Nikita13
21.04.08,21:45
ahojte poradaci,

potrebovala by som poradit ohladom odpocitatnia dane pri registracii. vsetko v podstate viem len jednou vecou si niesom 100% ista. Do akej doby si mozem tuto DPH odpocitat ( z majetku) ???? Viem ze kedysi to bolo do 1 roka ale mam pocti ze teraz to nieje ohranicene. Alebo sa mylim??? Dakujem za skoru odpoved.
Zoltán Kovács
21.04.08,19:52
ahojte poradaci,

potrebovala by som poradit ohladom odpocitatnia dane pri registracii. vsetko v podstate viem len jednou vecou si niesom 100% ista. Do akej doby si mozem tuto DPH odpocitat ( z majetku) ???? Viem ze kedysi to bolo do 1 roka ale mam pocti ze teraz to nieje ohranicene. Alebo sa mylim??? Dakujem za skoru odpoved.

Vychádzaš pri uplatnení DPH zo skutkového stavu k dátumu registrácie. T.j. ak máš majetok (DHM, materiál, tovar...) ku dňu regitrácie tak si uplatníš DPH zo zostatkovej hodnoty, resp. z hodnoty vykázanej inventúrou. Za predpokladu, že bola kúpená od platiteľa DPH.
Nikita13
21.04.08,20:14
aha to znamena ze ked budem mat majetok povedzme na 20 rokov a za 2-3 roky si budem chcet uplatnit DPH tak obstaravacia suma - suma odpisov za 2-3 roky = teda zostatkova danova cena ku dnu registracie: a z tej si mozem uplatnit DPH. Dobre som to pochopila