jopo.home
21.04.08,13:37
Nikde som nenasla temu alebo nejake riesenie na moju otazku tak som skusila zalozit novu temu: Ako mam rieist to, ze odvody na zdravotne boli zaplatene z uctu niekoho uplne ineho ako zivnostnika? Da sa to dat nejak do nakladov? ako pri Danovom priznani? Uctuje v podvojnom uctovnictve.
Dakujem za radu a vsetkym prajem pekny slnecny den
jopo.home
21.04.08,12:23
Prosim ak nikdo nieco vie poradte mi prosim Dakujem
Zoltán Kovács
21.04.08,12:27
Prefotiť ten "cudzí" výpis z banky, odkiaľ boli platené odvody a priložiť k pokladničnému výdavkovému dokladu, ako podklad.

Nie je to najlepšie riešenie, ale takto sa to dostane aj do účtovníctva, a je to aj obhajiteľné pri daňovej kontrole.
jopo.home
21.04.08,12:31
Veľmi krásne dakujem
hanelie
21.04.08,13:03
Prefotiť ten "cudzí" výpis z banky, odkiaľ boli platené odvody a priložiť k pokladničnému výdavkovému dokladu, ako podklad.


z pohľadu ZP v poriadku - je jedno odkiaľ prišla platba

z pohľadu DÚ - "cudzí " výpis nie je irelevantným dokladom na uplatnenie zníženia daňových výdavkov
jopo.home
22.04.08,05:22
problem je v tom, ze mi klamal on cez ucet priatelky viedol a vedie vsetky platby, kedze na jeho ucty su pozastavene koli nezaplatenej pozicke ci comu...a este k tomu neni platitel dph len sa xe registrovat a faktury vystavoval s DPH,vie mi niekdo poradit ako postupovat po takomto zisteni? Podla mna musi vsetkym poslat opravene faktury ako prve, ale co s tym uctom ked komplet vsetky platby vedie cez ten ucet
Zita5
22.04.08,05:27
problem je v tom, ze mi klamal on cez ucet priatelky viedol a vedie vsetky platby, kedze na jeho ucty su pozastavene koli nezaplatenej pozicke ci comu...a este k tomu neni platitel dph len sa xe registrovat a faktury vystavoval s DPH,vie mi niekdo poradit ako postupovat po takomto zisteni? Podla mna musi vsetkym poslat opravene faktury ako prve, ale co s tym uctom ked komplet vsetky platby vedie cez ten ucet

Ak ako neplatca DPH , vykazuje výšku DPH na FA , túto je povinný podľa §69 odst.5 Zákona o DPH odvieť do štátnej pokladne .
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#69
Zita5
22.04.08,05:34
A čo jeho priateľka ? Však ona dosahuje tzv. nelegálne príjmy .......zamysleli sa nad tým ?
jopo.home
22.04.08,05:38
A moze odviest tu dph a pisat ju na faktury ked nie je platitel dph?len sa chce registrovat.To potom treba tiez do 25teho nie?
Zita5
22.04.08,05:42
A moze odviest tu dph a pisat ju na faktury ked nie je platitel dph?len sa chce registrovat.To potom treba tiez do 25teho nie?

Ak DPH vyfakturoval ako neplátca DPH , tak nie že môže , ale je povinný ju odviesť.

Čo sa týka registrácie tak tu § 4
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#4
jopo.home
22.04.08,05:48
A do 25.4.2008 a na tlacive ako registrovany platcovia dph? Teraz este nevim co s tymi platbami na nie jeho ucet,....Inak ta dph sa pocita ako pri registrovanych? na vstupe aj na vystupe?
jopo.home
22.04.08,06:14
Alebo odvedie len tu dan co vypocital na vystavenych fakturach?
Zita5
23.04.08,05:33
A do 25.4.2008 a na tlacive ako registrovany platcovia dph? Teraz este nevim co s tymi platbami na nie jeho ucet,....Inak ta dph sa pocita ako pri registrovanych? na vstupe aj na vystupe?

DPH odvediete ako som už spomínala vyššie § 69 odst.5 a dopĺňam § 78 odst.3 .

§ 78
Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#hore)
(3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4.



A l e ako neplátca DPH neuplatňujete § 49 a § 51 .Čiže daň na výstupe neuplatňujete , len odvediete daň , ktorú ste si neprávom vyfakturovali .
Zita5
23.04.08,05:35
Alebo odvedie len tu dan co vypocital na vystavenych fakturach?
Áno .
jopo.home
23.04.08,06:31
Dakujem velmi pekne