lyana
22.04.08,08:38
Dobrý deň, ochotní a múdri ľudia!

Potrebovala by som poradiť v akých farebných odtieňoch by som mala vymaľovať detskú izbu pre 12-ročné dievča, aby získala na svetlosti, nakoľko je otočená na severovýchod a veľa slniečka sa do nej nedostane. veľmi pekne ďakujem.
uko
22.04.08,06:56
jednoznačne žltou. alebo oranžovou.
Stina
22.04.08,07:21
Jasná žltá v kombinácii s pomarančovou by izbu jednoznačne rozjasnila. Na severnej strane máme maľovku oranžovú a vyzerá veľmi dobre.
HankaH
22.04.08,08:09
Tiež máme detskú izbu "odvážne" žltú (možno aj viac než sme si predstavovali:---), a je to také jasno-veselé. Sme spokojní.
xmatisova
22.04.08,08:12
No segra má 2 steny oranžové a 2 ružové a je veľmi spokojná :-) Je približne v jej veku. Je to pekná kombinácia a vyzerá to pestrejšie.
brčko
22.04.08,09:47
my máme detskú izbu tiež žltú, síce trošku sítejšiu, než bola pôvodná predstava, no sme spokojní- je pekne svetlá. Dve steny vedla seba sú žlté, pri okne (aj z praktických dôvodov) biela a štvrtá stena je žlto biela, teda cez dvere ide šikmo línia, kde sa farby menia. Je to celkom zaujímavé a na tej bielej stene má dcérka v dvoch radoch na špagáte navešané obrázky, čo maluje. Ona má teda len niečo cez 3roky, ešte to nie je taká velká slečna.
Tá žlto-oranžová (alebo ružová) by sa mi tiež pozdávala. No vzhladom na to, že my máme v detskej dosť výrazný farebný koberec, u nás biela farba trochu zjemnuje tú farebnosť.
laumar
23.04.08,03:53
My sme dcérke vymaľovali izbu do výšky 1 m oranžovou a nad tým je žltá. Oddeliť to chceme bordúrou. Sú to sýte farby. Spočiatku, pri prvých ťahoch valčekom som mala obavy, ale teraz sa mi to páči. Vyzerá to akoby tam stále svietilo slniečko. Je to pekné.