S21
04.04.05,12:35
FO, neplatca DPH, by chcela nakúpiť drevo - dosky, nie gulatinu z Maďarska. Je to možné, a treba k tomu nejaké povolenie na dovoz? Alebo stačí len faktúra o kúpe? Nebudú problémy na hranici? Nemám s tým skúsenosti.
matik
29.09.05,10:50
Ahoj Nahodou by ste mi nevedeli poradit? Zhanam korekcnu fakturu, ktora sa pouziva v Madarsku, tvz.correcting invoice.
Paula
04.10.05,16:15
Posúvam tému do pozornosti......aj ja mám problém........ maďarský dodávateľ tvrdí, že u nich sa nepoužívajú u nás známe tlačivá "PPD". Dodal tovar s DL a chcel zaplatiť v hotovosti (prvý odber tovaru). Iba na DL podpísal príjem v Sk (EUR prepočítané kurzom NBS v ten deň).Faktúru dodatočne poslal poštou. Akú máte vy skúsenosť?
judy
04.10.05,16:40
Posúvam tému do pozornosti......aj ja mám problém........ maďarský dodávateľ tvrdí, že u nich sa nepoužívajú u nás známe tlačivá "PPD". Dodal tovar s DL a chcel zaplatiť v hotovosti (prvý odber tovaru). Iba na DL podpísal príjem v Sk (EUR prepočítané kurzom NBS v ten deň).Faktúru dodatočne poslal poštou. Akú máte vy skúsenosť?
Ja som mala minuly rok nakup tovaru a platba prebehla v hotovosti.
v podstate mi vystavili komplet fakturu a ini si poznacili, ze je zaplatene v hotovosti - mali na to kolonku. Faktura bola vystavena 2 x, takze jednu som zauctovala do evidencie faktur a druhu som zauctovala medzi pokladnicne doklady. Nic ine mi nezostalo, lebo ze vraj oni nevystavuju pokladnicne doklady.
Ani s auditom som nemala probleny, zatial kontrola z DU na tuto zalezitost nebola. a este dodatocne chceli kvoli DPH doklad - take potvrdenie, ze sme tovar previezli cez hranice - len take vyhlasenie.
emily
04.10.05,16:47
Posúvam tému do pozornosti......aj ja mám problém........ maďarský dodávateľ tvrdí, že u nich sa nepoužívajú u nás známe tlačivá "PPD". Dodal tovar s DL a chcel zaplatiť v hotovosti (prvý odber tovaru). Iba na DL podpísal príjem v Sk (EUR prepočítané kurzom NBS v ten deň).Faktúru dodatočne poslal poštou. Akú máte vy skúsenosť?
ja mám taký problém s jednou poľskou firmou.
Paula
04.10.05,16:58
Teda, na druhý raz priniesli Maďari tovar bez patričných nálepok (aj k prvej dodávke nedoniesli)...a to sme ich x-krát varovali, čo všetko s tovarom musia dodať, aby sme mohli vôbec ich tovar predávať.... priniesli polovicu objednaného a polovicu neobjednaného tovaru ...navrhla som zrušiť takéto kšefty :( .