Lubica H
21.04.08,13:44
dobrý deň, potrebovala by som súrne poradiť:
máme firmu, v ktorej tento mesiac nie sú žiadne vystavené fa = žiadna DPH na výstupe, ani žiadne prijaté fa = žiadna DPH na vstupe, iba jeden prijatý dobropis, kde je DPH -320 SK (faktúra, ku ktorej bol vystavený, má dátum dodania v 2/2008, dobropis má dátum dodania v 3/2008) - ako vyplniť priznanie?
keď kolegyňa vypĺňala tlačivo na stránke daňového riaditeľstva, sumu -320 SK doplnila do riadku 19 (samotný riadok 19 už má preddefinované mínusové znamienko), vyskočilo jej upozornenie na logickú chybu. Na daňovom úrade jej nevedeli poradiť.
Pre istotu to ešte raz zrekapitulujem:
daň na výstupe: 0,-SK
daň na vstupe: 0,- SK
prijatý DBP: -320,- SK
viem, že ide o našu daňovú povinnosť, len neviem, do ktorých riadkov okrem 27 a 32 treba túto sumu 320 SK uviesť. do ďalšieho mesiaca (apríla) si tento dobropis nechceme prenášať, aby sa nezopakovala tá istá situácia. Dúfam, že to nie je moc chaotické. za prípadné rady, nápady, postupy dopredu ďakujem.
Vladimír Ozimý
21.04.08,12:10
Neviem aké riadky myslíte ale ja by som to uviedol na jediný riadok a to mínusom na riadok 19...inak to nejde
Lubica H
21.04.08,12:23
na riadku 19 je už predvolený mínus. ak to aj ja uvediem mínusom - čo musím, ide o DPH z dobropisu - zo stránky daňového riaditeľstva mi to nevytlačí - vyhlasuje logickú chybu. v TaxEdite mínus nešiel vôbec doplniť a sumu 320 dávalo ako nadmerný odpočet.
vychádza mi jediný variant - napísať tlačivo ručne. tam ma aspoň neobmedzuje žiadny soft.;)
Vladimír Ozimý
21.04.08,12:27
no treba to brať tak že pri tvorbe toho tlačiva oni s takýmito variantami asi nepočítajú :)...takže ručne...
Lubica H
21.04.08,12:30
viem, že to nie je bežný prípad, ale len som si potrebovala potvrdiť svoj záver - aby nám potom nevyvolávali z daňového, že to máme zle.
MEDKO
29.05.08,11:18
Dobrý deň.Ja mám tento istý problém,len pani z DÚ mi povedala,že pri nahrávaní do ich systému jej vykazuje chybu.Mne to múj program urobil, ale na DÚ nie. Volala mi aby som to nejako opravila /to znamienko/ ale ako? Kde to mám a ako napísať? Tebe to ako prešlo? Mne sa jedná o 5/2008. Vďaka za pomoc.
Lubica H
18.06.08,09:20
no u nás to "vyriešil" šéf - v deň ako sme s kolegyňou robili priznania k DPH doniesol dodavateľskú faktúru. takže sme nakoniec mali nadmerný odpočet.