IX.07
22.04.08,09:40
Pomôžte mi prosím pri zorientovaní sa v dovozoch tovaru. Ide o dovozy tovaru z tretích krajín, z EÚ, pričom sídlo firmy realizujúcej dovozy je na Slovensku. Neviem sa v tom zorientovať aj kôli tomu, že tovar firma nakúpi napr. na Ukrajine, sklad je v Slovinsku, ale predá ho do Turecka. Tovar vôbec nepríde fyzicky na Slvoensko, len dokladovo.Neviem, či existuje nejaká jednoduchá pomôcka. Pomooooc !
Vladimír Ozimý
22.04.08,07:42
a ako ide ten tovar? Každopádne to nebude predmetom dane v tuzemsku...ide o to či nemáte povinnosť sa registrovať niekde inde...napr. v tom slovinsku?...takže treba popísať akú trasu absolvuje ten tovar...
IX.07
22.04.08,08:09
Skôr mi ide o to, že firme vznikajú každý mesiac veľké nadmerné odpočty. Sú to rôzne prípady, napríklad firma nakúpi tovar aj na Slvoensku, tá má sklad v Maďarsku, predá ho na Ukrajinu. Slovenská firma vystaví daňový doklad s Dph, firma pre ktorú robím účtovníctvo vystaví faktúru bez Dph. Potom je nákup tovaru v Poľsku, tá má sklad v Slovinsku, tovar sa predá do Turecka. Opäť vzniká nadmerný odpočet. Preprava tovaru ej tiež jedným z problémov, nakoľko je uskutočňovaná rôznymi spôsobmi /loď, železnica - aj v tretích krajinách/. Ďakujem veľmi pekne za každý nápad.
Milan Benka
22.04.08,08:39
Skôr mi ide o to, že firme vznikajú každý mesiac veľké nadmerné odpočty. Sú to rôzne prípady, napríklad firma nakúpi tovar aj na Slvoensku, tá má sklad v Maďarsku, predá ho na Ukrajinu. Slovenská firma vystaví daňový doklad s Dph, firma pre ktorú robím účtovníctvo vystaví faktúru bez Dph. Potom je nákup tovaru v Poľsku, tá má sklad v Slovinsku, tovar sa predá do Turecka. Opäť vzniká nadmerný odpočet. Preprava tovaru ej tiež jedným z problémov, nakoľko je uskutočňovaná rôznymi spôsobmi /loď, železnica - aj v tretích krajinách/. Ďakujem veľmi pekne za každý nápad.

Totálny chaos v zadaní.

Skúste to rozpísať zrozumiteľnejšie.

Napr. Ako nakúpite tovar na Slovensku zo skladu v Maďarsku a odošlete ho na Ukrajinu a máte pri tom doklad o nákupe - fa vystavenú s DPH od slov. firmy, pričom tovar, kt. kupujete je kdesi v maďarskom sklade. Je to nejasné.
IX.07
22.04.08,09:04
Takže napríklad : Slovenská firma ťaží rudu na Slovensku, má ju uskladnenú v skladoch v Maďarsku, Slovinsku, Poľsku, apod. redáva ju zákazníkom - našej firme, ktorej tovar dokladovo príde, fyzicky však odíde k zákazníkovi, ktorému ho naša firma predá, teda do Turecka, Francúzska, Česka, Ameriky, na Ukrajinu, apod. Súčasťou predaja tovaru je aj faktúra za prepravu tohto tovaru, ktorá mi príde spravidla bez Dph. Prepáčte, mám v tom neuveriteľný chaos, pre túto firmu len začínam pracovať. Ďakujem ,ďakujem
Milan Benka
22.04.08,09:54
Takže napríklad : Slovenská firma ťaží rudu na Slovensku, má ju uskladnenú v skladoch v Maďarsku, Slovinsku, Poľsku, apod. redáva ju zákazníkom - našej firme, ktorej tovar dokladovo príde, fyzicky však odíde k zákazníkovi, ktorému ho naša firma predá, teda do Turecka, Francúzska, Česka, Ameriky, na Ukrajinu, apod. Súčasťou predaja tovaru je aj faktúra za prepravu tohto tovaru, ktorá mi príde spravidla bez Dph. Prepáčte, mám v tom neuveriteľný chaos, pre túto firmu len začínam pracovať. Ďakujem ,ďakujem

Pokiaľ už má túto rudu uskladnenú v Maďarsku, nedochádza k jej dodaniu v tuzemsku a preto nie je predmetom dane na Slovensku. Táto slov. firma by Vám mala vystaviť fa bez slov. DPH. Fa za prepravu tovaru sa bude posudzovať podľa miesta dodania služby. K tomu si musíte pozrieť §§ 15, 16 zák. o DPH.
IX.07
22.04.08,09:57
Ďakujem, je to logické vysvetlenie . Pekný deň
niko.presov
26.06.08,20:15
Nasiel by sa tu niekto, kto dovaza tovar z Turecka?
vaneta
02.07.08,09:02
AHOJTE PORADACI. AKO BY SOM MALA POSTUPOVAT V PRIPADE, ZE MI DODAVATEL Z EU POSLAL TOVAR, ALE CELU DODAVKU UKRADLI - NIEKDE SA STRATILA. Vyšetruje to polícia. Neviem však čo s DPH - mám samozdaňovať alebo nie?
prosím o odpoveď, kto sa s niečim takýmto stretol, aby mi odpovedal.
Jarka
23.07.08,12:19
Nedá sa mi zadať nová téma tak skúsim takto pridať svoju otázku.

Dodávaťeľ slovenská firma platca DPH kúpi a dodá na podmienke FCA v Rusku tovar druhej slovenskej firme platcovi DPH. Druhá firma tovar precli a dodá ho do EU. Dodávateľ vystavý faktúru bez DPH, nakoľko sa jedná o obchod uskutočneni na území 3. krajín a nepodlieha zákonu o DPH. Domnievame sa , ze uvedený postup je správny.
Dodávateľ nám však chce vystaviť doklad z DPH, nakoľko my sme platcami DPH aj on je platca DPH sme dva slovenké subjekty. Aké povinnosti vyplývajú pre dodávateľa v Rusku, musí sa registrovať?
Budem vďačná za každý názor, radu.
Jarka
24.07.08,08:59
Nikto sa mi zatial nevie, k otazke vyjadrit? zajtra treba podať priznanie, velmi by mi pomohol vaš názor.