lisc
21.04.08,17:21
Ahojte potrebujem radu. Začalo mi pojednávanie o zvýšení výživneho. Otec dieťaťa sa vyjadril, že poberá dávku v núdzi 4100sk z toho dáva 1000sk vyživne. Syn ma 16 rokov a 1000 sk nepokrije ani štvrtinu jeho výdavkov. Ide o to že viem že dlhuje štatu aj soc. poisťovni vela penazi preto nemože mať nič na seba napísane. Ma firmu na niekoho ineho ale sedi v nej on.Lieta si po svete dokonca chce odysť do Anglicka navždy. Ale ako mam dospieť k tomu aby mi zvýšili výživne aspon na 2000 sk. Robí zo seba bezdomovca a žije si ako boháč.Čo mam vlastne na tom sude hovoriť sudkyna pridržiava očividne otcovi dieťaťa lebo on chudačik nema nič Dakujem za rady už vopred.
sylvio
21.04.08,20:04
No treba povedať úplne všetko čo je Vám o ňom známe. Všetko čo viete o jeho zárobkoch, o jeho dovolenkách, o jeho firme atď atď. Ale v situácii v akej ste sa toho bohužiaľ veľa robiť nedá. Tu ani tak nejde o to, že by mu sudkyňa nadržiavala, ale jednoducho ona vidí to, že poberá dávku v hmotnej núdzi a z toho vychádza. Nepozná ho, nemá dôvod pochybovať. Zožente svedkov, ktorí Vám potvrdia jeho nákladný životný štýl, zožente nejaké dôkazy. Aspoň niečo o čo by sa prípadne aj sudkyňa mohla oprieť. On totiž preukázal, že poberá dávku v hmotnej núdzi. V tomto štádiu je na Vás nejakým spôsobom preukázať, že nie je možné aby si žil tak ako si žije len z peňazí, ktoré dostáva od štátu. Musíte jednoducho sudkyňu presvedčiť, nech začne sama pochybovať.
pepsikova
22.04.08,03:57
Môžete požiadať o výmenu sudcu kvôli zaujatosti,pokiaľ je očividné,že mu nadržiava a potom podať na neho trestné oznámenie,pretože podal nepravdivé informácie súdu. Aj svedkovia by to mali dosvedčiť, najlepšie na papieri.Je to trochu na dlhé lakte ale oplatí sa to ,pokiaľ budeš vytrvalá.Prípadne podať odvolanie na vyššiu súdnu inštanciu a doložiť overené info od svedkov.Niekedy je účinné v tomto zmysle sa vyjadriť aj pred sudkyňou,aby vedela,že sa nebojíte a o peniaze pre syna ste ochotná bojovať.


