Olivia6
21.04.08,19:32
Dobrý deň...po dlhom váhaní a analyzovaní môjho problému som sa rozhodla, že ho zverím Poraďákom a snáď mi s ním pomôžu :) Žijem s rozvedeným priateľom. A neustále riešim jeden problém - jeho exmanželku.:mad: Okrem toho, že jej platí nájom na byt, účty a telefóny, platí jej aj dovolenky, nové šaty, rozmary, keďže je to žena, ktorá nikdy nepracovala. Som už z toho poriadne na nervy. Ak sa o tom rozprávame (hádame) dostanem odpoveď, že je za ňu zodpovedný, je to matka jeho detí a do jeho financií sa nemám starať...tak sa pýtam, či je to normálne a či je chyba v mojom náhľade na túto vec ak si myslím, že ma "do toho niečo je"...alebo to vy riešite nejako inak? Ďakujem za názory najmä tých, ktorí majú skúsenosti s problémom rovnakým alebo podobným..
Zoltán Kovács
21.04.08,17:35
Osobne si myslím, že keď si sa rozhodla spojiť svoj život s priateľom, tak zrejme si vedela o tejto "neresti" priateľa. A išla si do vzťahu s touto ťažobou z minulosti.

V tom prípade ste to mali vyjasniť hneď na začiatku vzťahu. Buď to prijať, alebo neisť do takéhoto vzťahu, ak ti to vadí.
misomiso
21.04.08,17:41
Dobrý deň...po dlhom váhaní a analyzovaní môjho problému som sa rozhodla, že ho zverím Poraďákom a snáď mi s ním pomôžu :) Žijem s rozvedeným priateľom. A neustále riešim jeden problém - jeho exmanželku.:mad: Okrem toho, že jej platí nájom na byt, účty a telefóny, platí jej aj dovolenky, nové šaty, rozmary, keďže je to žena, ktorá nikdy nepracovala. Som už z toho poriadne na nervy. Ak sa o tom rozprávame (hádame) dostanem odpoveď, že je za ňu zodpovedný, je to matka jeho detí a do jeho financií sa nemám starať...tak sa pýtam, či je to normálne a či je chyba v mojom náhľade na túto vec ak si myslím, že ma "do toho niečo je"...alebo to vy riešite nejako inak? Ďakujem za názory najmä tých, ktorí majú skúsenosti s problémom rovnakým alebo podobným..

Blahozelam. Nasla si zodpovedneho priatela, ktorych uz dnes nebyva vela. Ak ho nenastves, je sance, ze sa rovnako zodpovedne bude stavat aj k novej rodine.
Ofélia
21.04.08,17:47
Ja by som povedala, že mu na nej stále záleží. On ešte stále neuzavrel / neukončil jednu kapitolu svojho života........
Pokiaľ vám hovorí " do jeho financií sa nemám starať" tak váš vzťah nieje normálny, myslím tým že určite nie na manželstvo. Zrejme už sa nechce viazať a vyhovuje mu takýto stav, ktovie prečo? Možno si ešte neužil slobody, alebo cíti voči žene a deťom pocit vini. Cíti že im ublížil a chce im to takto vynahradiť, možno ale nevie že je to trochu neskoro. Ja byť jeho ex a takto by si ma hýčkal, no pristala by som a vás by som ohovárala len aby mi dal to čo chcem! My ženy vieme byť potvory. Niečo za jeho správaním je. Vnímajte ho viac ako hovorí o nej, a ako o vás. srdce vám musí povedať že vás ľúbi a chce s vami stráviť časť života.
Keď je partner rozvedení vždy ( skoro vždy sú tam deti to musí byť a to treba podporovať) je tam aj tretia osoba (bývali manžel /ka) a viete ako sa hovorí kde sú dvaja, tretí nepatrí.
Olivia6
21.04.08,17:48
Osobne si myslím, že keď si sa rozhodla spojiť svoj život s priateľom, tak zrejme si vedela o tejto "neresti" priateľa. A išla si do vzťahu s touto ťažobou z minulosti.

V tom prípade ste to mali vyjasniť hneď na začiatku vzťahu. Buď to prijať, alebo neisť do takéhoto vzťahu, ak ti to vadí.

