Kika69
21.04.08,18:20
Ahojte Poraďáci!

Chcela by som vás poprosiť o radu. Môj klient (s.r.o.) si podal pri svojom vzniku žiadosť o registráciu na daň z príjmu PO a tiež ako dobrovoľný platiteľ DPH. Daňový úrad mu zaslal Osvedčenie o registrácii a pridelení daňového identifikačného čísla, teda myslím na tú malú kartičku. Teraz neviem, či táto kartička je platná aj pre DPH (čiže odo dňa uvedenej na tej karte sa stáva platiteľom DPH) alebo pre DPH mu vydajú ďalšiu kartičku teda osvedčenie? Ďakujem za pomoc a prepáčte mi za hlúpučké otázky, ale s DPH som robila pred 11 rokmi a vtedy to bolo inak.:confused:
Zoltán Kovács
21.04.08,16:22
Ahojte Poraďáci!

Chcela by som vás poprosiť o radu. Môj klient (s.r.o.) si podal pri svojom vzniku žiadosť o registráciu na daň z príjmu PO a tiež ako dobrovoľný platiteľ DPH. Daňový úrad mu zaslal Osvedčenie o registrácii a pridelení daňového identifikačného čísla, teda myslím na tú malú kartičku. Teraz neviem, či táto kartička je platná aj pre DPH (čiže odo dňa uvedenej na tej karte sa stáva platiteľom DPH) alebo pre DPH mu vydajú ďalšiu kartičku teda osvedčenie? Ďakujem za pomoc a prepáčte mi za hlúpučké otázky, ale s DPH som robila pred 11 rokmi a vtedy to bolo inak.:confused:

Pre daň z príjmov PO je sivá kartička. Pre DPH je ružová a pred DIČ je pridané SK.
cloe
21.04.08,16:55
Ahojte Poraďáci!

Chcela by som vás poprosiť o radu. Môj klient (s.r.o.) si podal pri svojom vzniku žiadosť o registráciu na daň z príjmu PO a tiež ako dobrovoľný platiteľ DPH. Daňový úrad mu zaslal Osvedčenie o registrácii a pridelení daňového identifikačného čísla, teda myslím na tú malú kartičku. Teraz neviem, či táto kartička je platná aj pre DPH (čiže odo dňa uvedenej na tej karte sa stáva platiteľom DPH) alebo pre DPH mu vydajú ďalšiu kartičku teda osvedčenie? Ďakujem za pomoc a prepáčte mi za hlúpučké otázky, ale s DPH som robila pred 11 rokmi a vtedy to bolo inak.:confused:

To mi pripomenulo jedného klienta, ktorý si myslel, že pridelením DIČ má automaticky aj IČ DPH. Do registr. pokladne aj na faktúry si dal SKxxxxxxxxxx a veselo si fakturoval s DPH aj tržby účtoval s DPH. A pritom nebol platiteľom DPH. Myslel si, že tým, že si pridá pre DIČ písmenká SK, je to vybavené:eek:
No, bohožial mi priniesol prvýkrát papiere na zúčtovanie neskoro a tak sa na to prišlo až vtedy, keď mu prišiel list z DU po jeho podaní DP DPH.
No tie problémy si vie predstaviť len ten, čo to zažil. Všetku uplatnenú DPH z dodávateľských faktúr a poklad. dokladov musel vrátiť a taktiež nemalú pokutu. Takže pozor, nie je to sranda:)