJ tu som o tom písal:

http://www.porada.sk/t75220-miesto-vykonu-prace.html
aajka
23.04.08,14:15
XY som myslel urcene miesto - Bratislavu. Jedna sa mi ,,ostatne prevadzky,, a prechodne prevadzky,, Mam vtedy narok na cestovne nahrady? Dakujem