koalko
22.04.08,12:38
Dobrý deň chcem sa opýtať či sa ešte tu niekto nájde ,kto robí v MRP pod dosom. Ak áno aké máte skúsenosti v poslednej dobe s upgradovaním programov.
Lebo je mám veľmi zlé. MRP JU v poslednej verzií chýba napr. nové DPH , mzdy takisto stagnujú doposiaľ chýbalo ročné zúčtovanie, prihlášky a odhlášky do soc. poisťovní a pod.
Je toho už veľa a ja som sa rozhodla, že nie naraz ale postupne musím prejsť na iný program neviem či to bude MRP pod windovsom. Je to dosť ťažke ked robíte v dosovských programoch už niekoľko rokov a teraz si treba zvyknúť na iný režim myslím tým preklikať sa niekde a možno aj niečo zúčtovať.
Prosím napíšte mi ktorí ešte robíte pod dosom. dakujem
ego.mc
22.04.08,10:58
Mám distribúciu JU 6.2a z februára a nové DPH tam je. Mzdy už ale robím pod Win.
Macka
22.04.08,11:05
Ja pracujem v MRP JU v dose asi tretí rok. Musím povedať ,že predtým som robila PÚ vo windowsáckych verziách a bol to pre mňa menší šok ,prejst na dosovskú verziu.Lenže ja si nenavybrám.Majiteľ firmy je bohužiaľ konzervatívny ,aj on pracuje v tomto programe, keďže si vystavuje faktúry sám./ročne ich máme okolo 1200/.Tvrdí,že na sklad je tento program dobrý ,a ja v tom nič nezmôžem. So mzdami nepracujem ,to nám robí známa v alfe ,takže nepotrebujem ani prihlášky ani odhlášky do SP ,kedže som v tejto firme len ja sama zamestnacom. No a ročných zúčtovaní do ZP robím niekoľko mnohým mojim známym priamo na stránke Všzp.Čo sa týka update ,to má tiež na starosti môj šéf, ktorý ho vždy zaktualizuje a dá sa to.Na to čo my ako malá firma potrebujeme to zatiaľ stačí ,aj čo sa týka DPH aj daňového priznania.Zvykla som si . Aj ked neviem čo bude po príchode Eura,či vôbec sa bude MRP ešte zaoberať update dosovskej verzie.Pôvodne sme chceli od 01.01.2008 prejst na windowsácku verziu, máme je zakúpenú aj nainštalovanú ,ale bohužiaľ u šéfa sa neujala, vadí mu tam to neustále preklikávanie jednotlivých okien.tvrdí ,že práca sa programom tak trvá omnoho dhšie ,ako ked použije tie svoje klávesové skratky v dose.Takže ja s tým nič nenarobím,pokus bol ,ale nevyšiel.Zatiaľ to je takto .
pingino
22.04.08,16:01
mzdy takisto stagnujú doposiaľ chýbalo ročné zúčtovanie, prihlášky a odhlášky do soc. poisťovní a pod.


Prihlasky a odhlasky do poistovni, su v dos verzii minimalne rok. Aktualizovany vypocet RZD bol k dispozicii vo verzii zaciatkom februara.
Neviem ako ucto, ale nemam pocit ze dos mzdy stagnuju.
Stefan2005
22.04.08,16:43
....Neviem ako ucto, ale nemam pocit ze dos mzdy stagnuju.

Ten dojem fakt je tu, update DOS verzií funguje, ale len v nevyhnutnej miere , nič nového sa nepridáva - akurát nutné legislatívne zmeny (myslím tým sa ani v MRP netaja) - je tu totiž snaha postupného odbúrávania užívateľov DOS programov. Predsa len paralelné udržiavanie toľkých programov je pre nich asi náročné (časovo aj finančne).
DOS pomaly ale iste dosluhuje, je to len otázka času. Osobne nič nemám proti DOS programom, na súčasných mašinách (pokiaľ sa dajú spustiť) sú neuveriteľné svižné, ale nemajú také možnosti napr. komunikácie a tlače (hoci jej krása a rýchlosť je vyvážená viacnásobnou cenou).