1knoppix
22.04.08,10:20
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že či potrebujem stavebné povolenie na stavbu záhradného altánku (10m2). Pevny podklad (betonovy poter) + konštrukcia z dreva. Ďakujem
wagner
22.04.08,17:25
Je to minimálne drobná stavba do 25 m2. Treba si na OcÚ pýtať žiadosť na drobnú stavbu, doložiť LV, 2x náčrtok, stavebný dozor a počkať na stanovisko stavebného úradu.
Zoltán Kovács
22.04.08,17:35
Ak by sa čakalo na vyjadrenie stavebného úradu, tak ten altánok by asi stál až o rok. :D
AxelC
22.04.08,17:43
stavebny urad je povinny do 30 dni vydat stanovisko k ohlaseniu ;-)
Bionda
22.04.08,17:51
Na altán, ktorý nemá základy netreba povolenie, teda podľa mojich info.
durisovad
22.04.08,18:54
Asi by bolo treba spravit podla zasady KDO SE MOC PTA, MOC SE DOVI, nikomu nic neoznamovat, o nic neziadat a spravit. Ja som sa pytala na stavebnom urade, ci si mozem dat spravit pristresok na auto pred svojim domom a povedali mi, ze len v tom pripade, ak si ho budu robit vsetci v nasej ulici. O dve ulice dalej niektori ludia maju pristresky, nepytali sa nikoho, ci ich mozu postavit a do dneska im ich nikto neprikazal odstranit.
1knoppix
22.04.08,20:10
:) tak som si to aj ja predstavoval, ved len mala strieska na zahradke. Hold nie je nad dobru susedu, ktora ma bonzla. Dovody nepoznam. Ale dakujem za odpovede. Este to sice cele nestoji ale uvidime co povie stavebny dohlad.
Zoltán Kovács
22.04.08,20:12
stavebny urad je povinny do 30 dni vydat stanovisko k ohlaseniu ;-)

To je pravda, ale pri rýchlosti štátnych úradov na Slovensku tých 30 dni niekedy trvá aj viac ako 365 dni.
wagner
24.04.08,16:45
Stavebným úradom je obec, teda nie je štátny. Iba vykonáva prenesený výkon štátnej správy na obec. Neviem prečo tvrdíš, že to trvá aj viac ako rok. Ja si dovolím tvrdiť, že pokiaľ má stavebník všetky doklady v poriadku, do 30 dní musí mať vydaný súhlas s drobnou stavbou a vydané stavebné povolenie. Ak to tak nie je, prečo sa nesťažuješ? Veď od čoho je tam starosta obce? Aby zariadil dodržiavanie termínov nie len v stavebnom konaní. Ak to nevie ovplyvniť, tak neviem načo ste si ho zvolili. Tu žiadne výhovorky nepomôžu. Keď nedodrží termín, máš právo podať sťažnosť a domáhať sa svojich práv. A vo voľbách to treba zrátať - či to vie alebo nevie zabezpečiť. Na to je štatutárnym orgánom a podpisuje stavebné povolenia. Myslím, že tu sa ani neriešilo trvanie vydania stanoviska, ale čo treba a či treba ohlásiť nejakú stavbu.
amoo
27.07.08,10:34
Tak by to malo byt zahradny altanok ap. zo zakladom drobna stavba do 25m2 dodrzat minim vzdialenost od suseda 2m?,
suhlas da starosta obce a je to vybavene. Ale ja mam podobny problem a starosta chce k ziadosti drobnej stavbychatky vyadrenie od susedov a jeden z nich mi roby problemy hoci si ctim zakon vzdialenosti stavieb zbierka zakonov č. 532/2002
Teda cakam a cakam a prazdniny prejdu ako voda...
juraj.siska
20.01.13,14:54
Re:Záhradný altánok
Ak stavebný úrad do 30 dní nevydá stanovisko k ohláseniu drobnej stavby, možno toto mlčanie považovať
za súhlas s drobnou stavbou?
fetya
21.01.13,06:23
Ak stavebny urad nevyda stanovisko do 30 dni, tak nesplnil zakonom stanovenu povinnost, ergo jeho poziadavka na ohlasenie drobnej stavby je bezpredmetna-aspon podla mna. Nam to raz vyslo, ked sme ziadali suhlas na podvrtanie cesty pre el. kabel.
wagner
21.01.13,13:30
Re:Záhradný altánok
Ak stavebný úrad do 30 dní nevydá stanovisko k ohláseniu drobnej stavby, možno toto mlčanie považovať
za súhlas s drobnou stavbou?
Pozri si stavebný zákon:
§ 57
Ohlásenie stavebnému úradu

(2) Drobnú stavbu alebo stavebnú úpravu môže stavebník uskutočniť len na základe písomného oznámenia stavebného úradu, že proti ich uskutočneniu nemá námietok. Udržiavacie práce môže stavebník vykonať, pokiaľ stavebný úrad do 30 dní odo dňa ohlásenia neurčí, že tieto práce podliehajú stavebnému povoleniu.
wagner
21.01.13,13:33
Ak stavebny urad nevyda stanovisko do 30 dni, tak nesplnil zakonom stanovenu povinnost, ergo jeho poziadavka na ohlasenie drobnej stavby je bezpredmetna-aspon podla mna. Nam to raz vyslo, ked sme ziadali suhlas na podvrtanie cesty pre el. kabel.
Nemáš pravdu, pozri si stavebný zákon. Podvrtanie cesty nie je drobná stavba.
AnnaČ
29.01.13,07:14
Ak sme sociálne zariadenie a v záhrade sme si urobili altánok na opekanie. Je to drobná stavba ktorú treba odpisovať, alebo môžeme účtovať priamo do nákladov, keď podkladom je zámková dlažba?
arizona
29.01.13,07:29
Ak sme sociálne zariadenie a v záhrade sme si urobili altánok na opekanie. Je to drobná stavba ktorú treba odpisovať, alebo môžeme účtovať priamo do nákladov, keď podkladom je zámková dlažba?
mimotemy zlezaradil

Spytaj sa v uctovnych temach, tam ti skor poradia. Tu si v rubrike STAVBA,kde chodia skor "stavebnici" ;)