anka
04.04.05,10:56
Ak zamestnanec uzatvori dopl.dochodkove poistenie je zamestnavatel povinny to nahlasovat na soc.poistovnu? alebo to robia tie spolocnosti?
Jano1961
04.04.05,08:59
Nemal by podľa mňa nahlasovať.
Livia2
04.04.05,09:01
Súhlasím, zamestnávateľ o tom ani nevie, ak mu to zamestnanec neohlási.
Ludka M
04.04.05,09:48
praveze zamestnanec ma povinnost /zakon 45/2004 / nahlasit zamestnavatelovi ze sa stal poistencom, soc. poistovni to nahlasuje uvedena doplnk. doch. spolocnost
coneek
04.04.05,13:59
praveze zamestnanec ma povinnost /zakon 45/2004 / nahlasit zamestnavatelovi ze sa stal poistencom, soc. poistovni to nahlasuje uvedena doplnk. doch. spolocnost
zakon č. 45/2004 je novela zakona o socialnej pomoci.... tam to asi nebude... Skor to malo byt 43/2004 - zakon o starobnom dochodkovom sporeni

Len z otazky nie je jasne, ci anka myslela starobne dochodkove sporenie (SDS) alebo doplnkove dochodkove poistenie (DDP).

Ak ide o SDS (II. pilier), zamestnavatel nic Socialnej poistovni nenahlasuje, Socialna poistovna sa to dozvie od samotnej dochodkovej spravcovskej spolocnosti.

Ak ide o DDP (III. pilier), zamestnavatel podla mna tiez nemusi nic nahlasovat. Nema totiz preco. Cely III. pilier ide mimo Socialnu poistovnu, ta s tym nema nic spolocne. Je to cele iba medzi zamestnancom, zamestnavatelom a prislusnou doplnkovou dochodkovou poistovnou.