ikleinova
22.04.08,08:22
Dobry den, potrebovala by som poradit. V Maji 2007 som nastupila v Taliansku legalne na zmluvu na sezonny pracovny pomer a min. tyzden mi poslal zamestnavatel danove priznanie, mam si ho tu dat uplatnit? Nie je uz neskoro? bude mi nieco vratene? kolko mam mat zarobok maximalne aby mi bola dan vratena, nie aby som ja platila. Kedze to bol len sezonny pracovny pomer t.j. od maja do septembra a ja som studentka. prosim vas poradte mi co mam s tym teraz robit. ahe a este je to v Talianskom jazyku a eurach.dakujem.:rolleyes:
abel
22.04.08,06:55
Ak ste mali v minulom roku príjmy podliehajúce dani, ktoré prekročili výšku 47808.- Sk, mali ste povinnosť do konca marca podať daňové priznanie zo svojich celoročných a celosvetových príjmov alebo požiadať daňový úrad o predĺženie lehoty na jeho podanie. Ak ste nemali žiadny iný príjem, len z Talianska, daňová povinnosť vám nevznikne, ani nárok na vrátenie dane ( žiadnu ste u nás nezaplatili) - s Talianskom je uzavretá zmluva o vyňatí príjmov. Ak bol príjem nižší - v prepočte na Sk -ako 47808.- Sk, DP ste nemuseli podávať. Ak bol vyšší, za oneskorené podanie je pokuta minimálne 1000.- Sk.
ikleinova
22.04.08,07:09
dakujem musim sa na to pozriet ale aj tak uz je neskoro.