Aj podanie sťažnosti na sudcu pre zaujatosť,neobjektívnosť má svoj účinok..len sa netreba dopredu vzdať a nechať so sebou vybabrať ..je to pre dieťa a tam žiadny boj nie je márny a pokiaľ on nekoná fair,tak by som použila jeho zbrane proti nemu..všetko sa dá,chce to len vytrvalosť..
sylvio
22.04.08,05:42
Na výmenu sudcu zabudnite. Tam je potrebné preukázať, že sudca má pomer k veci, k účastníkom konania alebo k ich právnym zástupcom. Dosť pochybujem, že by tam bol nejaký pomer k účastníkom alebo k zástupcom, a rovnako ani pomer k veci. Sudkyna veľmi jednoducho odôvodní, že je vo veci nezaujatá. K výmene sudcov takmer nikdy nedochádza, preto pokiaľ snáď nie je sudkyňa príbuznou otca dieťaťa, radšej do toho ani nechodte. Zbytočne natiahnete súdne konanie, čo nie je vo Vašom záujme.
BXLmiami
22.04.08,09:08
Je tam hodne malá šanca.Mala som kolegu,čo to takto robil,takmer melonové auto a synovi nedal na plavecký,že nemá,tam sa naozaj nedalo povedať,že by ho bývalá nechala tak,robila čo mohla,ale on jednoducho dokázal,že je dlhé roky v strate,nemá nič a všetko čo má,patrí jeho manželke.Nič sa s tým nedalo robiť,kým nezasiahla božia spravodlivosť a deti zdedili to,čo im celý život upieral.
iriska
30.04.08,16:51
Sudkyni sa netreba vyhrážať, lebo aj tak ju nevymenia (naozaj sa to stáva veľmi ojedinele) a ešte ju potrebujete na rozhodnutie o tom výživnom predsa. Väčšinou je to na žene, aby hocijakým spôsobom preukazovala, že chlap má a nedá. Videla som aj prípad, že muž sa robil chudáčik a sudca sa naštval, navštívil ho v dome a ejha - dom obrovský, bazén, super vybavenie, tak mu naparil výživné z najvyššieho možného príjmu za zatajenie majetku. Čo sa vám asi nepodarí, ale mohlo by to zvýšiť výživné o pár korún. A keď nie teraz, tak si dáte novú žiadosť o rok, dva... a pod.
hiker
02.05.08,07:22
Ja som sa stretol s rozsudkom, kde chlapovi s davkou v hmotnej nudzi bola urcena vyzivovacia povinnost cca 3000,- Sk. Sudkyna to odovodnila tym, ze je dobrovolne nezamestnany a nepreukazal, ze by si hladal pracu.
daania
15.05.08,15:12
Dobrý deň.
Môj "ex" mi nezaplatil od roku 2006 ani korunu. Niekde som čítala, že stačí poslať na okresnú prokuratúru doporučeným listom - Žalobu o neplatení výživného a nemusím ísť na políciu podať trestné oznámenie, len neviem aké má mať tá žaloba náležitosti, aké doklady treba priložiť. Nemáte niektorá vzor?
kalista111
06.08.08,04:31
Ahojte potrebovala by som poradiť .Cˇo treba urobiť ak sa byvaly manžel vyhyba vypočitavo plateniu vyživneho.ak posiela po dvoch mesiacoch so spatnou platnosťou aby som nemohla tvrdiť ,že neposiela poradte prosim .Dakujem
evka-janekova
12.08.08,15:54
:confused: :confused: :confused: dobrý večer.

Chcem sa Vás spýtať, či mi niekto vie poradiť ako napísať ziadosť o výživné. Chce to kamarátka, tak jej to chcem zistit... dietatko sa narodilo v júli, je slobodna mamička, ale otec bude prispievat.

Je nejaký vzor tej ziadosti? Co tam všetko treba uviesť? Dáva sa to na Okresný súd? Dakujem všetkým
iriska
13.08.08,05:34
tá žiadosť už tu na 100% niekde je - treba skúsiť pozrieť.
Chobot
13.08.08,08:04
:confused: :confused: :confused: dobrý večer.

Chcem sa Vás spýtať, či mi niekto vie poradiť ako napísať ziadosť o výživné. Chce to kamarátka, tak jej to chcem zistit... dietatko sa narodilo v júli, je slobodna mamička, ale otec bude prispievat.

Je nejaký vzor tej ziadosti? Co tam všetko treba uviesť? Dáva sa to na Okresný súd? Dakujem všetkým


V tejto téme je zopár vzorov, treba si ich upraviť.

http://www.porada.sk/t13417-vyzivne.html
kalista111
12.10.08,16:09
ahojte § potrebujem radu ,možem zažiadať o zvyšenie vyživneho ak posledne zvyšeniue bolo pred 7 rokmi? a ako často sa može žiadať o zvyšenie?
willma
12.10.08,18:49
ahojte § potrebujem radu ,možem zažiadať o zvyšenie vyživneho ak posledne zvyšeniue bolo pred 7 rokmi? a ako často sa može žiadať o zvyšenie?
O zvýšenie výživného môžeš požiadať pokaždé, keď sa nejako zmenili pomery na tvojej strane (nástup dieťaťa do škôlky, školy, na strednú školu, zmena zdravotného stavu dieťaťa - zakúpenie zdravotníckych pomôcok atď.