Áno, to sme mali, ale riešili sme to tak ako sme to (ne)vyriešili...a teraz by som to rada poriešila, bez ohľadu na to, čo malo byť "predtým", zamýšľam sa nad "teraz" a "potom".
Olivia6
21.04.08,17:54
Ja by som povedala, že mu na nej stále záleží. On ešte stále neuzavrel / neukončil jednu kapitolu svojho života........
Pokiaľ vám hovorí " do jeho financií sa nemám starať" tak váš vzťah nieje normálny, myslím tým že určite nie na manželstvo. Zrejme už sa nechce viazať a vyhovuje mu takýto stav, ktovie prečo? Možno si ešte neužil slobody, alebo cíti voči žene a deťom pocit vini. Cíti že im ublížil a chce im to takto vynahradiť, možno ale nevie že je to trochu neskoro. Ja byť jeho ex a takto by si ma hýčkal, no pristala by som a vás by som ohovárala len aby mi dal to čo chcem! My ženy vieme byť potvory. Niečo za jeho správaním je. Vnímajte ho viac ako hovorí o nej, a ako o vás. srdce vám musí povedať že vás ľúbi a chce s vami stráviť časť života.
Keď je partner rozvedení vždy ( skoro vždy sú tam deti to musí byť a to treba podporovať) je tam aj tretia osoba (bývali manžel /ka) a viete ako sa hovorí kde sú dvaja, tretí nepatrí.

Viem, že ma ľúbi, nikdy som nebola naivná a nezatvárala oči, žena cíti, či jej je manžel verný a či mu na nej záleží. Som presvedčená o tom, že to nie je kvôli tomu, že by niečo neuzavrel, rozviedol sa z vlastnej vôle, nie na jej popud. Je to tak, že je priveľmi zodpovedný, on financuje aj svojich kamarátov a známych, ale mne už to začalo liezť na nervy. Kedysi som bola jeho štedrosťou nadšená, no dnes ma to obťažuje a je to hlavná téma našich nezhôd. Takže o láske k jeho ex by som určite nehovorila, je to naozaj skôr o vážení si jej osoby a zodpovednosti..
Ofélia
21.04.08,18:01
Takého štedrého muža ako máte vy nepoznám čo financuje aj svojich kamarátov a známych aj exmanželku.
Jarka 1
21.04.08,18:27
Natíska sa mi otázka, či je na tom finančne tak dobre, aby mohol takto financovať svoju ex a aj kamarátov? Aj teba financuje rovnako ako manželku? Ak sú odpovede áno, tak asi je to v poriadku. V opačnom prípade by mi to nedalo spávať.
misomiso
21.04.08,18:38
Ja poznam ludi, ktori financuju aj celkom cudzich ludi, tak preco nie exmanzelku a kamaratov?
Jarka 1
21.04.08,18:42
Ja poznam ludi, ktori financuju aj celkom cudzich ludi, tak preco nie exmanzelku a kamaratov?


