Luboso
22.04.08,07:38
Chcel by som sa spytat len tak orientacne,ci je mozne pri rocnom zuctovani dane aby bol taky velky rozdiel.Za rok 2006,ked bola manzelka este na materskej som dostal vratenie dane 15 000 Sk.Od zaciatku roku 2007 manzelka zacala pracovat,v tom roku som bol asi 3 tyzdne na PN,lebo aj to ze ovplyvnuje zuctovanie dane.Mame 2 deti.Ja som predlozil v praci tu ziadost o roc.zuctovanie a este aj doch.sporenie 3 pilier co mam.Neviem ci som mal doniest este od manzelkinho zamestnavatela nejake potvrdenie o prijme?Za rok 2007 som dostal vratenie dane 880 Sk.Viem ze odpoved od vas moze byt len orientacna,kedze neuvadzam konkretne sumy.Asi ten rozdiel sposobilo to ze predtym bola manzelka na materskej,ktora jej uz po 3 rokoch koncila.
Tweety
22.04.08,05:43
Chcel by som sa spytat len tak orientacne,ci je mozne pri rocnom zuctovani dane aby bol taky velky rozdiel.Za rok 2006,ked bola manzelka este na materskej som dostal vratenie dane 15 000 Sk.Od zaciatku roku 2007 manzelka zacala pracovat,v tom roku som bol asi 3 tyzdne na PN,lebo aj to ze ovplyvnuje zuctovanie dane.Mame 2 deti.Ja som predlozil v praci tu ziadost o roc.zuctovanie a este aj doch.sporenie 3 pilier co mam.Neviem ci som mal doniest este od manzelkinho zamestnavatela nejake potvrdenie o prijme?Za rok 2007 som dostal vratenie dane 880 Sk.Viem ze odpoved od vas moze byt len orientacna,kedze neuvadzam konkretne sumy.Asi ten rozdiel sposobilo to ze predtym bola manzelka na materskej,ktora jej uz po 3 rokoch koncila. Teoreticky: ak mala manželka nižšie príjmy, ako bola NČ 95616.-, mohli ste si na ňu uplatniť rozdiel medzi NČ a jej príjmami(mínus zapl. odvody)- samozrejme za predpokladu, že vás nepostihla tzv. milionárska daň- tam bolo možné uplatniť NČ len čiastočne, podľa istého vzorca.
katka50
22.04.08,05:44
Chcel by som sa spytat len tak orientacne,ci je mozne pri rocnom zuctovani dane aby bol taky velky rozdiel.Za rok 2006,ked bola manzelka este na materskej som dostal vratenie dane 15 000 Sk.Od zaciatku roku 2007 manzelka zacala pracovat,v tom roku som bol asi 3 tyzdne na PN,lebo aj to ze ovplyvnuje zuctovanie dane.Mame 2 deti.Ja som predlozil v praci tu ziadost o roc.zuctovanie a este aj doch.sporenie 3 pilier co mam.Neviem ci som mal doniest este od manzelkinho zamestnavatela nejake potvrdenie o prijme?Za rok 2007 som dostal vratenie dane 880 Sk.Viem ze odpoved od vas moze byt len orientacna,kedze neuvadzam konkretne sumy.Asi ten rozdiel sposobilo to ze predtym bola manzelka na materskej,ktora jej uz po 3 rokoch koncila.
Len orientačne. V r. 2006 bola manželka zrejme na rod.dovolenke a tá pre uplatnenie manželky sa do jej príjmu nezaratáva. V r. 2007 už bola zamestnaná- čiže sa uplatnil rozdiel medzi 95 616 - /príjem manželky - zraz poistné/. A v žiadosti o RZ si si uplatnil manželku?
Luboso
22.04.08,06:01
V tej ziadosti bola vypisana tak ako aj deti,ale ziadne jej prijmy od zamestnavatela som nedoniesol.Inak ona zaraba asi 7 500 Sk v cistom.
Tweety
22.04.08,06:06
V tej ziadosti bola vypisana tak ako aj deti,ale ziadne jej prijmy od zamestnavatela som nedoniesol.Inak ona zaraba asi 7 500 Sk v cistom.
Podstatný je jej celoročný hrubý príjem-mínus spomínané odvody, tak ako už bolo uvedené vyššie.
katka50
22.04.08,06:13
V tej ziadosti bola vypisana tak ako aj deti,ale ziadne jej prijmy od zamestnavatela som nedoniesol.Inak ona zaraba asi 7 500 Sk v cistom.
Keďže si nedoložil jej príjem za r.2007 - nebolo jasné v akej výške si na ňu uplatňuješ NČZD.
Tweety
22.04.08,06:15
Keďže si nedoložil jej príjem za r.2007 - nebolo jasné v akej výške si na ňu uplatňuješ NČZD.
Iba doplním, výšku, ktorú si uplatňuješ bolo potrebné v žiadosti o RZD uviesť.
Luboso
22.04.08,07:56
Chcem sa len spytat,ak si vsak ziadost o RZD za seba manzelka uplatnila u svojho zamestnavatela ja som teda nic nepokazil kedze som nedolozil za nu ziadne doklady.
Tweety
22.04.08,07:58
Chcem sa len spytat,ak si vsak ziadost o RZD za seba manzelka uplatnila u svojho zamestnavatela ja som teda nic nepokazil kedze som nedolozil za nu ziadne doklady.
Nepokazil, ona mala tiež nárok na uplatnenie NČ na seba ako daňovníka, ale ak si si ju mohol uplatniť- teda NČ na ňu, ak mala nižšie príjmy, ako tu už bolo písané, tak si pokazil.
ivetlau
22.04.08,08:05
Prosím o radu, dnes som zistila, že jednému zamestnancovi som v RZD nedopatrením nepriznala daňový bonus na 1 dieťa za dva mesiace, mal nárok na celý rok a ja som mu priznala bonus len na desať mesiacov, moja otázka znie môžem ešte opraviť jeho RZD a DB z RZD mu priznať v aprílovej výplate ? ďakujem
ivetlau
katka50
22.04.08,09:26
Prosím o radu, dnes som zistila, že jednému zamestnancovi som v RZD nedopatrením nepriznala daňový bonus na 1 dieťa za dva mesiace, mal nárok na celý rok a ja som mu priznala bonus len na desať mesiacov, moja otázka znie môžem ešte opraviť jeho RZD a DB z RZD mu priznať v aprílovej výplate ? ďakujem
ivetlau
Áno, pokiaľ si Ty urobila chybu.