camember
23.04.08,17:23
Mam mensi problem s mojim pocitacom. Pouzivam Windows XP SP2 a rozhodol som sa defragmentovat disk lebo sa mi zdalo ze PC ide nejako pomalsie. Pustil som windowsacku defragmentaciu (na disku mam 20% volneho miesta) ale ta okrem toho ze zacala s kompresiou suborov, samotna defragmentacia vobec neprebehla. Zobrazila sa mi hlaska ze niektore subory nemozu byt zmenene. Ako mam dalej postupovat? Je nejaka moznost ako dokoncit defragmentaciu?
headshrinker
23.04.08,16:19
Defragmentované zrejme nemôžu byť systémové súbory, ako napr. swap. Riešením je na čas defragmentácie vypnúť swap. Najideálnejšie je však defragmentáciu uskutočniť offline, pred spustením OS
BKJURAJ
23.04.08,17:45
IT Solutions
01.05.08,00:24
skus spustit defragmentaciu v nudzovom rezime

pokial nepomoze skus nastroj O&O defrag. Je to profesionalny softwer na defrag. Ked sa ti nepodari stiahnut na nete napis a poslem ti kod a instalacku
sthruska
01.05.08,05:23
//poslem ti kod a instalacku
Ale to sa tu nerobí. Sú aj free riešenia!!!
IT Solutions
02.05.08,06:14
Sthruska > tak sa uz po druhy krat dnes ospravedlnujem...

som tu novy, ale budem si pamatat :)

vdaka za info
Stevo5
02.05.08,06:57
Dobre ti poradil IT Solutions - O&O defrag - výborný nástroj na defreragmentáciu. Vie spraviť defragmentáciu ešte pred štartom systému, kedy "poupratuje" aj systémové súbory.

Ak by si ho nemal, tak si pozri niečo na tejto stránke. Sú tu aj free riešenia:

(tri krát w).stahuj.centrum.cz/?g[s]=defrag

P.S. niekedy sa defragmentácia nedá previesť ak je poškodený systém súborov. Vtedy je nutné urobiť najprv opravu disku a až potom defragmentáciu.
Chobot
02.05.08,07:00
Sthruska > tak sa uz po druhy krat dnes ospravedlnujem...

som tu novy, ale budem si pamatat :)

vdaka za info

To je v pohode, ospravedlňovať sa nemusíš, nikto ťa nekára.:D

Len raď, ak vieš (a vidím, že vieš;)).