S tým plne súhlasím, pokiaľ to nie je nejako na úkor priateľky, s ktorou žije zrejme v spoločnej domácnosti. Ak napr. prispievajú rovnakou sumou na chod domácnosti, tak v tom nevidím problém.
gabikao
22.04.08,00:17
Otazka znie - je natolko solventny, ze tymto nadstandardnym sponzoringom nezatazuje domaci rozpocet? Cize vadi ti len to, ze ju podporuje, alebo chybaju aj tie peniaze?
Ak to financne pocitujete, tak tym argumentuj a ries to takto.
Ak to financne zvlada bez nejakeho problemu, tak potom ta zrejme jeho spravanie zneistuje a tiez mu to treba povedat. Ak ta miluje, nie je co riesit.;)
A dalsia vec: neda sa to riesit nejakou sumou na mesiac? - ved nemusi zakazdym byt s nou v kontakte a vediet, tak teraz davam na saty, teraz na telefon...
pepsikova
22.04.08,03:46
Toto nevyriešiš ani pekným slovom,ani hádkami,očividne tie peniaze dáva dobrovoľne,keď s tebou žije a jej financuje všetko. Nie je od nej odpútaný a takto len zastiera svoj vzťah k exmanželke.Ale mohla by si zvýšiť svoje nároky o kus vyššie,ako máš teraz a snáď sa potom ukáže jeho pravá tvár. Bez urážky,ale je možné,že u teba je iba uložený a city nosí inde.
arizona
22.04.08,07:57
Dobrý deň...po dlhom váhaní a analyzovaní môjho problému som sa rozhodla, že ho zverím Poraďákom a snáď mi s ním pomôžu :) Žijem s rozvedeným priateľom. A neustále riešim jeden problém - jeho exmanželku.:mad: Okrem toho, že jej platí nájom na byt, účty a telefóny, platí jej aj dovolenky, nové šaty, rozmary, keďže je to žena, ktorá nikdy nepracovala. Som už z toho poriadne na nervy. Ak sa o tom rozprávame (hádame) dostanem odpoveď, že je za ňu zodpovedný, je to matka jeho detí a do jeho financií sa nemám starať...tak sa pýtam, či je to normálne a či je chyba v mojom náhľade na túto vec ak si myslím, že ma "do toho niečo je"...alebo to vy riešite nejako inak? Ďakujem za názory najmä tých, ktorí majú skúsenosti s problémom rovnakým alebo podobným..
Ja nechápem, keď je taký zodpovedný a starostlivý, prečo sa rozviedol?
Bez ohľadu na to,koľko má peňazí,mňa by asi štvalo,že jej financuje osobné veci,ako šaty,telefón, dovolenky...Alebo,žeby si nechával otvorené zadné dvierka?:confused:
Keď teraz žije s Tebou, mal by brať ohľad aj na Tvoje city a nie ťa odbíjať tým,že sa nemáš starať. Najlepšie bude sa o tom s ním porozprávať,ak Ťa má rád,určite nájdete nejaký kompromis.Veľa šťastia:)
daria29
22.04.08,15:37
ja by som vobec nesuhlasila s takym niecim.prosim ,na deti nech plati,ale exmanzelke?je stebou,tak si setrite na stare leta,a ked nechce, neviem naco si snim?ja mam tiez priatela,ale aby platil ex,kde sme?len tolko.
charonme
23.04.08,10:57
1.) ked niekto "financuje" (ako ste to trefne nazvali) svojich kamaratov, exmanzelku atd, tak to nemusi hned znamenat, ze je stedry, zodpovedny, starostlivy atd, ale mozno ze je zneuzitelny, lahkoverny, ba hlupy. bez urazky. nepoznam okolnosti.

2.) budete mat stadium vztahu, ked budete mat spolocne financie - teda ze nebudete mat ziadne "vlastne" peniaze, ale o vsetkych peniazoch budete rozhodovat spolocne? ak ano, ako to budete riesit? ak nie, potom sa naozaj nemas co starat do jeho financii, ale je na zvazenie, preco to robi, o com to nesvedci v jeho osobnosti a ci sa to neprejavi aj niekde inde (napr. bude nosit domov bezdomovcov? bude druhych financovat natolko ze sa sam zadlzi? atd)
Dav
23.04.08,11:21
Výživné ex-manželke/ex-manželovi má oporu aj v zákone o rodine. Najmä pokiaľ sa ten druhý partner nevie alebo nemôže zamestnať. Píšeš, že sa rozviedol z vlastnej vôle, a že hodnotí ex ako matku svojich detí. Nepíšeš, koľko jej platí, ani aká je to čiastka z jeho príjmu. Život s partnerom, ktorý už má záväzky, nie je nikdy prechádzka rozkvitnutou záhradou. Buď je to o peniazoch, alebo o venovaní sa bývalej rodine. Aj o otázke, že raz mu/jej vzťah nevyšiel, čo keď aj teraz...
Pokiaľ je financovanie bývalej manželky na úrovni "minimálnej mzdy" - nájom, skromný telefon.účet, tričko, nohavice Made in tržnica, a ona sa deťom venuje, lebo sú malé, chorľavé, vyžadujúce starostlivosť...zmier sa s tým. Pokiaľ je to výbava de-luxe, vážne si o tom pohovorte. Aby to nebolo na úkor vašej domácnosti.Ak sa nedohodnete na kompromise, buď sa prispôsobíš a zvykneš si, alebo sa rozíďte. Lebo dnes je to ex, a o chvíľu začnú mať aj deti nároky.
katad
25.04.08,10:22
myslím si, že veľa v tomto prípade nezmeníš, keď sa tak raz rozhodol na začiatku, tak v tom bude pokračovať. Buď to robí z toho, že má výčitky svedomia a chce jej to nejak vrátiť, alebo má jednoducho vypočítavú manželku,ktorá tie peniaze nepriamo od neho dostane a to sa mi zdá skôr pravdepodobné. A keďže jej tie peniaze dá tak k nej určite niečo cíti. Máme taký prípad aj v rodine zatiaľ nie sú problémy, lebo tá druhá manželka momentálne čaká dieťa tak vyzerá šťastne ale ono sa to tak o rok dva prevalí keďže viem, že k tej prvej cíti viac.
Olivia6
28.04.08,11:12
Ďakujem všetkým za rady, už som si to k spokojnosti oboch vyriešila..niet nad otvorený dialóg :rolleyes:
carolain
28.04.08,15:59
Ďakujem všetkým za rady, už som si to k spokojnosti oboch vyriešila..niet nad otvorený dialóg :rolleyes:

