mamminta
22.04.08,17:26
dobrý deň,
dnes som si zasadila semienka ačokči...
zatial len tak, do malých pohárikov
aké také info mám, ale chcem poprosiť o informácie, ak má s tým niekto osobné skúsenosti....
ďakujem :)
Sharon
24.04.08,13:04
Skús pozrieť sem
www.achocha.unas.cz (http://www.achocha.unas.cz/)
Aj ja som tento rok dostala semienka od letule, za čo jej ešte raz srdečne ďakujem, už som zasadila a teraz netrpezlivo čakám, kedy vzídu. Budem informovať, ako sa mi darí pestovať.
mamminta
24.04.08,13:54
Ďakujem

TÁ STRÁNKA NEMÁ CHYBU, JE TO TAM KRÁSNE DOPODROBNA
jarosenka
28.04.08,18:44
Ahojte dievčence,
prosím vás, kde ste zohnali semienka? Baví ma skúšať v záhradke nové veci a tieto vaše príspevky aj so stránkou, ktorú ste odporučili, ma zaujali.
iriska
28.04.08,18:49
My sme to doma pestovali tak 2 roky dozadu, ale nevedela som ako sa to volá. :) Len dávam do pozornosti - je to veeeeeeeeeeeeľmi medonosná rastlina, takže prilákava včely a u nás hlavne osy, takže pozor pri zbere, keď ešte má aj kvety.
mamminta
29.04.08,08:50
ja som to kúpila u nás v záhradkárskych potrebách
sáčok má 10-12 semien a 45 Sk
jarosenka
29.04.08,12:48
Pre Iriska:
Vďaka za upozornenie, ak zoženiem a úspešne dopestujem, budem na to myslieť. Našťastie, na včely alergickí nie sme:). A ešte mimotemy: teraz nám zakvitli čerešne a po včielkach ani chýru, tak neviem, neviem, či budeme niečo papkať.
jarosenka
29.04.08,12:49
Pre Mamminta:
V jedných záhradkárskych potrebách som už skúšala, ešte prebehnem ďalšie, možno sa mi to podarí. Dúfam, že ešte nie je neskoro na výsev.
mamminta
29.04.08,13:27
Pre Mamminta:
V jedných záhradkárskych potrebách som už skúšala, ešte prebehnem ďalšie, možno sa mi to podarí. Dúfam, že ešte nie je neskoro na výsev.

ja som vyskúšala asi 4 obchody a tiež mi to dosť dlho zháňali
a nie je neskoro...ak to dáš vyklíčiť na teplé miesto, tak si semienka švihnú :D :D :D
jarosenka
29.04.08,13:39
Inak, celkom sa teším na tie chápavé pohľady:eek:, keď sa na ačokču budem pýtať.:D
mamminta
29.04.08,14:02
Inak, celkom sa teším na tie chápavé pohľady:eek:, keď sa na ačokču budem pýtať.:D

tak to ti poviem, vždy si to aj napísali - myslím názov a aj tak sa ma vždy pýtali: ako sa to vlastne volá a ČO TO JE??????? :eek: :eek: :eek:
jarosenka
30.04.08,12:29
No, tak dnes som obehla všetky záhradkárske potreby, ktoré poznám (5) a neviem, či na moju smolu alebo šťastie, vždy som natrafila na kopu zákazníkov a spôsobila mierny rozruch v predajni:D. Ale v jednej mi sľúbili, že mi ačokču zoženú, takže fajn.:---
beba13
03.05.08,12:34
Po prečítaní vaších príspevkov o pestovaní ačokči som sa rozhodla, že ju tiež vyskúšam. A kedže sa mi nechcelo utekať hneď do mesta , tak som len zavolala mame nech mi kúpi po ceste z práce, vopred som ju upozornila, že sa budú možno v obchode čudovať čo to je, no ale na moje prekvapenie mali a už som ju aj zasiala, uvidím čo s toho bude.
Sharon
09.05.08,08:41
pre beba13 - vidím, že si z Piešťan, prosím ťa v ktorom obchode ju mali. Ja bývam vo V. Orvišti a tu je o ňu veľký záujem. Zopár malých sadeničiek som už rozdala, ale ešte sú nejakí záujemci.
beba13
09.05.08,09:15
Mne ju mamina kúpila v Hlohovci, minulý piatok som dala semiačka do tých rašelinových zakoreňovačov a v pondelok už bolo vidieť prvé klíčky.
jarosenka
09.05.08,11:00
Ja som semienka nakoniec dostala od pani predavačky v záhradkárskych potrebách a je ich dosť, takže, ak niekto chcete, môžem vám trošku poslať.
Vraj ich stačí vysadiť skutočne máličko a povedala mi, že ačokča jej rástla na balkóne doslova ako burina - tak rýchlo.
beba13
08.08.08,14:30
Ozaj rastie ako burina,( kamarátkina má cez 3 metre) len mne nejako oneskorene to čo rýchle vyklíčila to zas po zasadení do záhrady zostala stáť, ale už začína nahadzovať plody, zavarila som pár pohárkov a tiež také niečo ako lečo
hetty
14.08.08,05:43
Aj ja som skúšala zavariť ako lečo, ale aj na kyslo ako uhorky. Uvidíme, či to bude dobré.