1zuzana
22.04.08,09:50
Dobry den, neviem, ci som tuto svoju otazku zaradila do spravneho "oddelenia", ale... Vedel by mi niekto z vas poradit ohladom ziskania grantu alebo inej formy financnej pomoci na vydanie CD? Ide o to, ze na Slovensku zije par skutocne spickovych (vacsinou starsich - alebo stredna generacia) jazzovych muzikantov, ktori maju tuto hudbu v krvi, lebo s nou rastli, a su aj na vysokej interpretacnej urovni. Avsak nemaju na to, aby z vlastnych zdrojov financovali nahratie a vydanie svojich CD. A je to strasna skoda! Akoby slovensku jazzovu scenu reprezentoval len, s prepacenim, mektavy a absolutne nejazzovy Peter Lipa a spol. (samozrejme, cest niektorym vynimkam...). Som tiez hudobnik a viem, o com hovorim. Stale pocujeme len o tych istych muzikantoch, z ktorych je nemalo priemernych az podpriemernych. Maju vsak za sebou "tlacenku", takze nemaju problem s prezentaciou svojej tvorby alebo interpretacie. A tito robia tu nasu "uzasnu" slovensku kulturu. Vela z nich ma navyse siroke lakte. Prave takito maju na Slovensku "zelenu"... Teda, aspon ja mam ten pocit. Cely zivot pracujem s hudbou a dostavam sa do blizkeho kontaktu s hudobnou kvalitou aj nekvalitou. Chcela by som pomoct prave tym skutocne dobrym muzikantom (avsak prilis skromnym a po "manazerskej" stranke malo priebojnym), len neviem ako... Poradte, prosim. Viac ludi viac vie... Dakujem. Zuzana
Braňo
22.04.08,07:53
Môžeš sa posnažiť pozháňať nejakých sponzorov na vydanie albumu resp. nadšencov, rozoslať demo cd do všetkých rádií na Slovensku a pod.... treba si uvedomiť predovšetkým, že skutočne kvalitná jazzová hudba nie je ziskový artikel pre hudobné vydavateľstvá.
1zuzana
22.04.08,08:08
Dakujem, Brano, za rychlu reakciu. Nejde mi o zisk z predaja (ani tymto muzikantom nie) - ide skor o formu, takpovediac, satisfakcie alebo coho... Su to muzikanti, ktori pre slovensku kulturu urobili akurat dost - avsak dnes je doba, ze ak nemas siroke lakte, upadnes do zabudnutia... Je mi to velmi luto a preto chcem pomoct.
Braňo
22.04.08,08:20
Môj brat je bubeník v jazzovej kapele a vystupovali na Trenčianskom jazzovom festivale bez nároku na honorár, takže viem o čom hovoríš....