verads
22.04.08,09:20
Chcela by som sa opýtat či sa z 2.000000 alebo 2.500000 da postavit bungalov.Murárské a obkladačské pripadne tesarske prace by boli svojpomocne spravene.
Braňo
22.04.08,07:27
Nepíšeš aký bungalov máš na mysli. Do 2,5 milióna sa dajú realizovať tie najskromnejšie projekty, skôr treba uvažovať o rozpočte 3 mil. SKK a viac, keďže projekt neobsahuje cenu základov, inž. sietí, chodníkov, obkladov a plotov, terénnych úprav....

skús pozrieť napríklad www.prodom.sk (http://www.prodom.sk)
verads
22.04.08,07:37
Dakujem.Inak aj ja si myslim, že skôr treba rátat 3 až 3.5 miliona ´.Sestra tvrdi, že jej muž postavi bungalov za 2, alebo 2.5 miliona vraj čo vie všetko si spravi sam. Mne sa to ani tak nezda že je to možné.
KvetkaK
22.04.08,07:39
Dakujem.Inak aj ja si myslim že skôr treba rátat 3 až 3.5 miliona ´.Sestra tvrdi že jej muž postavi bungalov za 2 alebo 2.5 miliona vraj čo vie všetko si spravi sam. Mne sa to ani tak nezda že je to možné.
My sme si s manželom tiež vybrali jeden bungalow od Prodomu a bola tam uvedená orientačná cena 2,5 mil. Ale keď sa na to pozrel stavbár, hneď sa tá cena navýšila a vyšplhá sa oveľa vyššie. Tvrdil nám, že tam počítali napr.s najlacnejšími materiálmi. :cool:
AxelC
22.04.08,09:49
1. Nepises aky velky bungalow.
2. Nepises co vsetko ma v tej cene byt.
3. Murar bude na stavbe maximalne 5 dni. To je tak 10 tisic na jeho mzdu. Obkladac urobi kupelne za rovnaky cas a aj cenu.
4. Na partii na strechu vies usetrit MAXIMALNE 50 tisic.
5. Ak si zvysok chces zaplatit, tak je 2 a pol miliona veeeelmi natesno zrealizovatelne.
Zoltán Kovács
22.04.08,09:54
Mám bungalov 13, zväčšený o 2 izby oproti pôvodnému projektu od prodomu. Základy,murárske, tesárske, kurenárske a vodoinštalačné práce + okná boli robené dodávateľsky. Rozpočtom som sa zmestil do 2 mil. V tej cene nie je zahrnuté zariadenie domu a úprava pozemku.
verads
22.04.08,19:59
No ,chcela by tam mat tri izby,halu spojenu s kuchynov a aj garáž.
AndrejG
22.04.08,20:48
3. Murar bude na stavbe maximalne 5 dni. To je tak 10 tisic na jeho mzdu.

Poznas murara ktory urobi hrubu stavbu(mury) za 10tis.? Neviem ako inde, ale v BA vyjde taka sranda na peknych par desiatok tisic, ked nie 100.
AndrejG
22.04.08,20:51
No ,chcela by tam mat tri izby,halu spojenu s kuchynov a aj garáž.

Vidim, ze ste este v stadiu, kedy vobec nieste v obraze co stavba obnasa. Doporucujem par mesiacov studovat fora a stavebne stranky aby ste vedeli o co pojde v kazdej faze vystavby. A aby vas robotnici/firmy neobtiahli aj o gate, lebo neskuseni zakaznici su pre nich "dar z nebies". A potom, uz skusenejsi, si budete vediet vybrat aj lepsi projekt.
AxelC
22.04.08,20:51
3 izby, halu, kuchynu a serioznu garaz, predpokladam 2 kupelne, uprava pozemku, plot, zariadenie komplet v obyvatelnom stave za 2 a pol miliona pri takmer nulovej svojpomoci?
Prajem vyhodne akcie v stavebninach a extra lacnych robotnikov. Samozrejme ziadne drahe materialy a luxusne vybavenie. Ale osobne tomu neverim...
AxelC
22.04.08,21:03
Poznas murara ktory urobi hrubu stavbu(mury) za 10tis.? Neviem ako inde, ale v BA vyjde taka sranda na peknych par desiatok tisic, ked nie 100.

Nas stal murar 4 tisicky cash, 4x obed, 4x vecera, 1x posedenie v krcme, flaska domacej slivovice + 3 tisicky pre 120kg/195cm pomocnika, co dosiel dvihat okenne preklady a podavat tehly na lesenie, ked sa stavali horne casti muru.
Dom bol hotovy (vytiahnute mury po veniec) za menej ako 3 a pol dna. V piatok naobed zacali, sobota, pondelok, utorok vecer sme to zapijali v krcme.
Veniec sme si nasledne robili uz sami.

Samozrejme, ze nie BA, lepidlo som miesal osobne, tehly k murarovi nosil prvych 6 radov brat, potom spominany pomocnik.
kacena26
23.04.08,03:48
Urcite je rozdiel stavať pri BA, ako niekde na dedine,neďaleko nejakého malomestečka.Moj brat stavá v takejto lokalite, nie bungalov ale na poschodí. Robí si prevažne všetko sám, ale aj odborníkov k tomu potrebuje.Na prizemí kupeľka, kotoľna, obyvačka, kuchyna, malá spajzička. Na poschodí spálňa, 2 izby a kúpeľňa.Okná už má, tak isto aj kúrenie,vnútorné omietky, podľahy. Vyšlo ho to zatial na cca 1,3 mil. to si myslým že nie je až tak veľa.
mareko
23.04.08,04:36
Ako orientačná informácia by Vám mohla poslúžiť stránka pepe. Sú tam bungalovy aj s cenami a rozpisom.
mladymuz
23.04.08,04:41
My sme zacali tiez stavat bungalow od prodomu. Ani po niekolkych mesiacoch si netrufam odhadnut, kolko to asi tak zhruba bude stat. Nesnazim sa ist do uplne lacnych materialov, (napr. kde je projektovo predpisany beton B15, dam radsej B20) iste je vsak jedno. Rozpoctove naklady, ktore su urobene nie su realne. Porovnal som dokonca rozpocty toho isteho bungalowu z roku 2005 a na rok 2008. Navysili to len o inflaciu, co vsak nezobrazuje realitu. Ceny stav. materialov oproti min. roku stupli pri niektorych polozkach o 20-30%. Zateplenie mozno aj viac.
Dnes uz ani rom na dedine nemukluje za 30 sk na hodinu, (ozran za slivovicu toho vela nespravi) radsej bude doma spat. Priemerna cena ktoru musim platit brigadnikovi v okoli NR je 60-70 sk/hod. O to je zdlhavejsia vystavba, ak clovek musi strpiet stavebny ruch a obrovsky dopyt po napr. strojoch na zemne prace. Je pravidlo, ze na vykopanie zakladov (napr. susedne stavby) cakaju aj 3 tyzdne. Vsetky firmy resp. sukromnici, ktore vlastnia stroje, maju svoje zakazky na priem. parkoch a vystavbach obch. centier. Potom sa k tomu aj tak postavia, ze nie su ochotni ani jednat o nejakych lepsich cenach v prospech stavebnika.
Takze do vyslednej nakladovej ceny vstupuje vela faktorov.
AndrejG
23.04.08,09:27
To mas este dobre, v BA aj brigadnik zoberie 100-150/hod, tym nemyslim odbornika, iba pomocnika, ktory robi "spinavu" robotu.