ajacik
22.04.08,08:33
Dobrý deň

SZČO je platcom DPH. Auto kúpila jeho manželka v hotovosti (neviem, z akého dôvodu ona). Auto používa na podnikanie manžel. Má manžel (SZČO, platca DPH) nárok na odpočet DPH pri kúpe auta? Na faktúre je uvedená jeho manželka. Podľa mňa nemá, ale budem veľmi rada, ak mi pomôžete.

Veľmi pekne dakujem.
Tweety
22.04.08,06:35
Dobrý deň

SZČO je platcom DPH. Auto kúpila jeho manželka v hotovosti (neviem, z akého dôvodu ona). Auto používa na podnikanie manžel. Má manžel (SZČO, platca DPH) nárok na odpočet DPH pri kúpe auta? Na faktúre je uvedená jeho manželka. Podľa mňa nemá, ale budem veľmi rada, ak mi pomôžete.

Veľmi pekne dakujem.
Nemá, ak ho nemá v majetku SZČO, nie je nárok na odpočet dph. Ak by ho aj v majetku mal, pri kúpe OA kateg. M1 nie je nárok na odpočet dph.
ajacik
22.04.08,06:38
auto je zapísané ako N1 (po pôvodnom majiteľovi - kúpa z bazaru).
Mne išlo iba o to, že ked je na faktúre uvedená jeho manželka, tak nemá nárok ......... čo si mi potvrdila.

dakujem ti:)
Vladimír Ozimý
22.04.08,06:41
presne tak veď predsa základnou podmienkou faktúry je uvedená identifikácia oboch zmluvných strán. Ak tam je niekto iný tak si nemôže predsa uplatniť DPH...Druhá vec je že ho môže zaradiť do OM, keďže ho nadobudli v bezpodielovom spoluvlastníctve a odpisovať takéto auto...
ajacik
22.04.08,07:14
obom vám dakujem.