dany211
21.04.08,12:07
AHojte poradaci.
Chcem sa spytat do ktorej platovej triedy ma byt zaradena inzinierka s pedagogickym minimom, ktora uci na ZS. Dakujem.
Jara
21.04.08,10:13
Par príspevkov pred tebou je otvorená takáto téma...
dankaj
10.06.08,17:17
Ak ma 5 rokov praxe v skolstve,tak v 11-stej.
dany211
21.06.08,19:27
Dakujem za cennu radu, mam pocit, ze som zle zaradena. V skolstve som od r. 2002, momentalne som uz druhy rok na MD a od sept. 2008 chcem nastupit na polovicny uvazok. Po cely cas som ale zaradena do plat. tr. 9, uz som sa na to pytala kompetentnych priamo na nasej skole, ale podla nich som zaradena spravne. Pritom viem aj od viacerych zdrojov, ze by som mala byt zaradena v 10 a po piatych rokoch v 11,co ste mi potvrdili aj vy. V skolstve som pracovala zatial 4 roky, potom som nastupila na MD.
Prosim o radu, ako dalej postupovat, ked p. riaditelka ako aj kolega zodpovedny za vyplaty mi tvrdi, ze som zaradena spravne.
Tiez prosim o radu, ci je mozne pozadovat uslu mzdu za minule roky, v pripade zistenia nespravneho zaradenia.
Velmi vam dakujem za radu.
alaya1
22.06.08,02:59
Mila Dany, odporucam, aby si sa pisomne obratila na Ministerstvo skolstva, osobny urad, Stromova 1, Bratislava, napisala im podrobnylist, poslala kopie dokladov o absolvovani studia a plavove vymery, oni ti fundovane do 30dni odpovedia, co napisu oni, je smerodatne aj pre vedenie tvojej skoly. Mne to pomohlo velmi..
judita1971
22.06.08,03:35
ešte musíš učiť nadpolovičnú väčšinu predmetov. Napr. učiteľ matematikár ak má úväzok 23 musí učiť 12 hodín matematiky. U inžinierov sa to určuje podľa toho z čoho robil štátnu skúšku, posudzuje sa vysvedčenie o štátnej skúške.
erienka25
26.06.08,05:30
vedel by mi niekto poradiť? Som interná doktorandka a koncom augusta by som mala obhájiť PhD titul. V rámci štúdia som i tri roky učila na katedre predpísaný počet hodín. V septembri mám začať učiť na strednej zdravotnej škole nemecký jazyk. Vie mi niekto povedať, do ktorej platovej triedy budem patriť a aký bude môj plat berúc do úvahy 3 ročnú prax a titul? Nikde na internete neviem nájsť nové tabuľky odmeňovania učiteľov. Zaujímalo by ma tiež, či je riadieteľ povinný zaplatiť mi viac, ak budem mať PhD titul. Ďalšia otázka je, či naozaj učitelia dostávajú ku svojmu platu i mesačné príplatky, ktoré môžu byť i vo výške 2000 Sk. Ďakujem vopred za odpovede
legolas
27.06.08,11:00
AHojte poradaci.
Chcem sa spytat do ktorej platovej triedy ma byt zaradena inzinierka s pedagogickym minimom, ktora uci na ZS. Dakujem.


Do 9 triedy, tak ako keby si bola nekvalifikovaná, pretože musíš mať mimo minima aj aprobáciu aspoň v jednom predmete t.j. min. 12 hodín úväzku kvalifikovaného učiteľa, nezáleží na tom, že si inžinierka:D
legolas
27.06.08,11:02
Ak ma 5 rokov praxe v skolstve,tak v 11-stej.

Nesúhlasím:)
gymnazium gljs
02.09.08,08:10
Kde zaradiť zamestnanca, ktorí má stredoškolské vzdelanie s maturitou/gymnázium/ a všeobecnú štátnu skúšku z AJ na UK Bratislava. Bude vykonávať činnosť učiteľa anglického jazyka na strednej škole plný úväzok 22 hodín.
cervena
25.09.08,20:12
Dany 211, aká si Inžinierka a odkial si??
Alena
PS. Určite platová trieda 11. Titul Ing. ti nahrádza kvalifikaťnú skúšku.
nadka1
26.09.08,05:41
Prosím o radu, do ktorej platobnej triedy zaradiť začínajúceho učiteľa ZUŠ, ktorý je nekvalifikovaný, má ukončené gymnázium a je absolventom ZUŠ. Je to dosť súrne, ďakujem pekne.
katica.vargova
27.09.08,14:03
Kde zaradiť zamestnanca, ktorí má stredoškolské vzdelanie s maturitou/gymnázium/ a všeobecnú štátnu skúšku z AJ na UK Bratislava. Bude vykonávať činnosť učiteľa anglického jazyka na strednej škole plný úväzok 22 hodín.
Podľa môjho vedomia do 9. plat. triedy, pretože potrebuje vysokoškolské vzdelanie II. stupňa pedagogického smeru, aby mohol byť v 10-ke. Úväzok nerozhoduje.
luckap7
02.05.09,07:50
prosím poradte mi, pred mesiacom som si spravila doktorát z pedagogiky, mám 5 ročnú prax v školstve , ale učím väčší počet hodín ako nekvalifikovaná učiteľka, som v 9. tirede, mám právo na zvýšenie triedy, ked som si spravila doktorát, a kde by som presne mohla nájsť zákon, alebo tabuľku, ktorá to určuje? dakujem
gabriela2579
04.05.09,06:35
prosím poradte mi, pred mesiacom som si spravila doktorát z pedagogiky, mám 5 ročnú prax v školstve , ale učím väčší počet hodín ako nekvalifikovaná učiteľka, som v 9. tirede, mám právo na zvýšenie triedy, ked som si spravila doktorát, a kde by som presne mohla nájsť zákon, alebo tabuľku, ktorá to určuje? dakujem



41/1996 Z. z.- Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov
(v znení č. 14/1998 Z. z., 379/2000 Z. z., 200/2002 Z. z., 374/2005 Z. z.)


