Zuzana Ku.
22.04.08,13:46
Ahojte poraďáci, mám problém... dnes ma asi niečo osvietilo a ja som zistila, že som do účta v minulom roku nedala manželovi PN, ktorá mu bola vyplatená zo SP. Je to v JU príjem neovplyvňujúci ZD, takže daňové by to asi neovplyvnilo, ale čo teraz mám a musím urobiť? Všetky lístky z pošty, čo si to chodil vyberať sú už niekde na smetisku:(...
Tweety
22.04.08,11:48
Ahojte poraďáci, mám problém... dnes ma asi niečo osvietilo a ja som zistila, že som do účta v minulom roku nedala manželovi PN, ktorá mu bola vyplatená zo SP. Je to v JU príjem neovplyvňujúci ZD, takže daňové by to asi neovplyvnilo, ale čo teraz mám a musím urobiť? Všetky lístky z pošty, čo si to chodil vyberať sú už niekde na smetisku:(...
No, na smetisko zrejme nepôjdeš, ale ak to bolo platené cez podnikat. účet, bolo to treba zaúčtovať.
Zuzana Ku.
22.04.08,11:56
Nerozumiem,čo presne myslíš že platené cez podnik.účet. On dostával PN na tom modrom lístku a chodil si to vyberať na poštu... Odvody ale platí z podnik. účtu, ale za čas PN neplatil. Preplatok, ktorý mu vznikol (alikvótna časť) za daný mesiac, keď sa stal úraz som zaúčtovala a ten prišiel na účet.
Tweety
22.04.08,11:58
Nerozumiem,čo presne myslíš že platené cez podnik.účet. On dostával PN na tom modrom lístku a chodil si to vyberať na poštu... Odvody ale platí z podnik. účtu, ale za čas PN neplatil. Preplatok, ktorý mu vznikol (alikvótna časť) za daný mesiac, keď sa stal úraz som zaúčtovala a ten prišiel na účet.
No, či mu prišli priamo na účet, alebo nie, ale už si dopísala, že v hotovosti. Aj tak si o tom mala účtovať.
Zuzana Ku.
22.04.08,12:17
No dobre, ale v podstate, ja to teraz opravím, máme len jednoduché účto, dám to do príjmov neovpl.ZD, a hneď aj ako osobnú spotrebu, tak mi to vlastne nič neovplyvní... alebo sa mýlim?
Tweety
22.04.08,12:19
No dobre, ale v podstate, ja to teraz opravím, máme len jednoduché účto, dám to do príjmov neovpl.ZD, a hneď aj ako osobnú spotrebu, tak mi to vlastne nič neovplyvní... alebo sa mýlim?
Neovplyvní, pretože je to príjem neovplyvň. ZD, do osobnej spotreby to neide.
Zuzana Ku.
22.04.08,12:21
Ale ja viem, že to nie je osobná spotreba, ale ak nechcem aby mi to ovplyvnilo zostatok v pokladni, musím dať hneď aj výdavok, a to môžem dať jedine ako osobnú spotrebu, lebo potom by som musela prerobiť aj ročný výkaz.Zrejme mi nerozumieš,čo som myslela.
Tweety
22.04.08,12:23
Ale ja viem, že to nie je osobná spotreba, ale ak nechcem aby mi to ovplyvnilo zostatok v pokladni, musím dať hneď aj výdavok, a to môžem dať jedine ako osobnú spotrebu, lebo potom by som musela prerobiť aj ročný výkaz.Zrejme mi nerozumieš,čo som myslela.
Myslíš už samotný výdaj- tak to áno, ak ich minul, tak jedine ako osobnú spotrebu.
Zuzana Ku.
22.04.08,12:26
Je to za minulý rok, tak preto tak uvažujem, aby som nemusela podávať opravné ročné výkazy na daňový. Musím to spraviť tak,že dám do pokladne príjem - za tú PN, a hneď aj výdavok - osobná spotreba podnikateľa....
Tweety
22.04.08,12:27
Je to za minulý rok, tak preto tak uvažujem, aby som nemusela podávať opravné ročné výkazy na daňový. Musím to spraviť tak,že dám do pokladne príjem - za tú PN, a hneď aj výdavok - osobná spotreba podnikateľa....
Uvažuješ dobre.
hanelie
22.04.08,12:29
penden budeš musieť prerobiť
veronikasad
22.04.08,15:14
No, či mu prišli priamo na účet, alebo nie, ale už si dopísala, že v hotovosti. Aj tak si o tom mala účtovať.
Prečo by sa malo v JU účtovať o nemocenských dávkach prijatých poštovou poukážkou ? Prosím odkaz na zákon.

------
Veronika
Zuzana Ku.
23.04.08,07:22
Ahoj Veronika, tiež by ma zaujímala odpoveď na Tvoju otázku, lebo som včera volala do SP, či by mi dali potvrdenie o tom, koľko za ktorý mesiac dostal PN a presvidčali ma o tom, že nevidia dôvod aby PN SZČO išla do účta,ja už fakt neviem.
petinkátor666
23.04.08,08:03
ahojtem vie mi prosim niekto poradit. Chcem si zalozit zivnost a popri tom normlane pracovat na HPP. Ako je to v tom pripade s odvodmi, kolko budem platit ako SZCO a kolko bude zamestnavatel, prip. su nejake one alternativy? Dakujem!
ZuzanaP
23.04.08,08:39
Odvody z podnikania závisia od dosiahnutého príjmu. Buď sa staneš povinným platcom, alebo môžeš byť dobrovoľným. V HPP to nijako odvody neovplyvní. Ak sa staneš povinným platcom, treba dávať pozor na max. VZ.