Ferdo Mravec
21.04.08,22:12
Dobrý večer.
Chceme si kúpiť sedaciu súpravu. Uvažujeme nad teflónovým povrchom. Má niekto skúsenosť s takýmto materiálom na sedacej súprave? Nezoderie sa tento materiál rýchlo? :rolleyes: ďakujem za každú radu.
veronika5
24.04.08,07:36
Ja ju vrelo odporúčam. Mám takú sedačku už osem rokov a neviem si ju vynachváliť. Nevadí jej slnko, nestráca farbu, ani sa netrhá. Som naozaj nadmieru spokojná;)
robin78
24.04.08,07:39
Ohladom toho teflonu by som nebol az taky optimista, vid. tento clanok: http://www.amazonia.cz/informace.php?eid=38
Ferdo Mravec
24.04.08,08:04
Ďakujem Veronika, za radu. Už mám nejaké modely obzreté.

Robin, v tejto dobe je už všetko škodlivé na zdravie, ale aj tebe ďakujem rada som si to prečítala. Skorej obmedzím používanie teflónových panvíc keďže je teflón škodlivý pri tých vyšších teplotách. Na taj sedačke asi nedosiahneme až takú teplotu.
veronika5
24.04.08,08:18
Milý Robin.
Nemôžeš brať všetky články tak strašne vážne. Do doby ľadovej sa už nemôžeme vrátiť, sme príliš rozmaznaní.
robin78
24.04.08,13:11
Robin, v tejto dobe je už všetko škodlivé na zdravie, ale aj tebe ďakujem rada som si to prečítala. Skorej obmedzím používanie teflónových panvíc keďže je teflón škodlivý pri tých vyšších teplotách. Na taj sedačke asi nedosiahneme až takú teplotu.

Ked si zoberieme, ze teflon sa pouziva na panviciach, na niektorych druhoch oblecenia, tak nejaky teflon na sedacke sa mi vidi ako najmensie zlo ;-)
robin78
24.04.08,13:20
Milý Robin.
Nemôžeš brať všetky články tak strašne vážne. Do doby ľadovej sa už nemôžeme vrátiť, sme príliš rozmaznaní.

Veronika, nemozes vediet, ci beriem vsetky clanky tak "strasne vazne" :D, ale ked sa clovek uz pre nieco rozhoduje, tak myslim je dobre byt informovany. Myslim, ze v dnesnej dobe je "skodlive" pomaly "vsetko" a neda sa tomu vyhnut. O niecom mame informaciu, ze je to skodlive a o niecom nie a z tych veci o ktory nevieme, ze su skodlive je myslim velka cast takych, ze skodlivost taja samotni vyrobcovia aj ked o tom vedia. Aj s tym teflonom zatlkaju ako sa len da. Vzhladom na to, ze sa pouziva takmer kazdodenne pri vareni a tie latky uvolnujuce sa z teflonu priamo konzumujeme, tak by som to az tak nepodcenoval. Telo ma dobru "pamat" a raz nam to moze vratit. ;)
Felícia
21.05.08,09:21
Chcela by som odpovedať na tento príspevok, hoci bol pred mesiacom. Ja mám veľkú rohovú sedaciu súpravu s teflonovým povrchom už vyše roka. Zatial som veľmi spokojná. Myslím že ten teflon vydrží viac ako obyčajný poťah. Dcére sme kúpili sedaciu súpravu s obyčajnou poťahovou látkou a po roku sa jej začala trhať. Niekedy boli tie poťahové látky oveľa pevnejšie. Predtým som mala sedaciu súpravu z potlačaného plyšu a mala som ju 20 rokov, až potom sa začala trhať. A my veľmi veľa využívame sedaciu súpravu, lebo väčšinou sa zdržujeme v obyv. izbe. Odporučam teflon.
Dada
21.05.08,09:36
Chcela by som odpovedať na tento príspevok, hoci bol pred mesiacom. Ja mám veľkú rohovú sedaciu súpravu s teflonovým povrchom už vyše roka. Zatial som veľmi spokojná. Myslím že ten teflon vydrží viac ako obyčajný poťah. Dcére sme kúpili sedaciu súpravu s obyčajnou poťahovou látkou a po roku sa jej začala trhať. Niekedy boli tie poťahové látky oveľa pevnejšie. Predtým som mala sedaciu súpravu z potlačaného plyšu a mala som ju 20 rokov, až potom sa začala trhať. A my veľmi veľa využívame sedaciu súpravu, lebo väčšinou sa zdržujeme v obyv. izbe. Odporučam teflon.

A aká je jej údržba? Tiež mám vo výhľade sedačku s teflónovou látkou.
Zoltán Kovács
21.05.08,09:45
A aká je jej údržba? Tiež mám vo výhľade sedačku s teflónovou látkou.

Máme asi 2 týždne sedačku s teflonovým poťahom. A už sme museli aj ošetrovať, keď na nej "pristála" kus večere. :D Jemne navlhčenou handrou sa pretrela, fľak zmizol, a povrch po vysušení bol ako ostatné časti.
Felícia
21.05.08,10:26
A aká je jej údržba? Tiež mám vo výhľade sedačku s teflónovou látkou.

Údržba je jednoduchá, keď sa niečo vyleje tak sa to len utrie navlhčenou alebo suchou handrou. Tekutina suchou a nejaké jedlo alebo čo navlhčnou. Nepoužíva sa žiaden tep. Keď by bola veľmi znečistená tak jarovou vodou. To je všetko.
katkaj
21.05.08,10:34
A ako to vyzerá s tým teflónovým povrchom ? Ako semiš, koža alebo látka ? Neviem si to predstaviť.
Zoltán Kovács
21.05.08,10:44
A ako to vyzerá s tým teflónovým povrchom ? Ako semiš, koža alebo látka ? Neviem si to predstaviť.

Ako semiš. Je to také "chlpaté" s krátkymi chlpmi. :D
Felícia
21.05.08,11:09
Ako semiš. Je to také "chlpaté" s krátkymi chlpmi. :D

Ano vyzerá to ako semiš, ale je dvojaký. Mna upozornili na to. Ja taký že keď prejdeš rukou po ňom tak to vidieť, niekomu sa to nepáči, a potom trošku drahší je že tam to nieje vidieť. Ja som si vybrala jdnofarebný s potlačou. Čiže vzorový ale tej istej farby tam nieje vidieť nič, žiadny fľak, mám takú medovú farbu.
majusienka
29.05.08,18:31
Nemate niekto zaujem o nasu sedacku z teflonu? ;-)
Potrebujeme "nerohovu" a uz viac miest na sedenie.. hm?
Skuste kuk na w.mimibazar.sk/foto.php?id=2913889 a dajte vediet. Dakujeeem Maja
Pekny vecer