To robte častejšie :)
Olivia6
28.04.08,16:08
Tak ja by som sa hoci aj denne, ale viete, muži s tým sem tam majú problém, stačí problém v práci a sú mĺkvi ako ryby...no a úmerne k tomu som zvýšila svoje nároky :D
carolain
28.04.08,16:18
Len aby ste u neho potom nepôsobili že ho vydierate, myslím tým že ste na peniaze. Do budúcna by to mohlo mať nedobrí efekt.
Ale s tým že muži keď prídu domov z práce, že sú mĺkvejší máte pravdu ale to sme aj my ženy. Komu sa chce riešiť domáce problémy keď ich má v práci veľa?
spruzinova
29.04.08,10:14
Ahoj, ked si to citam, mam pocit, akoby som to pisala ja. V mojom pripade je to tak, ze moj manzel to svojej ex musi platit. Pretoze jeho vydareny syn- nasiel v zakone, ze deti a exmanzelka sa maju spolupodielat na zivotnej urovni otca (exmanzela) a ona potvora sa toho chytila. Takze manzel ma sice dlhov az po usi, lebo sa snazi rozsirit podnikanie, ale ja zarábam a dovolili sme si ist na luxusnu svadobnu cestu a uz to vyuzila a my musime platit. Pravnik nam povedal, ze by sme ani na sude neuspeli, ze ona je v prave. Ale ak on nemusi a plati, tak to je cudne....
Olivia6
29.04.08,10:47
Áno, je to presne tak ako hovoríte. Preto ma mierne rozladili reakcie typu, že k ex niečo cíti, pretože asi nikto nepozerá na to z pohľadu ženy (ex), ktorá sa cíti podvedená a zúfalá a naozaj využije čokoľvek, len aby tie peniaze od neho dostala. Môj priateľ jej dáva toľko, koľko jej dával počas manželstva a jednoducho mi tvrdí, že je povinný jej zaistiť životnú úroveň takú akú mala. Moja situácia sa vyriešila, aspoň sčasti, keď som pred ním priznala, že mi to robí problém a hoci sú to jeho peniaze, žijeme spolu a snažili sme sa nájsť nejaký kompromis, tak uvidíme ako ďalej. A koľkokrát ma napadne, že páry bez takejto minulosti ani netušia, že nedohodnutie sa na tom, či budú večer pozerať futbal alebo film naozaj nie je problém partnerstva...
spruzinova
29.04.08,10:57
To mate svatu pravdu, zas ste napisali par veci, ktore presne tak isto prezivam ja. Podla zakona je naozaj povinny platit. Dokonca by vraj exmanzelka kludne mohla ostat doma a tvarit sa, ze ju nikto nechce zamestnat- by ste neverili ale podla zakona, je vraj Vas terajsi manzel povinny najprv sa postarat o nu a jej deti a az potom o Vas a Vase spolocne deti. Ja to uz mam cele prejdene, ale uz sme v koncoch, uz sme prosto rezignovali, s tym, ze sa to skonci az ked deti dostuduju...
Ofélia
29.04.08,11:05
Olivia6 súhlasim s vami to už je o tolerancii, úcte, sebaovládaní a važení si jeden druhého.

