anto
04.04.05,06:11
Máme pracovníkov, ktorí cestujú do zahraničia na montáže a aby bola zabezpečená komunikácia s nimi, tak tam si kupujú do mobilov telefónné karty na to aby mohli hovoriť domov. Konkrétne do Českej republiky. My ich dávame priamo do nákladov. Nevzniknú nejaké pochybnosti o správnosti ich účtovania a preukázania ich oprávnenosti pri prípadneuj daňovej kontrole? Nemá niekto s tým skúseností ? Poraďte. Ďakujem
petra:-)
04.04.05,04:43
Ja by som tie telefónne karty preplácala zamestnancom prostredníctvom cestovných náhrad, ako vedľajšie nutné výdavky a upravila by som podrobnosti v internej smernici.
ondrejvla
04.04.05,05:43
Mám skúsenosti, a trpké! Daňová kontrola ich vyhodila a dodanila, dávala som ich tam, napriek tomu, že som upozorňovala konateľa, že to nie je daňový náklad, ten trval na ich účtovaní, tak som si to dala podpísať, dala som to smernice o vedení účtovníctva aj do vnútropodnikovej-ale dopadlo to neslávne pre neho. Aspoň, že som to mala od neho podpísané, a pre isatotu som neúčtovala DPH. Takže, neodporúčam! Ale, možno bude úplne odlišný názor mať tvoja daňová kontrola?!