jarosenka
23.04.08,14:08
Milí kolegovia,
zaujímal by ma váš názor na celoživotné vzdelávanie učiteľov a rôzne už prebiehajúce kurzy, školenia, semináre. Väčšina mojich kolegov absolvovala školenie, ktoré sa delí na 4 moduly. Ja som ho premeškala pre PN (odišiel mi hlas, asi poznáte:o) a doteraz som sa akosi nezorientovala, na čo to školenie bolo dobré, resp. bude dobré.Teraz ma naháňajú, aby som si tie moduly dorobila tiež. Dokonca sa na škole rozmohla akási súťaživosť - kto si ich urobí skôr.;) Veríte tomu, že to pomôže k vyššiemu platu?:confused: Vďaka za názory.
vivaldka
24.04.08,06:39
zatial neprešiel zákon,že sa musí učiteľ ešte vzdelávať myslím naviac,naša riaditeľka nás tiež tlačí,ale keď nechceš ísť na ten kurz,alebo seminár nemusíš.Že na čo to je dobré,aby sme postupovali dobou.Nehovorím,že je to zlá vec.Ja rada chodím na semináre učiť sa niečo nové u nás je ten problém,že na porade nám vyčíta riaditeľka,že podaktorí učitelia nechodia na tie kurzy ja osobne by som šla a nechce mi preplácať cestovné,že vraj mám ísť na vlastné náklady.Popričom podľa zákona,keď riadite/lka posiela vzdelávať učiteľa mala by hradiť cestovné, stravu,ubytovanie.U nás to neplatí.To je spravodlivé???????????????????
Učiteľov tlačia vzdelávať sa. učiteľ by aj išiel ale nie zo svojho platu,veď aký plat máme??????????????????A riaditeľ nechce preplatiť nič.Keď učiteľ má zaplatiť 3000sk s platu myslím si,že si rozmyslí či sa bude vzdelávať,alebo tie peniaze nechá pre rodinu.
jarosenka
24.04.08,10:55
Určite s tebou súhlasím.
Keď som bola slobodná, chodievala som na rôzne semináre a rada. Riaditeľ mi vtedy dal na výber, že mi preplatí buď cestovné, alebo stravu. Samozrejme, som si vybrala cestovné, veď prestravovať sa dá. Teraz však prichádzajú ponuky z kraja na rôzne kurzy, napr. kolegovia, ktorí učia odborné predmety chodili povinne na kurz cez jarné prázdniny. Normálne bol na nástenke v zborovni menný zoznam účastníkov a hotovo. Ide mi o to, že keď mi ten kurz pomôže vo výučbe mojich predmetov, dozviem sa niečo konkrétne využiteľné, tak hej. Ale počúvať prednášky niekoho, kto už roky nie je v praxi a živí sa len teóriou, sa mi nechce. Pravdaže, peniaze sú veľký problém a určite v každej škole.
vivaldka
27.04.08,09:38
úplne s tebou súhlasím,ani ja by som nešla nakurzy iného predmetu,ktoré vobec neučím.A na takéto kurzy ťa ani nemožu nútiť.
legolas
27.07.08,05:20
Milí kolegovia,
zaujímal by ma váš názor na celoživotné vzdelávanie učiteľov a rôzne už prebiehajúce kurzy, školenia, semináre. Väčšina mojich kolegov absolvovala školenie, ktoré sa delí na 4 moduly. Ja som ho premeškala pre PN (odišiel mi hlas, asi poznáte:o) a doteraz som sa akosi nezorientovala, na čo to školenie bolo dobré, resp. bude dobré.Teraz ma naháňajú, aby som si tie moduly dorobila tiež. Dokonca sa na škole rozmohla akási súťaživosť - kto si ich urobí skôr.;) Veríte tomu, že to pomôže k vyššiemu platu?:confused: Vďaka za názory.

Tak ako zbierajú kredity študenti, tak v poslednej dobe chodia učitelia na rôzne pre nich nezaujímavé školenia. No a speje to k tomu, že Ti to založia do Tvojich osobných dokladov a na základe aj toho budeš hodnotená pri dávaní osobných príplatkov:confused::confused::)