Sloníča
23.04.08,10:05
Chcem previesť jednoosobovú sro na ďalšiu (jednu)osobu, ktorá bude zároveň aj jediným konateľom.
Prečítala som tu už množstvo príspevkov, nenašla som ucelený aktuálny (vzhľadom k platným zákonom)postup. Prosím, vie niekto poskytnúť postup v bodoch, prípadne i vzory potrebné k úspešnému prevodu sro? Vopred všetkým ďakujem.
marina8
01.05.08,12:02
aj mna by to zaujimalo, moze niekto poradit ako to urobit?
dakujem, pekny den
Celsus
01.05.08,18:04
1. Najprv musi jediny spolocnik prijat rozhodnutie o schvaleni prevodu obch. podielu na nadobudatela + moze hned rozhodnut o odvolani doterajsieho a vymenovani noveho konatela + zaroven moze rozhodnut aj o dalsich zmenach, napr. o zmene sidla, obch. mena, predmetu podnikania a pod. + o zmene zakladatelskaj listiny spolocnosti.

2. Nasledne sa uzatvori zmluva o prevode obchodneho podielu medzi doterajsim spolocnikom a novym spolocnikom (podpisy oboch stran musia byt overene).

3. Vyhotovi sa uplne znenie zakladatelskej listiny.

4. Poda sa navrh na obchodny register na zapis uskutocnenych zmien (plati sa poplatok 2000,- Sk) - navrh musi byt podany na predpisanom tlacive a treba k nemu prilozit zakonom ustanovene prilohy.

5. Zmeny sa oznamia zivnostenskemu uradu a danovemu uradu.

Popisany postup je asi dost schematicky a vseobecny. V konkretnom pripade mozu niektore kroky byt vykonane v inom poradi. Pre konkretny postup a detaily sa treba rozhodnut podla okolnosti pripadu - napr. podla toho, aky je vztah medzi osobami, medzi ktorymi sa spolocnost prevadza, na akych podmienkach prevodu sa dohodli, ake zmeny hodla nadobudatel spolocnosti vykonat a pod.
marina8
08.05.08,15:13
dakujem
Gastanko
12.06.08,08:09
Chcela by som poprosiť o nejaké vzory na prevod obchodného podielu.
Jednoosobova s.r.o. ide previesť podiel na konateľa a ten bude aj zároveň jediný spoločník. Treba novu zakladateľskú zmluvu, vie niekto poradiť čo treba doložiť na OR. Ďakujem.
marina8
23.06.08,18:30
v prilohe ti prikladam nejake info, snad ti pomoze moj subor kde su nejake informacie k prepisu s.r.o.
na zapis do OR myslim potrebujes ich tlacivo c.8, maju ho na stranke, movu zakladatelsku listinu overenu notarom, ak sa zmenilo sidlo firmy tak asi aj najomnu zmluvu resp. LV + suhlas vlastnika nehnutelnosti
tak drzim palce
liba2
23.06.08,18:48
Chcela by som poprosiť o nejaké vzory na prevod obchodného podielu.
Jednoosobova s.r.o. ide previesť podiel na konateľa a ten bude aj zároveň jediný spoločník. Treba novu zakladateľskú zmluvu, vie niekto poradiť čo treba doložiť na OR. Ďakujem.Iba chcem upresniť:
Prevod obchodného podielu je vzťah medzi spoločníkmi, v tomto prípade medzi doterajším a budúcim spoločníkom. Teda netýka sa to s.r.o. Finančné vysporiadanie neprebehne cez s.r.o., ale iba medzi spoločníkmi.
Gastanko, keďže si účtovník, v s.r.o. vytvoríš iba novú analytiku k účtu 411 pre nového spoločníka a preúčtuješ doterajšiu výšku ZI.