petrik11
21.04.08,10:46
firma mi položila v izbe nové parkety. Následne ich aj nalakovala. Na niektorých miestach parkety boli nevhodne opracované (predpokladám) lebo drevo vpilo lak a parkety sú tu nalakované, ale drsné. Je to normálne alebo je to vhodné reklamovať. Vďaka
Evanka
21.04.08,08:56
firma mi položila v izbe nové parkety. Následne ich aj nalakovala. Na niektorých miestach parkety boli nevhodne opracované (predpokladám) lebo drevo vpilo lak a parkety sú tu nalakované, ale drsné. Je to normálne alebo je to vhodné reklamovať. Vďaka
Nie je to normálne. Treba reklamovať. Parkety je možné prebrúsiť a znova nalakovať. Je však potrebné prelakovať celú plochu, nie iba drsné časti....
lu_lu
21.04.08,17:47
drsnost moze byt sposobena aj prachom, ktory mohol ostat na parketach pred lakovanim (najma ak ich predtym brusili). Rozhodne je to dovod na reklamaciu. Nehovoriac o tom, ze su to nove parkety.
lachim1
21.04.08,18:40
Drsnosť parkiet po nalakovaní je prirodzeným javom pri prvom lakovaní dreva.
Po zaschnutí prvej vrstvy dôjde k "postaveniu" vlákien dreva čo sa prejaví ako drsnosť.Pred ´dalším lakovaním je potrebné jemne prebrúsiť a nalakovať ďalším náterom.
Treba reklamovať u dodávateľa!!!!
misomiso
21.04.08,19:08
firma mi položila v izbe nové parkety. Následne ich aj nalakovala. Na niektorých miestach parkety boli nevhodne opracované (predpokladám) lebo drevo vpilo lak a parkety sú tu nalakované, ale drsné. Je to normálne alebo je to vhodné reklamovať. Vďaka

Priprav sa na to, ze ti, co to robili ta budu presviedcat, ze je to tak zamerne aby sa vam nesmykalo v ponozkach. :)
branislavp
01.11.08,20:20
firma mi položila v izbe nové parkety. Následne ich aj nalakovala. Na niektorých miestach parkety boli nevhodne opracované (predpokladám) lebo drevo vpilo lak a parkety sú tu nalakované, ale drsné. Je to normálne alebo je to vhodné reklamovať. Vďaka
No veru nie je to normálne. Nové kvalitné parkety, kvalitne vybrúsené, poriadne dodetailu z nich odstránený prach, kvalitne nalakované nemôžu byť drsné. Nutné reklamovať.
buchač
26.12.08,18:44
Prvá chyba bola v tom , že sa vôbec nalakovali ;) , teda , aspoň podľa mňa . Veď nie je nič krajšie , ako čisté , prírodné drevo . Keď už nejaká úprava , tak úplne postačí kvalitný vosk , alebo niečo podobné , no LAK NIE ! Mama má doma takto ošetrované parkety už 5O rokov a sú nádherné :)

Ešte raz : hovorím len za seba ;) , aby ste ma zasa poniektorí nezonačili :cool:
igor111
30.12.08,07:43
Po prvom lakovani sa robi tzv. medzibrus - rotacnym strojom s brusnou mriezkou c.100. Sluzi na obrusenie "postavenych" vlaken dreva pred dalsimi dvoma vrstvami. Ak sa neurobi, alebo ak sa po nom neodstrani poriadne prach, parkety ostanu drsne. Reklamovat, aj ked ti to nebudu chciet uznat.