samanta296
21.04.08,19:16
zdravim
Chcem sa spytat ci sa da vyziadat od danoveho uradu danovy bonus vyplateny zamestnávatelom aj spatne za januar, februar. Alebo staci dat kvartalny prehlad o odvedenych preddavkoch a danovom bonuse? alebo to treba ziadat mesacne?
Zoltán Kovács
21.04.08,17:17
zdravim
Chcem sa spytat ci sa da vyziadat od danoveho uradu danovy bonus vyplateny zamestnávatelom aj spatne za januar, februar. Alebo staci dat kvartalny prehlad o odvedenych preddavkoch a danovom bonuse? alebo to treba ziadat mesacne?

V rámci 1/4 ročného prehľadu to vyžiadaš od DÚ, ak výška vyplateného DB presahuje daňovú povinnosť u zamestnancov.

Na str.2 dole je žiadosť, ktorú treba vyplniť.
samanta296
21.04.08,17:23
dakujem pekne
Beatrice
21.04.08,17:29
ja by tom sa chcela spýtať, keď zamestnanec mal vyplatený daňový bonus za január a február, ktorý mu nechodil, a bonus bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, v Q. prehľade, by som tento bonus mala vyžiadať od DÚ. Alebo ako to mám s ním zučtovať?
Zoltán Kovács
21.04.08,17:38
ja by tom sa chcela spýtať, keď zamestnanec mal vyplatený daňový bonus za január a február, ktorý mu nechodil, a bonus bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, v Q. prehľade, by som tento bonus mala vyžiadať od DÚ. Alebo ako to mám s ním zučtovať?

Hrubo označené znamená čo?
Beatrice
21.04.08,17:41
podpísal vyhlásenie, a označil,že si chce uplatňovať...
Koncom marca prišiel s tým, že jeho manželka si uplatňuje.
Čiže, sme mu vlastne vyplatili bonus.
Ivana Š
21.04.08,17:42
bude to asi daňový bonus nesprávne vyplatený zamestnávateľom

len neviem, prečo ho chce Beatrice žiadať od DÚ
Beatrice
21.04.08,17:45
chcela by som len vedieť, ako to mám zučtovať.
Zrejme mu to strhneme pri ďalšej výplate.
Zoltán Kovács
21.04.08,17:46
podpísal vyhlásenie, a označil,že si chce uplatňovať...
Koncom marca prišiel s tým, že jeho manželka si uplatňuje.
Čiže, sme mu vlastne vyplatili bonus.

Počas roka s tým nič neurobíš. V rámci ročného zúčtovania dane mu to strhnete ako neprávom vyplatený daňový bonus.
Monika C.
21.04.08,17:47
Bonus žiadá zamestnávateľ od DÚ kvartálne nechápem ako mu nechodil - ved zamestnávateľ mu to dával k výplate a zamestnávateľ to žiadá naspäť na základe prehľadu kvartálne.Zúčtovať s ním musí to mať vo výplate za 1,2,3,/2008.
Beatrice
21.04.08,17:47
Dobre, rozumiem a ďakujem všetkým za odpovede.
Monika C.
21.04.08,18:00
Prepáč medzitým ma vyhodilo čiže dala som oneskorenú odpoved ale súhlasím so smithom.