Beatrice
21.04.08,18:56
Chcela by som sa spýtať na Váš názor,
prevzala som účtovníctvo jednej s.r.o., ktorá platila účtovníčke za rok 2007 za vedenie účtovníctva mesačne 3 000,- Sk, ale zistila som,že učtovníčka nevystavovala žiadne faktúry za spracov. učtovníctva.. Keď sme jej zavolali, povedala, že faktúry nie sú, že sú to paušálne platby. No nerozumiem tomu, či to tak môže byť?
Ďakujem
Zoltán Kovács
21.04.08,17:02
Chcela by som sa spýtať na Váš názor,
prevzala som účtovníctvo jednej s.r.o., ktorá platila účtovníčke za rok 2007 za vedenie účtovníctva mesačne 3 000,- Sk, ale zistila som,že učtovníčka nevystavovala žiadne faktúry za spracov. učtovníctva.. Keď sme jej zavolali, povedala, že faktúry nie sú, že sú to paušálne platby. No nerozumiem tomu, či to tak môže byť?
Ďakujem

A nemali medzi sebou uzavretú zmluvu o spracovaní účtovníctva?
Beatrice
21.04.08,17:05
Nie nemali, pýtala som sa
Marianna01
21.04.08,17:13
Povedala by som, že to boli paušálne platby mimo dani z príjmov...:cool: zrejme na to nie sú faktúry, ona to nemá v príjmoch a klientka v nákladoch...
Zoltán Kovács
21.04.08,17:16
Ale v tom prípade o tom musel vedieť aj klient, že účtovníka vlastne platí "na čierno", a spätne dožadovať faktúru?!?

Samozrejme mojou rečníckou otázkou nevyjadrujem súhlas takéhoto konania (účtovania na čierno).
Beatrice
21.04.08,17:18
ale veď platba prebehla cez účet?
No neviem
Zoltán Kovács
21.04.08,17:19
ale veď platba prebehla cez účet?
No neviem

A nebodaj tie platby boli účtované ako výdavky ovplyvňujúce základ dane?
Marianna01
21.04.08,17:20
otázne je, na aký účet? Pokiaľ na súkromný, je ťažšie dokázateľné, aký to bol príjem. A od klientky ak odišli peniaze cez účet, sú to výdavky neovplyvňujúce ZD, nakoľko k tomu nie je žiaden platný doklad
Marianna01
21.04.08,17:21
tuším myslíme naraz...:D
Beatrice
21.04.08,17:26
Nie, ona mu to učtovala na účet 518, a teraz pozerám závierku z roku 2007, a tam má v knihe DF dodatočne nahodené faktúry s číslovaním podľa dátumu ale lomeno/A.
Beatrice
21.04.08,17:27
takže, by sme mali požadovať tie faktúry.
Ďakujem za odpovede
DanielaSL
21.04.08,17:41
Práve som prebrala jedno jednoduché účtovníctvo, ktoré predtým robila daňová poradkyňa. Ani táto moja klientka nemala s ňou žiadnu zmluvu a nenašla som ani žiadnu faktúru. Platila jej v hotovosti. Má v účtovníctve len príjmový doklad. Mimochodom...účtovníctvo v takom stave by som nikdy neodovzdala klientovi. :rolleyes:
Melnick
21.04.08,18:06
:cool: nič nové pod slnkom ... ja spravidla málokedy ../resp. nikdy / pri preberaní účtovníctva nájdem zmienku o účtovníčke .:eek::eek::eek:
Zoltán Kovács
21.04.08,18:16
:cool: nič nové pod slnkom ... ja spravidla málokedy ../resp. nikdy / pri preberaní účtovníctva nájdem zmienku o účtovníčke .:eek::eek::eek:

No takéto účtovníčky/účtovníkov by som ani nenazval účtovníkmi. Ja keď odovzdávam účto inému, tak minimálne preberací protokol sozoznamom dokladov. A ak mám nejaké nedoriešené veci, tak na to zvlásť upozorňujem.
Melnick
21.04.08,18:20
Niekedy zrejme úraduje urazená ješitnosť . :)
Zoltán Kovács
21.04.08,18:22
Niekedy zrejme úraduje urazená ješitnosť . :)

Nespadne mi koruna z hlavy ak sa priznám k chybám, resp. nedoriešeným prípadom. Skôr by som to nazval férovým jednaním.
DanielaSL
21.04.08,20:22
No pri tomto účtovníctve sa pani daňová poradkyňa nenamáhala ani vytlačiť peňažný denník úplný, len akýsi skrátený formát. Ani pohľadávky a záväzky...len do jedného obalu vložila faktúry, ktoré vraj ešte nie sú zaplatené. V pokladni nechala 0,20 halierov. Pričom posledný pohyb v denníku bola osobná spotreba xxxxx,60 hal. No a účtovanie sa mi tiež celkom nepáčilo... a to ani nehovorím o tom ako to účtovníctvo ako celok vyzerá..proste štábna kultúra 0 bodov.
Melnick
21.04.08,20:36
Nespadne mi koruna z hlavy ak sa priznám k chybám, resp. nedoriešeným prípadom. Skôr by som to nazval férovým jednaním.
Ja s tým problém nemám, keď budem riešiť klienta čo odo mňa odíde ...dám vedieť.
Zatiaľ sa vždy ja , snažím skontaktovať s "bývalými " a nájsť spoločnú reč. No niekedy som :mad: takáto . Napr. dnes : opravujem klientovi mzdy r. 2000, 2001, 2002 .../ žiaden predpis, žiadne hlásenie /ja mám proste na takéto po..... účta šťastie a vtedy sa mi fakt nechce byť milou.
cloe
21.04.08,20:42
Niekedy tam, kde by sa čakala najväčšiu precízosť, nájdeš najväčší bordel. Niekedy aj tá "podomová" môže byť lepšia ako daňová poradkyňa. Mám takú skúsenosť s daňovými poradcami, nechcem sa nikoho dotknúť, že všetci majú strašne málo času /no ale kto ho nemá málo/ a všetko potom robia dosť povrchne a aj nad riešením nejakého problému, keď ich požiadaš o radu, sa nezamýšľajú dôkladne a vo všetkých súvislostiach. Väčšinou mi poradili to, čo som už vedela. Dvaja rôzni daňoví poradci mi robili audit u rôznych firiem, ale u obidvoch som mala pocit, že papiere ani nevideli. Ale česť výnimkám.
Najlepšia daňová poradkyňa je Porada:)