553/2003 Z. z. - Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
susann2
05.05.09,07:34
prosím poradte mi, pred mesiacom som si spravila doktorát z pedagogiky, mám 5 ročnú prax v školstve , ale učím väčší počet hodín ako nekvalifikovaná učiteľka, som v 9. tirede, mám právo na zvýšenie triedy, ked som si spravila doktorát, a kde by som presne mohla nájsť zákon, alebo tabuľku, ktorá to určuje? dakujem
Aby ste mohli byť zaradená vo vyššej triede, musel by riaditeľ udeliť výnimku podľa vyhlášky 41/1996 Z.z. § 10 ods. 3.
drucillka
13.05.09,11:38
Ahojte, prosím Vás, viete mi niekto poradiť, ako postupovať, keď sa moja náplnň práce ktorá zodpovedá určitej triede nezhoduje s platovou triedou? príklad, nápln práce 12. trieda, zaradenie 11. trieda.
hrotko
13.05.09,12:01
Ahojte, prosím Vás, viete mi niekto poradiť, ako postupovať, keď sa moja náplnň práce ktorá zodpovedá určitej triede nezhoduje s platovou triedou? príklad, nápln práce 12. trieda, zaradenie 11. trieda.

Jedine riešiť u riaditeľa (prečo je to tak - ak je to tak / ak on nemá ďaleko iný názor ).
drucillka
13.05.09,12:04
riešila som, ale z nedostatku financií. ale mne to proste nesedí, nie je to nahodou nezakonne, alebo v rozpore s nejakym nariadenim či zakonom, ak mi odmietaju priznať triedu, ktora mi nalezi vzhladom na napln prace?
gabriela2579
13.05.09,12:26
Mala som taký prípad. Dotyčná napísala list na Ministerstvo školstva SR - osobný úrad, pripojila vysvedčenia, diplomy a všetky listiny o ukončení štúdia.
Dostala späť odpoveď z MŠ SR behom 1 mesiaca, kde mala napísané, že zamestnávateľ musí rešpektovať zákon. Ukázala list zamestnávateľovi a on ju preradil do vyššej triedy a rozdiel za predchádzajúce mesiace doplatil.

Ak máš naozaj nárok na vyššiu triedu, zamestnávateľ koná protiprávne.

Ak aj napriek tomu ti zamestnávateľ neuzná nárok na vyšiu triedu, čo tak obrátiť sa na štátnu školskú inšpekciu, ktorá vybavuje sťažnosti ?
alaya1
15.05.09,05:39
Dobry...., potrebujem pomoc pri rieseni problemu.
Ucitelka je dlhodobo PN, tato bude trvat asi aj pocas prazdnin.V septembri lekar navhrne zamestnavatelovi preradit zo zdravotnych dovodov ucitelku na inu pracu, ktora nebude ohrozovat jej zdravie. Zamestnavatel nema taku moznost. Ucitelka nechce dat vypoved dohodou, tak predpokladam, ze vypoved da zamestnavatel. Ma ucitel narok na odstupne? A teraz problem, ak nemoze ucitel zo zdravotnych dovodov vykonavat svoju pracu, co bude s vypovednou dobou? Kde bude pocas 3 mesiacov pracovat,velmi dakujem za odpoved.
eby
28.05.09,09:35
ak učí odborne, tak do 10.tr., po 5 rokoch praxe a vykonaní 1. kvalifikačnej skúšky do 11. tr.
eby
28.05.09,09:36
Dobry...., potrebujem pomoc pri rieseni problemu.
Ucitelka je dlhodobo PN, tato bude trvat asi aj pocas prazdnin.V septembri lekar navhrne zamestnavatelovi preradit zo zdravotnych dovodov ucitelku na inu pracu, ktora nebude ohrozovat jej zdravie. Zamestnavatel nema taku moznost. Ucitelka nechce dat vypoved dohodou, tak predpokladam, ze vypoved da zamestnavatel. Ma ucitel narok na odstupne? A teraz problem, ak nemoze ucitel zo zdravotnych dovodov vykonavat svoju pracu, co bude s vypovednou dobou? Kde bude pocas 3 mesiacov pracovat,velmi dakujem za odpoved.
pozri § 76 ods. 1 Zákonníka práce
luckap7
03.07.09,10:00
chcem sa spýtať, je rozdiel v platových podmienkach učiteľa na základnej škole a učiteľa na strednej škole? dakujem
alaya1
05.07.09,15:14
pozri § 76 ods. 1 Zákonníka práce
Dakujem, no moja otazka bola uplne o niecom inom.