moniq81
23.04.08,07:46
Prosíííííím poraďte mi!!!!

Ešte som nikdy nemala zahraničnú faktúru v Omege. My sme platca, aj dodávateľ je platca-takže na faktúre nie je vyčíslené dph, okrem toho používame koeficient a danú faktúru je potrebné koeficientovať. Aké sumy použiť aby mi to správne natiahlo do daňového k DPH??? Prosím celý postup.

Ďakujem
LubenaK
29.04.08,11:16
Tu používaš vzor 71 alebo 72 pre samozdanenie v EUD v okruhu zDF. Aj keď prepočítavate koeficientom, toto sa Vašej firmy týkať nebude, nakoľko DPH síce odvedieš, ale zároveň si môžeš daň odpočítať, tak v sumári je to nula. Len to musíš prehnať cez daňové priznanie.
Marta3
24.09.08,12:18
Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať zahraničnú faktúru v Omege - nadobudnutie doprav, prostriedku M1 - bez odpočtu DPH. Aký vzor, alebo typ sumy použiť aby sa mi to nedostalo do DPH na vstupe?
Ďakujem
Marta3
24.09.08,13:37
Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať zahraničnú faktúru v Omege - nadobudnutie doprav, prostriedku M1 - bez odpočtu DPH. Aký vzor, alebo typ sumy použiť aby sa mi to nedostalo do DPH na vstupe?
Ďakujem
nevie niekto poradiť? prosím
Marta3
24.09.08,20:34
posúvam - poradí niekto?
Marta3
25.09.08,04:46
naozaj sa nenájde niekto, kto by poradil?
Prosíííím
Reina
10.10.08,19:18
ahoj, ak chceš zaúčtovať takého obstaranie auta, pravdepodobne si nemôžeš uplatniť DPH, ale odviesť áno. Použiješ vzor 72. Posledné dva riadky ohľadom DPH na vstupe vymažeš. POtom oproti účtu 343 319 - doplníš účet obstarania na strane MD. O odvedenú dań na vstupe sa zvýši obstarávacia cena auta.
betulka
12.10.08,10:55
presne tento postup mi bol poradeny aj z Hotline Omegy.
aj u danovakov to preslo
- teda urobit to ako klasicke samozdanenie (vzor 72 )
vymažeš riadok so samozdan. účtom 343 119
a ako protiúčet oproti 343 319 použiješ účet 042 - keďže táto suma Ti vstupuje do obstarávacej cen MV
mimaemma
16.10.08,14:52
Chcem sa spýtať ak použijete pre samozdanenie tento vzor 72 čo vám napíše do samostatného účtovania?
Už som aj volala do Krosu a momentálne sme na nič neprišli..v rozúčtovaní pri riadkoch s DPH nemám dané typy sumy " 09,10.." a ani mi to nevyráta 19 % DPH. Netreba tam niečo spraviť niekde v nastavení? NEviem čo s tým:eek:
Nellka
24.01.10,20:31
Našla som túto tému a nechcem zakladať novú, tak sa spýtam tu. Zaujímalo by ma, pokiaľ sa nejedná o DHM ale ide o faktúru zo zahraničia - náklady na reprezentáciu, kde je odberateľ povinný faktúru zdaniť, ale nemá nárok na odpočet. Aká predkontácia sa doplní v tomto prípade? Ďakujem.
Nellka
26.01.10,09:53
Našla som túto tému a nechcem zakladať novú, tak sa spýtam tu. Zaujímalo by ma, pokiaľ sa nejedná o DHM ale ide o faktúru zo zahraničia - náklady na reprezentáciu, kde je odberateľ povinný faktúru zdaniť, ale nemá nárok na odpočet. Aká predkontácia sa doplní v tomto prípade? Ďakujem.

Prosím, len sa chcem uistiť, či tam môžem dať účet 513? Dakujem
marcelaStanakova
13.03.10,08:16
Vystavujem faktúru do ČIECH za služby uskutočnené na Slovensku oni sú platcami DPH bude na faktúre uvedená DPH? Vystavujem v OMEGE