arizona
23.04.08,13:52
Ahojte,prosím o radu,ak mal niekto podobnú skúsenosť:
Syn bol dlhšiu dobu v zahraničí.Vznikol mu dlh voči ZP 10.300sk.
(Napriek nášmu upozorneniu sa mylne domnieval,že sa tomu vyhne,keď nie je na SK) Po návrate uznal,že urobil chybu,obrátil sa na ZP,že chce dlh uhradiť. Tam mu dali adresu na exekútora,kam to medzi časom postúpili.
Exekútor ale pýtal čiastku 19.800 sk. Syn sa ohradil,že tá suma je navýšená takmer o 100%,pričom podľa zákona je odmena pre exekútora 20%.
Zvyšnú čiastku exekútor nazval "predbežné trovy exekúcie". Tie vraj musí tiež uhradiť.Potom vraj zasadne súd,ktorý môže rozhodnúť o tom, že sa táto čiastka zníži (asi o 30-50%) a spätne vráti.:confused: Syn mu navrhol,že uhradí dlžnú čiastku +20%(+DPH), ale nesúhlasil.Nechápem,prečo niekto musí platiť vopred nejaké "možné-budúce výdavky" ?
Mne sa to nejako nezdá.Ešte som nepočula nikdy o tom,že by niekomu exekútor vrátil nejaké poplatky.:DNeviete mi niekto poradiť? Díky,za každú radu.
arizona
05.05.08,18:55
Nenájde sa nikto, kto by vedel poradiť? Prosíím...
mladymuz
05.05.08,19:15
v prvom rade je potrebné podat namietku voci trovam exekucie pisomne. Po doruceni upovedomenia o zacati exekucie su na podanie tejto namietky len 3 dni.
arizona
05.05.08,19:22
v prvom rade je potrebné podat namietku voci trovam exekucie pisomne. Po doruceni upovedomenia o zacati exekucie su na podanie tejto namietky len 3 dni.
Asi syn tie tri dni už prešvihol.A komu to mal podať?. On totiž nemá žiadne doklady, iba ten od exekútora. Viete poradiť,či mal dostať ešte niečo? Nepredbieha exekúcii nejaký súd?
Prosím poraďte,nemáme žiadne skúsenosti,a exekútor nechcel nič vysvetľovať,iba kázal zaplatiť:rolleyes:
mladymuz
05.05.08,19:38
zameral by som sa na par. 47-50 exek. poriadku kde sa piše o podavani namietok a doručovanie "upovedomenia".
riccado
10.05.08,16:06
zameral by som sa na par. 47-50 exek. poriadku kde sa piše o podavani namietok a doručovanie "upovedomenia".

myslim si, ze kedze uz zrejme exekutora navstivil, nakolko presne vie sumy k zaplateniu, ten mu osobne "dorucil" upovedomenie o zacati exekucie...
exekutor nie je hlupak, aby povinnemu, ktory k nemu pride na exekutorsky urad, a ktoremu nebolo dorucene upovedomenie o zacati exekucie, neodovzdal predmetne upovedomenie a nedal si podpisat dorucenie, nemyslis si ty?