spruzinova
neverte tomu že keď deti doštudujú že sa niečo zmení, to je zase rivalita bývalej ženy ktorá "niekedy" fakt súperi s priateľkou s jej ex.
Koľko žien nedostáva od ex ani výživné, súdia sa s ex manželmi, oni si všetko prepisujú na meno niekoho iného, len aby jej nemuseli dať nič a nikto im nič nezobral a deti keď vyrastú tak sa zmieria s tým že otec na nich neplatil a prestanú vymáhať ako dospelé deti od neho výživné.
Evasilna
29.04.08,11:07
Bývalé manželky...... Akokeby boli najhoršie na svete!!
Ak bývala manželka nikdy nepracovala, tak prečo?? Možno celý život počúvala, že nemusí.....
A zrazu sa veci pomenili.
Ak bývalu manželku dobrovoľne financuje, určite vie prečo!!
Ofélia
29.04.08,11:13
[Evasilna;719395]Bývalé manželky...... Akokeby boli najhoršie na svete!! takých na nete je veľa, sme tu
Ak bývala manželka nikdy nepracovala, tak prečo?? Možno celý život počúvala, že nemusí.....áno máte pravdu, doma upratané, navarené o vše postarané, ale rozvodom sme boli prinútené postaviť sa na vlastné nohy, dokázať že niesme len na upratovanie a varenie, že máme školu, názory a niekto proste sme. Nie sme predsa Arabky.
A zrazu sa veci pomenili.
Ak bývalu manželku dobrovoľne financuje, určite vie prečo!! žeby ju ľúbil, alebo cíti pocit vini ?
spruzinova
29.04.08,11:16
Evasilna- trafena hus zagagala, prepacte ak som Vas urazila. Ja som nikdy nepovedala, ze ex manzelky su najhorsie na svete. Ja som reagovala na prispevok pani Olivie6. Ale ak uz chcete vediet, moj manzel svojej ex nikdy nepovedal, ze nema robit, ona vsade vykladala, ze nemusi, lebo ma bohateho muza a on bol zalubeny ako konik do kopy sena, tak si to nevsimal. Ona zacala roztahovat nohy aj tam kde nemusela (teda nie pred svojim manzelom) a on trpel aj to az kym sa jeho rodicia do toho nepustili a nepovedali mu, ze uz to vsetci vedia, len on je slepy a ona sliepka jedna, este mu bude teraz nicit zivot? To vobez nema nic s tym ci je jeho ex manzelka ci nie, tam ide o princip a o hlupost a prazdne hlavy tychto zien (zlatokopiek). Ja mam tie deti rada, ked sa da berieme ich na chalupu, kupujeme im co potrebuju. Ale to, ze je ona sliepka, to si budem mysliet vzdy, kym neprestane utocit a vymyslat si a klamat deti.
Evasilna
29.04.08,11:24
[quote=spruzinova;719407]Evasilna- trafena hus zagagala, prepacte ak som Vas urazila. Ja som nikdy nepovedala, ze ex manzelky su najhorsie na svete. Ja som reagovala na prispevok pani Olivie6. Ale ak uz chcete vediet, moj manzel svojej ex nikdy nepovedal, ze nema robit, ona vsade vykladala, ze nemusi, lebo ma bohateho muza a on bol zalubeny ako konik do kopy sena, tak si to nevsimal. Ona zacala roztahovat nohy aj tam kde nemusela (teda nie pred svojim manzelom) a on trpel aj to az kym sa jeho rodicia do toho nepustili a nepovedali mu, ze uz to vsetci vedia, len on je slepy a ona sliepka jedna, este mu bude teraz nicit zivot? To vobez nema nic s tym ci je jeho ex manzelka ci nie, tam ide o princip a o hlupost a prazdne hlavy tychto zien (zlatokopiek). Ja mam tie deti rada, ked sa da berieme ich na chalupu, kupujeme im co potrebuju. Ale to, ze je ona sliepka, to si budem mysliet vzdy, kym neprestane utocit a vymyslat si a klamat deti.[/quote



