tatiana116
21.04.08,14:33
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom účtovania Google Adwords. Google Adwords poskytuje reklamné služby na nete. Firma si predplatí nejakú čiastku a v nej má zahrnutý určitý počet kliknutí na Google.
Donedávna Google Adwords (Írsko) vystavovala riadne faktúry s poznámkou oslobodenia od DPH aj so všetkými údajmi odberateľa aj dodávateľa služby.
Posledne však Google Ad. doložila jedine potvrdenie o platbe. Na potvrdení je uvedený len názov našej firmy a adresa dodávateľa, ale bez IČ DPH.
Neviem si poradiť s tým, či môžem na základe tohto dokladu (zaslaného samozrejme len elektronicky) účtovať samozdanenie DPH a tiež, či si môžem dávať uvedenú službu do nákladov. Vopred ďakujem za každú radu.
Faktúru som si od nich žiadala, ale silne pochybujem, že sa mi podarí ju z nich dostať.
Peter33
04.06.08,14:04
ja mam tiez podobny problem a vobec si stym neviem rady? a zatial platbu evidujem ako poskytnuty preddavok.
rasub
11.06.09,09:51
Tento problém máme asi viacerí nenájde sa niekto kto by nám poradil? Ďakujem
rasub
11.06.09,10:21
Ak sa niekto s týmto problémom ešte trápi, našla som na stránke GOOGLE, tlačia sa mesačné faktúry, v zložke Môj účet, nastaví sa požadované obdobie, klikne sa na pravo mesačná fakturácia, a vytlačí sa faktúra za celý mesiac.