luckapastvova
22.04.08,11:32
Ahojte Poraďáci!
Už som tu zas a znova:D. Práve som si robila "Súhrnný výkaz k DPH" a všimla som si nasledujúci problém:

Faktúry, ktoré vpisujem do tohto výkazu, vystavujeme do Čiech. Sú to tovarové faktúry, takže sú oslobodené od dane. Vystavujem k nim aj "Prehlásenie o prevzatí tovaru" V marci sme ale vystavili dobropis - reklamácia tovaru. Tento dobropis sa týkal faktúr vystavených v mesiacoch január a február, ale vystavený bol až v marci. Je to OK?

Chcem sa spýtať, či aj dobropis pre zahraničného odberateľa patrí do § 43, čiže mám ponížiť v "Daňovom priznaní" riadok 14?

Účtovníčka predo mnou totiž tieto dobropisy vôbec nedávala zapisovať do DPH a ja teraz neviem, či to tam má byť. Keď som dobropis nezapísala do DPH, program ALFA mi ho vôbec neodpočítal v súhrnnom výkaze a v § 80 je predsa napísané, že sa má o sumu dobropisu znížiť celková čiastka za štvrťrok.

Chápem to správne? Prosím odpovedzte mi!
Prosím Vás o čo najrýchlejšiu radu. Veľmi pekne Vám ďakujem:---.
Vladimír Ozimý
22.04.08,09:37
ano znižuje to riadok 13,14 a ide to aj do súhrnného výkazu
luckapastvova
22.04.08,10:35
Ďakujem! Veľmi si mi pomohol.

Prajem krásny slnečný deň.
Sari
22.04.08,15:10
Ja mám tiež taký prípad, vystavený dobropis do EÚ, ale keďže nemám okrem toho žiadne iné dodanie tovaru do EÚ, tak mám v r. 13 a 14 a tiež v súhrnnom výkaze číslo mínusom.Je to tak dobre?
Vladimír Ozimý
22.04.08,20:53
Ja mám tiež taký prípad, vystavený dobropis do EÚ, ale keďže nemám okrem toho žiadne iné dodanie tovaru do EÚ, tak mám v r. 13 a 14 a tiež v súhrnnom výkaze číslo mínusom.Je to tak dobre?

je to dobré...skrátka bude to mínusom
Sari
23.04.08,12:12
Ďakujem
JUDDIT
24.04.08,11:24
Ja mám tiež taký prípad, vystavený dobropis do EÚ, ale keďže nemám okrem toho žiadne iné dodanie tovaru do EÚ, tak mám v r. 13 a 14 a tiež v súhrnnom výkaze číslo mínusom.Je to tak dobre?

aj ja to mám ta isto mínusom, ale ešte taká vec, že keď odberateľ z EU /aj SR/
príde si vziať tovar dávame tovar s paletami, ktoré si zaúčtujeme na faktúre ako predaj,keď ich vráti a berie iný tovar na faktúre je položka vrátené palety mínusom, a teraz mám vystavený dobropis ktorý sa týka len vrátených paliet, myslíte že to robím správne? alebo ..........