Ja som iba prispela do diskusie, vôbec som nereagovala na vaše prispevky. :-))
Neviem , neviem, či práve ja som tá trafená :-)))))
Ale nič v zlom, už radšej nebudem prispievať. :-))
spruzinova
29.04.08,11:28
Pani Ofelia, ak ste jednou z byvalych manzeliek, ktore patria do skupiny- tych dobrych- neviem ako to nazvat- ale myslim, ze ste patrili podla toho co pisete, tak su Vase narazky a nazory OK. Ale ex mojho manzela- doma nevarila, neupratovala, nechodila na nakupy. Deti do skolky a skoly vodil manzel, ona len chodila po kavickach a kupovat znackove handry, a to uci aj teraz deti. Ze je dolezite co maju na sebe a mna ide porazit, lebo otacam kazdu korunu. Preto som nahnevana. Ja viem, ze nie vsetky ex su take, ja to viem. Ja som hovorila o konkretnom priklade a nic som nezovseobecnovala. Kazdy clovek je iny, kazdy taky vztah je iny. Vam byvalym manzelkam sa zda, ze na Vas my nove manzelky utocime, a hadzeme Vas do jedneho kosa, ale to tak nie je. Na druhej strane nas nove manzelky hneva, ze sa vsetky povazujete za dobre, lebo ani to tak nie je. Prosto je to od pripadu k pripadu.
Olivia6
29.04.08,11:30
To mate svatu pravdu, zas ste napisali par veci, ktore presne tak isto prezivam ja. Podla zakona je naozaj povinny platit. Dokonca by vraj exmanzelka kludne mohla ostat doma a tvarit sa, ze ju nikto nechce zamestnat- by ste neverili ale podla zakona, je vraj Vas terajsi manzel povinny najprv sa postarat o nu a jej deti a az potom o Vas a Vase spolocne deti. Ja to uz mam cele prejdene, ale uz sme v koncoch, uz sme prosto rezignovali, s tym, ze sa to skonci az ked deti dostuduju...

tak o tomto som nevedela, to je neskutočné... :eek: myslela som si, že je povinný starať sa najprv o rodinu, ku ktorej zákonne patrí, o svoje ostatné manželské, príp nemanželské deti a až následne o exmanželku...toto ma naozaj prekvapilo...ďalšia perla našich zákonov...
Viem, že existujú manželia, ktorí odídu od rodiny a nestarajú sa ani o deti, ale sú aj ľudia, ktorí sa starajú a ich milujúce exmanželky sa zmenia na supy, ktoré sa snažia zanechať po sebe čo najväčšiu spúšť. A nedovoláte sa pravdy ani v spoločnosti, pretože pre nich ste stále tou, ktorá zničila prvú rodinu a jeho ex podáva herecké výkony s krokodílymi slzami..Ale napokon, sami sme si vybrali a všetko niečo stojí...
Či sa to skončí štúdiom, neviem, myslím, že deti ostanú deťmi celý život a slušný človek pre nich urobí maximum aj keď budú dospelé, no ako sa zmenia "naše" exmanželky a či vôbec...:rolleyes: Ja len dúfam, že tá "naša" si na seba potom nenájde ešte viac času...Ale Vám držím palce, aby ste už našli svoj pokoj, za ktorý ste už určite dosť "zaplatili"...
Evasilna
29.04.08,11:38
Ja len podotýkam, že existujú aj exmanželky, ktoré tiež obracajú každú korunu, na mnoho vecí sú úplne samé a nesťažujú sa, ani exmanžela neotravujú... A niektorým takým exmanžel sám pomáha peniazmi aj voľným časom pre deti, bez toho aby ho o to žiadali... lebo svedomie vie škrieť.
spruzinova
29.04.08,11:43
Ja len podotýkam, že existujú aj exmanželky, ktoré tiež obracajú každú korunu, na mnoho vecí sú úplne samé a nesťažujú sa, ani exmanžela neotravujú... A niektorým takým exmanžel sám pomáha peniazmi aj voľným časom pre deti, bez toho aby ho o to žiadali... lebo svedomie vie škrieť.

