Kublihova
22.04.08,21:29
Mam prosim takyto dotaz. Používala som ako s.r.o. chello. UPC mi ponuklo akciu, kde bolo chello za vyhodnejsiu cenu, k tomu freetime telefon a sluzby digitalnej retransmisie. Zobrala som si tuto akciu na firmu, ale mam dilemu, ci by mi danovo prešla digitalna retransmisia a taktiež uplatnenie DPH za tieto služby. Môžete mi poradiť?
Kremnicka
29.05.08,16:53
Toto zaujima aj mna, do uctovnictva mam davat iba 2/3 fakturovanej ciastky ? Pri programe Triple Play.
IvetaH
01.06.08,06:26
Nikto neporadí?
Chobot
01.06.08,16:10
Mam prosim takyto dotaz. Používala som ako s.r.o. chello. UPC mi ponuklo akciu, kde bolo chello za vyhodnejsiu cenu, k tomu freetime telefon a sluzby digitalnej retransmisie. Zobrala som si tuto akciu na firmu, ale mam dilemu, ci by mi danovo prešla digitalna retransmisia a taktiež uplatnenie DPH za tieto služby. Môžete mi poradiť?

Priamo ti nikto nepovie, lebo to záleží od predmetu tvojho podnikania. Pokiaľ predmet podnikania nijako nesúvisí so službami televíznej retransmisie (napr .advokátska kancelária nepotrebuje pre činnosť TV), tak si to do nákladov nebudeš môcť dať. Ak áno (napr. prevádzkuješ krčmu, kde máš veľkoplošnú TV), tak si to do nákladov môžeš dať.

Predstav si, že by si mala daňovú kontrolu, kde by si vysvetľovala, prečo si si dala náklady za TV (UPC) do nákladov a ako to súvisí s tvojím podnikaním a následne sa vži do role daňového kontrolóra, ako by si to zdôvodnenie akceptovala.
bepo
02.06.08,04:19
UPC pri triple play posiela extra faktúru za TV a extra za telefón a internet takže nie je problém.