simonka1
21.04.08,11:41
Prosím niekoho o súrnu radu. Ide o daň z nehnuteľnosti. keď mi v roku nenastala žiadna zmena, mám povinnosť podať DP na mestský úrad? ja som totiž nepodala a teraz neviem, či mi výmer príde aj tak. Jedná sa o PO.
Zoltán Kovács
21.04.08,09:45
Prosím niekoho o súrnu radu. Ide o daň z nehnuteľnosti. keď mi v roku nenastala žiadna zmena, mám povinnosť podať DP na mestský úrad? ja som totiž nepodala a teraz neviem, či mi výmer príde aj tak. Jedná sa o PO.

Keď nenastala žiadna zmena tak DP sa nepodáva. Výmer by mal dojsť.
Evanka
21.04.08,09:46
Prosím niekoho o súrnu radu. Ide o daň z nehnuteľnosti. keď mi v roku nenastala žiadna zmena, mám povinnosť podať DP na mestský úrad? ja som totiž nepodala a teraz neviem, či mi výmer príde aj tak. Jedná sa o PO.
Ak nenastala žiadna zmena, tak nie si povinná podávať DP k dani z nehnuteľnosti.
simonka1
21.04.08,09:58
;)Ďakujem veľmi, lebo šéf ma stále bombarduje, kedy príde výmer a úplne som zneistela, či som to nepokašľala, keď som DP nepodala.Úplne som zapachybovala o tom. Pretože v záväznom nariadení mesta sa píše, že daňovník je povinný podať DP do 31.1. toho zdaň.obd., v ktorom mu vznikla daňová povinnosť, alebo ak nastala zmena....
Evanka
21.04.08,10:02
;)Ďakujem veľmi, lebo šéf ma stále bombarduje, kedy príde výmer a úplne som zneistela, či som to nepokašľala, keď som DP nepodala.Úplne som zapachybovala o tom. Pretože v záväznom nariadení mesta sa píše, že daňovník je povinný podať DP do 31.1. toho zdaň.obd., v ktorom mu vznikla daňová povinnosť, alebo ak nastala zmena.... Daňová povinnosť vzniká ak sa staneš vlastníkom nehnuteľnosti. Vtedy do 31. januára nasl. roku si povinná podať DP k dani z nehnuteľnosti. Potom už iba pri zmene, alebo ak sa staneš vlastníkom inej nehnuteľnosti....
simonka1
21.04.08,10:18
ďakujem pekne, hneď sa mi lepšie dýcha.......