beo_lysá
21.04.08,19:59
orientoval sa niekto z vás pri stavaní filozofiou feng-šuej? ak áno, z čoho ste čerpali inšpiráciu, resp. usmernenie, aká má byť dispozícia izieb v dome?
AndrejG
21.04.08,18:13
Ked dodrzite zaklady logiky, bude dom viac menej podla feng-suej. Napr. To znamena obyvacka na juh, spalna na sever, dvere nie oproti schodisku, vstup nie priamo oproti obyvacke, ale nejako predelit, atd...uplne zakladne veci. :)
nela88
21.04.08,18:31
No inšpirácia sa najlepšie čerpá z kníh. Choď do knižnice, alebo kníhkuoectva. Je veľa kníh zameraných na feng-šuej. A ešte je možnosť zavolať odborníka, ktorý sa tomu venuje. Na nete nájdeš.
arizona
21.04.08,18:34
orientoval sa niekto z vás pri stavaní filozofiou feng-šuej? ak áno, z čoho ste čerpali inšpiráciu, resp. usmernenie, aká má byť dispozícia izieb v dome?
Skús si dať do vyhľadávača v českom "Sezname"
alebo http://selticka.wz.cz/fengshuei.html
Tam je toho dosť na čítanie.
Môžete si to prečítať a vybrať,čo vám vyhovuje .Ale najlepšie je riadiť sa vlastnou intuíciou a potrebami vašej rodiny,aby ste sa vy v tom dome cítili"ako doma". Alebo si popozerajte nejaké staré domy v okolí.Naši predkovia mali akýsi "zvláštny cit" na stavanie svojich obydlí,riadili sa prírodou,slnkom,okolím apod. :):):)
Zoltán Kovács
21.04.08,18:37
beo_lysá
21.04.08,19:36
ďakujem za reakcie.

čo - to o feng-šuej som si už prečítal, no netešia ma rôzne výklady tohto učenia. napr. teraz mám rozpor, či studňu umiestniť na sever (jedna knižka tvrdí, že to je ideálne umiestnenie) alebo ju umiestniť na juhovýchod (to tvrdí perfect-life.sk).. a je toho viac.. projektant bol zo mňa nešťastný :o)
arizona
21.04.08,19:52
ďakujem za reakcie.

