rage1
04.04.05,07:08
Musi podat danove priznanie aj vysluhovy dochodca?Je poberatelom len vysluhoveho dochodku, iny prijem nemal
marta
04.04.05,07:45
Prosím, konkretizujte, o aký výsluhový dôchodok sa jedná?
deha
04.04.05,07:49
Pokial ide o policajta podava iba poberatel vysluhoveho prispevku-dôchodca sa posudzuje ako starobny dochodca
rage1
04.04.05,08:33
jedna sa o byvaleho vojaka z povolania, ktory odisiel do vysluhoveho dochodku
Naile
04.04.05,08:51
Podľa § 9 odsek 1 písm. g) ZDP výsluhový dôchodok je oslobodený od dane, ale výsluhový príspevok nie.
Oslobodené od dane príjmy do DP sa nedavajú.
marta
04.04.05,11:02
jedna sa o byvaleho vojaka z povolania, ktory odisiel do vysluhoveho dochodku

V konkrétnom prípade ide o príjem oslobodený od dane podľa ustanovenia § 9 ods. 2 písm. g) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov. Podľa § 2 písm. h) zákona o dani z príjmov zdaniteľným príjmom je príjem, ktorý je predmetom dane a nie je oslobodený od dane. Z uvedeného vyplýva, že predmetný príjem nie je zdaniteľným príjmom a daňovník nemá povinnosť podať daňové priznanie v zmysle § 32 ods. 1 zákona.

http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif