Janela
22.04.08,21:55
Ahojte,každú jar mám skoro rovnaký problém.Začiatkom apríla ma napadne drobná vyrážka na rukách ,nohách ,bruchu,no skoro na celom tele.Strašne to svrbí,hlavne večer a v noci,Nepomohli ani mastičky,chladivé gély ani klaritín.Brala som aj hydrokortizon injekcie a nič.Som alergická na prácu?poradte.
verads
23.04.08,07:53
No ak pracuješ len na jar tak áno. Teraz si to tak napisala akoby si cely rok nič nerobila len na jar pracuješ.
BXLmiami
23.04.08,09:43
:)na manžela:).Ale vážne-čo ukázalo testovanie?
Janela
25.04.08,20:15
Bola som ako králiček.Dostala som inekcijku.AERIUS,nejaké gely a odporúčanie aby som sa natierala Aloe gelom,že to mám asi od slniečka.stravy alebo mám nejaký vnútorný,zapálovy problém
Janela
25.04.08,20:18
No ak pracuješ len na jar tak áno. Teraz si to tak napisala akoby si cely rok nič nerobila len na jar pracuješ.
pracujem po celý rok,ak niesom lenivá,ale v záhrade začínam na jar.
dusansl
28.04.08,19:45
Ako si mi nedá, k problému nepovedať, čo treba. Príčinou vzniku alergií je čiastočná alebo skoro úplná strata imunity.
Možno Vás neprekvapím, ale musím na tomto mieste uviesť skutročnosť, že počiatkom roka 2008 boli na na Slovensku dvaja ľudia z troch imunodeficeintný. Potiaľto sú to len fakty o ktorých sa nedá diskutovať, lebo sú!
Prvotná príčina poruchy imunity môže byť rôzna. Je jeden názorový prúd, ktorý jej príčinu hľadá v priveľkom množstve farbív a konzervantov v každej zložke potraviny.
Nazdávam sa , že viac ako iste triafa klinec po hlavičke. V dobe nie príliš dávno minulej, mali potraviny krátku- teda maximálne 7 dňovú trvanlivosť a alegrií bolo ako šafránu...
Nie že by nebola, ale ešte stále bola v únosnej miere.
Druhý názorový prúd hlása , že sa k jej vzniku pridružuje aj životné prostredie a lieky.
Ťažko povedať, ale určite ak ich jedinec konzumuje trvale a nemálo, postačia aj na viac ako je len strata imunity. Pokojne vyvolajú aj bujnenie novotvarov! A to prosím nepreháňam. Len táto informácea sa v záujme zachovania predaja liečiv príliš nezverejňuje.
Z mojich skúseností viem, že ak aj vznikne takýto stav a je možné urobiť inú, ako klasickú diagnostiku, dá sa nájsť napríčina disfunkčnosti postihnutej orgánovej skupiny, Na záklde týchto poznatkov je možné napomôcť k obnove imunity. Od tohoto momentu už prestanú alergické prejavy tak nenápadne , ako sa jedného dňa objavili.
Poviem Vám, je to pekný pocit v máji nesmrkať a neničiť si pečeň, slezinu a ľadviny kortikoidmy, alebo inou farmaceutickou dobrotou.
Do láskavej pozornosti čítajúcim mám ešte jednu informáciu: Tieto riadky nepíšem preto, že som grafoman. Ani preto aby som pôsobil dôležito, či zaberal Váš čas.
Berte to ako o z n a m , že na Váš problém je reálne riešenie a vy ak sa rozhodnete ho môžete vo svoj prospech využiť a už nemusíte trpieť.
Janela
03.05.08,19:22
Ako inak možem diagnostikovat príčinu ak nie u kožnej alebo u alergologičky?Už to svrbí tretí týžden,nechcem aby sa to opakovalo zase o rok,poradte.
Dakujem
arizona
03.05.08,20:04
Určite budeš "múdrejšia" po návšteve alergológie,kde ti urobia testy a povedia na čo si alergická,čomu sa máš vyhýbať.
Teraz je vhodný čas na jarnú očistnú kúru. Skús 3-týždennú kúru,čaj zo žíhľavy(mladé výhonky).Je to výborné pri očiste organizmu a pri rôznych alergiách. Mne to pomohlo.Niekedy som doslova šalela pri kosení trávy na druhom konci mesta(tak som mala silnú alergiu), dnes,už 4 roky si sama kosím trávnik,žiadne alergie nemám.:)
durisovad
03.05.08,20:10
Nemohla by to byt alergia na slnko? Ja som to mala pred rokmi, tiez mi skusali kadeco a nepomohlo nic, az jedna stara pani kozna doktorka mi povedala, ze je to alergia na slnko, dala mi zvysene davky vitaminu PP, vyrazky zmizli a mozem sa pohybovat bez tazkosti. Ale poludnajsiemu slnku sa radsej vyhybam.
lindusaaa
04.05.08,08:13
Pravdepodobne to bude alergia...len treba zistit naco. Bola si u kozneho alebo alergologa? Robili ti testy? Teraz som citala v novom Zdravi clanok o kontaktnej alergii alebo dermatitide(prikladam link http://www.izdravie.sk/zdravie/zdravie/zradne-vone.html ), tiez je to jedna z moznosti.
Janela
04.05.08,16:26
Ano ,pani doktorka mi povedala že to može byt reakcia na slnko,ale nevedela prečo vždy na jar.A na vone,može byt.Parfémy a farbivá sú všade.A aj tá strata imunity by sa hodila,stále som unavená a často mám teplotu ale iba okolo 37.Po12.máji mám ist na testy,budem múdrejšia.Dakujem Vám všetkým.A vyskúšam aj tem žihlavový čaj.