čo - to o feng-šuej som si už prečítal, no netešia ma rôzne výklady tohto učenia. napr. teraz mám rozpor, či studňu umiestniť na sever (jedna knižka tvrdí, že to je ideálne umiestnenie) alebo ju umiestniť na juhovýchod (to tvrdí perfect-life.sk).. a je toho viac.. projektant bol zo mňa nešťastný :o)
...ja som sa tak vytešovala z nového krbu, až dokedy som sa v nejakej knižke Feng šuej nedočítala, že ho mám na najhoršom mieste v dome:D:D
bestcharon
21.04.08,20:17
existuje množstvo literatúry či už v priamom predaji alebo na Nete. Ale najlepšie to popisujú knihy od : Viliam Spear - Feng Šuej, Šen Caj Chung - Feng šuej,Kirsten M. Lagatreeová - Feng Šuej, Elisabeth Kislingerová - Feng Šuej v záhrade. Všetky tieto knihy je možné objednať alebo doobjednať vo vydavateľstve IKAR. Ja som ich získal prostredníctvom dobierok od Média klubu.
kargo
22.04.08,04:28
Pri projektovaní domu navrhnite spálňu tak, aby sa mohli postele umiestniť aj pri inej stene, respektíve aby ich šlo pootočiť o 90 alebo 180 stupňov. Nám premiestnenie postele veľmi pomohlo.
frogoo
23.04.08,11:42
niekde som citala ze mat kupelnu v blizkosti vchodovych dveri alebo nad nimi je uplna katastrofa...:eek: nedajboze oproti nim:---
preeco???
chystame sa stavat dom a kupelnu mame hned napravo od vchodovych dveri a kupelnu na poschodi mame tiez nad vchodovymi dverami...:confused::confused::confused:
beo_lysá
23.04.08,12:30
niekde som citala ze mat kupelnu v blizkosti vchodovych dveri alebo nad nimi je uplna katastrofa...:eek: nedajboze oproti nim:---
preeco???
chystame sa stavat dom a kupelnu mame hned napravo od vchodovych dveri a kupelnu na poschodi mame tiez nad vchodovymi dverami...:confused::confused::confused:
do domu vchodovými dverami vchádza energia, a ak je hneď pri vchodových dverách kúpeľňa, wc, tak tá energia sa tam "spláchne".. takisto ak je kúpeľňa nad vchodom, na prichádzajúcich "padá" voda.. - neviem to lepšie vysvetliť.
ale myslím, že projekt netreba prerábať, dá sa to riešiť zrkadlami - napr. na kúpelňové dvere pri vchode dáte zrkadlo, takže energia sa odrazí a nepôjde do kúpelne - ale to je len moja domnienka..
Ninna
23.04.08,15:46
do domu vchodovými dverami vchádza energia, a ak je hneď pri vchodových dverách kúpeľňa, wc, tak tá energia sa tam "spláchne".. takisto ak je kúpeľňa nad vchodom, na prichádzajúcich "padá" voda.. - neviem to lepšie vysvetliť.
ale myslím, že projekt netreba prerábať, dá sa to riešiť zrkadlami - napr. na kúpelňové dvere pri vchode dáte zrkadlo, takže energia sa odrazí a nepôjde do kúpelne - ale to je len moja domnienka..
Zrkadlo oproti vchodových dvier nie, pokiaľ je WC vedľa vchodových dvier, treba mať vždy zavretý poklop na WC a tak isto dvere na WC a kúpelni. A hlavne v noci! Aby si Vaše chi mohlo odpočínúť len v pozítývnej energii a nebolo rušené tou negatívnou.;)
Pistino
23.04.08,16:22
Mozno by pomohlo, keby sa tak casto nesplachuje. Ale kto by to potom vydrzal????:( Mozeme tomu predist postavenim latriny mimo dom.:D:D:D:D:D:D
charonme
24.04.08,06:26
v tomto sa riadim tromi pravidlami v tejto postupnosti:
1.) urobim to tak, ako to sam vymyslim ak nad tym dostatocne dlho uvazujem a zvazil som viacero moznosti
2.) urobim to podla rady skusenejsieho, podla pravidla v technickej knizke/manuale/overenom postupe
3.) urobim to presne opacne ako radi fuj šenk (hlavne co sa tyka pozicie zrkadiel, dveri, okien a ostatnych veci s ktorymi udajne suvisi nejake "prudenie energie")
frogoo
24.04.08,09:24
no neviem, neviem....tusim by sa asi ozaj oplatilo mat tu latrinu niekde na zahrade...najlepsie u susedov...:D:D:D
ale myslim ze my doma vyzarujeme dost dobrej energy, tak hadam nebude treba ani tie zrkadla....(ved sa mi tam ani nehodia!);)
madein1974
24.04.08,19:21
Moja buduca kupelna je tiez priamo nad vchodom.Preboha,co nam hrozi???Poradte nam niekto,please...
Pru
01.02.09,16:55
neviete mi poradiť aký obraz je vhodný do kuchyne?
durisovad
01.02.09,20:02
Taky, ktory sa ti paci.
danushka
01.02.09,20:46
Moja buduca kupelna je tiez priamo nad vchodom.Preboha,co nam hrozi???Poradte nam niekto,please...

Prestaň na to myslieť preboha!...nič Ti nehrozí:D:D:D
Hneď prvú noc čo kúpeľňa bude hotová - ľahni s manželom /priateľom/ do vane, zapáľ si tam sviečky, otvorte si fľašu šampanského a zabudneš na feng - šuej;).
Pru
02.02.09,09:18
neviem prečo, ale páčia sa mi takéto kamene. Neviem či kamene sú moc vhodné.
wagner
02.02.09,15:55
Každý má iný vkus. Niekomu sa páčia kamene, niekomu kytica kvetov, misa ovocia. Ja mám na jednej stene znak feng-šuej, na druhej malý obrázok mladých ľudí.
Pru
03.02.09,07:57
Práveže nie je až tak jedno aký obraz. Napríklad obraz s vodou treba umiestňovať veľmi opatrne, lebo môže narobiť viac zlého ako dobrého, alebo v kancelárii za chrbtom na stene by mali byť hory a pred sebou by mal mať človek záplavu kvetov, čo som si inštinktívne dala a potom som sa dozvedela, že je to tak. Tak preto sa pýtam, či kamene sú vhodné. Lebo o obrazoch v kuchyni som nenašla nič.
wagner
03.02.09,16:17
Neviem či si čítala nejakú literatúru, ale podľa toho, čo som ja čítala,vhodným obrazom je kytica červených makov, misa ovocia a pod. Kamene sa skôr hodia do iného priestoru - aspoň podľa mňa. Ale ja hovorím, že čo sa Ti páči, tak to tam môže byť, pokiaľ to nepôsobí rušivo. Aj ja mám v kuchyni rôzne obrázky a vôbec sa o ich vhodnosti vo feng-šuej nehovorí. Ale mne sa páčia, tak ich tam mám.
fengshui.dusan
22.03.13,14:17
to ti ktory odbornik radil tieto veci alebo ako si na to prisiel? Pytam sa, lebo vsetko, co si uviedol je chybne.