alexey8
21.04.08,13:56
Potreboval bi som aby mi automaticky z vonkajšieho súboru napríklad txt alebo db zisťovalo údaje a podla nich zamieňalo znaky alebo písmená

napríklad ak sa niekde v exceli nachádza 578c automaticky sa to nahradí slovom1 ked niekde inde nájde slovo ktoré je tiež vo vonkajšom súbore nahradí aj to za jeho ekvivalent

vonkajší súbor:
578c slovo1 za pismenom c bude vložený napr. tabulátor
459 slovo2
A47D3 slovo3

predtým som sa oto pokúšal automatickými opravami ale to neni ono
Chobot
21.04.08,12:03
Potreboval bi som aby mi automaticky z vonkajšieho súboru napríklad txt alebo db zisťovalo údaje a podla nich zamieňalo znaky alebo písmená

napríklad ak sa niekde v exceli nachádza 578c automaticky sa to nahradí slovom1 ked niekde inde nájde slovo ktoré je tiež vo vonkajšom súbore nahradí aj to za jeho ekvivalent

vonkajší súbor:
578c slovo1 za pismenom c bude vložený napr. tabulátor
459 slovo2
A47D3 slovo3

predtým som sa oto pokúšal automatickými opravami ale to neni ono

Zameniť nejaký reťazec znakov za iný reťazec v Exceli je možné cez funciu Replace (Nahradiť) ale určite ti to Excel nezmení v inom dokumente (.doc, ..). To treba zmeniť v tej aplikácii, v ktorej je dokument vytvorený.

Alebo som nepochopil otázku...:rolleyes::confused:
alexey8
21.04.08,12:23
Dakujem za rýchlu odpoved , mohol bi Excel mať v druhom liste zoznam slov napríklad 578C slovo1
a v liste č.1 bi zamenilo to 578C za to slovo1 ,
išlo bi to aj tak ale povodne som tam nechcel mať ten druhý list ale jeho obsah bi bol v txt dokumente alebo v nejakej databáze odklial bi to Excel čítal a zamieňal podla toho vopred diki som rad že sa nájdu ludia čo vedia aj v tomto poradiť
robin78
21.04.08,12:36
je to mozne zrealizovat, ale je potrebna vacsia zdatnost v programovani makier (VBA),

v exceli nic nie je nemozne ;-)