Pani Silna, ak ste jednou z nich klobuk dole a ospravedlnujem sa. Ale tym padom sme na rovnakej strane (dobrej), lebo ta druha strana je horsia. :)
Evasilna
29.04.08,11:51
Bohužiaľ, takéhto situácie so sebou prinášajú problémy. "Nová" manželka to tiež nemusí mať ľahké. Neide o to, kto je horší alebo lepší - ani sa to nedá jednoznačne povedať, lebo každý má niečoho viac, niečoho menej. Vyrovnávať sa musia aj tak všetci. Ale niekedy je to veľmi ťažké.
Ofélia
29.04.08,11:58
byvalych manzeliek, ktore patria do skupiny- tych dobrych- neviem ako to nazvat- ale myslim, ze ste patrili podla toho co pisete, tak su Vase narazky a nazory OK. Ale ex mojho manzela- doma nevarila, neupratovala, nechodila na nakupy. Deti do skolky a skoly vodil manzel, ona len chodila po kavickach a kupovat znackove handry, a to uci aj teraz deti. Ze je dolezite co maju na sebe a mna ide porazit, lebo otacam kazdu korunu. Preto som nahnevana. Ja viem, ze nie vsetky ex su take, ja to viem. Ja som hovorila o konkretnom priklade a nic som nezovseobecnovala. Kazdy clovek je iny, kazdy taky vztah je iny. Vam byvalym manzelkam sa zda, ze na Vas my nove manzelky utocime, a hadzeme Vas do jedneho kosa, ale to tak nie je. Na druhej strane nas nove manzelky hneva, ze sa vsetky povazujete za dobre, lebo ani to tak nie je. Prosto je to od pripadu k pripadu.

Trošku zle citujete. Paradox je že ak sa manželka správa tak ako popisujete, tak ju obdivujem, že si v manželstve dokázala presadiť čo chcela aj keď na úkor manžela. Koľko z nás by chceli aby manžel pomáhal? Ona to jednoducho vie, ako ísť na neho :rolleyes:, ju nezaujía že v jeho živote je už iná žena, ona sa nechce vzdať komfortu. To je fak!
Súhlasím s vami v tom že keď je nedostatok peňazí tak zájdete aj do sekáča, len aby deti mali čo jesť, mali nakúpené pomôcky do školy a aby boli zaplatené šeky.

a to čo píšete že: my nove manzelky utocime, a hadzeme Vas do jedneho kosa, ale to tak nie je. Na druhej strane nas nove manzelky hneva, ze sa vsetky povazujete za dobre, lebo ani to tak nie je.

V živote je vždy určitá rivalita či medzi ženami, alebo medzi mužmi, to je život. Vždy sa dokonca porovnáva, aký bol môj prvý muž a aký je ten druhý muž a muži robia to iste to mi verte. Nedá sa zovšeobecniť že je jedno hociktorej žene ktorá prežila s mužom napríklad 10 rokov že by jej bolo jedno s kým teraz býva a s akou ženou/mužom sa jej deti stretávajú keď si ich berie ex na víkend.
Olivia6
29.04.08,11:58
Bývalé manželky...... Akokeby boli najhoršie na svete!!
Ak bývala manželka nikdy nepracovala, tak prečo?? Možno celý život počúvala, že nemusí.....
A zrazu sa veci pomenili.
Ak bývalu manželku dobrovoľne financuje, určite vie prečo!!

1. áno, nemusí, nie, že nemôže...Je veľkorysé starať sa celý život o rodinu a domácnosť, ale otázne je, či človek nemá záväzky aj voči spoločnosti a či by jej okrem detí nemal priniesť aj niečo iné, napr svoju prácu. Prepáčte, ale zdá sa mi naozaj úsmevné, že napr 40 ročná žena (ako je to v mojom prípade) si nie je schopná zarobiť ani na chlieb, pretože celý život len kávičkovala a nakupovala. Keby o manžela prišla z tragických dôvodov, tiež by sa veci zmenili a komu by vyplakávala potom? Ja osobne by som ohrdnutou exmanželkou byť nechcela, ale môžete si byť istá, že ani v mojej pozícii nelížem med.
2. "dobrovoľne" z určenia štátom. Alebo preto,že nechce mať z neschopnej exmanželky bezdomovca.
3. Snímam klobúk pred všetkými ženami, ktoré sú schopné žiť samostatne a slušne, či už z mála, ktoré musia poobracať alebo z väčšej čiastky a postarať sa o seba i svoje deti aj vtedy, ak manžela nemajú.